מגזין

ביכור בשטח – הפקת עיצוב שולחן שבועות

תגובות |shay|

חג השבועות, או אם תרצו חג הקציר או הביכורים, מציין את תחילת עונת הקציר של התבואה והפירות. זהו חג חקלאי באופיו – קשור לעבודת האדמה בארץ.

לצד אופיו החקלאי והמגושם, משלב החג גם את הניקיון והטוהר של הצבע הלבן אשר עוטף את המדינה, החל מבגדי החג ועד למאכלים ול- עיצוב השולחן.

שולחן חג שבועות חגיגי בסגנון נורדי על עגלה

תחילת עונת הקציר – חג השבועות | צילום: Crazy Nordic

את החשיבות של הלבן על כל גווניו אנו מכירים היטב בסגנון העיצוב הסקנדינבי, וכמו בחג השבועות גם כאן יש לנו מחד את הזרם היותר כפרי, המתאפיין בהרבה מאוד חומרים גולמיים וטבעיים, לא מעובדים. מאידך ישנו הזרם היותר מודרני, נקי ומסוגנן, בו הפריטים ברמת גימור מאוד גבוהה ומדויקת.

ב- עיצוב שולחן שבועות שלנו רצינו לשלב בין כל אלה – בין תחושה של כפריות, שורשיות ועבודת כפיים לבין עיצוב מדויק, נקי ומינימליסטי וכמובן גם חגיגי ושיקי.

שולחן חג שבועות בעיצוב נורדי כפרי

רגע לפני האוכל | צילום: Crazy Nordic

הסימטריה של חוסר הסימטריה

בחרנו בשולחן גדול וייחודי אשר מדי יום ביומו מביא ביכורים מן השדה – עגלת הטרקטור.

פרסנו מפה לבנה פשוטה של LOLA עשויה 100% כותנה בגימור Stone washed by hand – תהליך אשר מקנה לבד את המראה הדהוי והמיושן וכן מוסיף לו רכות נעימה.

הסימטריה של ה א-סימטריה | צילום: Crazy Nordic

על המפה הנחנו כלי קרמיקה בעבודת יד של זוהר שחם עם דופן ישרה למראה נקי, מודרני ואלגנטי.  כלי הקרמיקה מיוצרים בטכניקה של יציקות לתבניות גבס ורוב המודלים נבנים על האבניים.

לעיטור השולחן שמנו פמוטים, ואזות ואגרטלים, של יהלומיס, Lola וזוהר שחם, כולם לבנים בגימורים ובגדלים שונים.

שולחן חג שבועות חגיגי בסגנון נורדי סקנדינבי

ממעוף הציפור | צילום: Crazy Nordic

השתדלנו לייצר א-סימטריה בעיצוב השולחן על מנת ליצור עניין. כדי בכל זאת לשמור על מראה נקי ולא “רועש” בעיניים יצרנו אחידות בצבע. כמו כן היה לנו חשוב לדייק בפריטים ולא להעמיס על השולחן, שכן אנו כבר מכירים את הסיסמאות: less is more או אם תרצו buy less but better – בשתיהן כוונת המשורר היא לשמור על צניעות על ניקיון שבסופו של דבר המטרה היא להעביר תחושה נעימה ונינוחה.

שולחן חג במראה נקי ומינימליסטי | צילום: Crazy Nordic

מה אוכלים?

חג השבועות קיבל על עצמו את לסמל את הצבע הלבן, גם במאכלים, ואכן הכל על טהרת החלב – קישים ולחמים של בבקה, גבינות קשות של מחלבות בארי, יוגורטים, בורקסים וממרחים, ולקינוח עוגת גבינה אפויה פשוטה כמו של פעם.

גבינות קשות ממחלבת בארי | צילום: Crazy Nordic

את כל היופי הזה מיקמנו אי שם בטבע כשרק חול וחול מסביב וכך העמקנו עוד יותר את החיבור לטבע, חיבור אשר משמעותי מאוד וניכר בסגנון העיצוב הסקנדינבי.

קונטרסט בין הלבן והנקי של שבועות לבין הראשוניות של הטבע | צילום: Crazy Nordic

פשטידה של בבקה בכלי קרמיקה בגימור נקי ומינימליסטי בעבודת יד של זוהר שחם לצד בסיס פמוט של יהלומיס | צילום: Crazy Nordic

שולחן שבועות חגיגי על טהרת הלבן | צילום: Crazy Nordic

לסיכום, נאמר שיש מקבילים רבים בין חג השבועות לעיצוב הסקנדינבי, שניהם מחברים בין הפשוט והנקי לבין הגשמי. גם סקאלת הצבעים מדברת באותה שפה של גוונים בהירים, הרבה אור וחום טבעי.

שיהיה לנו חג שבועות שמח וכמובן טעים