Uncategorized

הדיירים מישראל העיצוב מקופנהגן והמטבח מאיטליה | עיצוב דירה

תגובות |shay|

כשניגשים לשיפוץ ולעיצוב מחדש של פנים הבית ישנן הרבה מאוד שאיפות, המון בקשות ורצונות ואינספור חלומות. לעיתים הם מרובים כל כך עד שההרגשה היא שפשוט לא נוכל לקבל את הכול. אבל המפתח הוא, כמו תמיד, תושייה ויצירתיות: כי גם כשישנם לא מעט אתגרים, אולי אפילו מכשולים במובנים מסוימים (כמו מצב תכנוני נתון שקשה לשנות), יש תמיד דרך ותמיד אפשר לעשות את הדברים כך שיגשימו את כל המשאלות. רוצים לדעת איך? שאלו את מעצבת הפנים יעל פרי – שעשתה עבודה מדהימה בדירה בשכונת בבלי בתל אביב.

מדובר בדירה של בני זוג, הייטקיסטים, הורים לתינוק ‘טרי־טרי’, שלהם דירת 88 מ”ר בבבלי. הדירה בקומה הראשונה, ולא עברה שיפוץ מאז בנייתה בשנות ה־70. מדובר בדירה תל אביבית קלאסית של אמצע המאה שעברה, עם סלון, מטבח סגור, שני חדרי שינה, חדר רחצה ומרפסת שירות. השניים הרגישו שמבנה הדירה לא מתאים לצורכי המשפחה הצעירה.

ומה עוד? הייתה כאן רשימת דרישות – כיאה לבני זוג שיודעים מה הם רוצים. “לזוג הייתה רשימה ארוכה של צרכים/רצונות/משאלות”, סיפרה המעצבת. “סלון מעוצב ונעים, מרפסת קטנה לקפה של הבוקר, מטבח פתוח ומפנק שיתאים לבישול ולאירוח, פינת אוכל קטנה, חדר רחצה שיכלול אמבטיה קטנה ומקלחת, חדר שירות למכונת הכביסה, שירותי אורחים – וגם חדר אורחים שיכלול גם פינת עבודה”.

אם זה לא מספיק, ניצבו בפני יעל המעצבת גם כמה אתגרים תכנוניים: “מלבד עמודים תומכים באזורים המרכזיים של הדירה, ושני צינורות ארבעה צול, בבניין קיימת הסקה מרכזית שעדיין פועלת בחודשי החורף, ולכן החליטו בני הזוג לשמר את התשתית, לרכוש רדיאטורים חדשים ולחמם באמצעותם את חללי הדירה בחורף. העמודים התומכים והקיר שבו עוברת צנרת ההסקה הגדירו את מקומם של חלק מקירות הפנים בתכנון הפנים החדש”.

“הסגנון העיצובי שבו בחרתי הוא עכשווי, בשילוב פרטי ריהוט סקנדינביים”, מספרת יעל. “רצפת הדירה חופתה בפרקט עץ בגוון סקנדינבי בהיר בדגם פישבון, והקירות נצבעו לבן. כך גם בחדרים הרטובים – הרצפה חופתה באריחי טראצו עכשוויים ושיקיים והקירות חופו באריחים לבנים, על מנת לתת תחושה נקייה ומינימליסטית. הברזים בגוון שחור, וכך הם יוצרים קונטרסט עם הקירות הלבנים ומתאימים לרצפת הטראצו ולפרטי הנגרות הוורודים. גוון האלומיניום שנבחר לפתחים ולחלונות הוא שחור, ומשמש כמסגרת המדגישה את הנוף הירוק הנראה מכל החלונות”.

 

ולמלאכה עצמה, חלל אחרי חלל:

הסלון הסקנדיבי

הסלון עוצב בסגנון סקנדינבי־עכשווי, ומוקמה בו גם פינת אוכל קטנה המשמשת את בני הבית כשהם מארחים לארוחות ערב. שולחן האוכל הלבן בפינת האוכל הזו הוזמן ממסגר, וכיסאות בגווני פודרה ושעם נרכשו באיקאה.

הסלון עוצב בסגנון סקנדינבי־עכשווי | צילום: איתי בנית

פינת אוכל קטנה המשמשת את בני הבית כשהם מארחים לארוחות ערב | צילום: איתי בנית

הדיירים מישראל העיצוב מקופנהגן והמטבח מאיטליה

מימין לכניסה נמצא המטבח הפתוח; במטבח משטח עבודה לבן של אבן קיסר ובניצב אליו ארונות גבוהים המשמשים כמזווה ונישה למקרר בגוון אפור בהיר. במקביל לארונות הגבוהים ישנו אי עבודה מחופה במשטחי טראצו שהוזמנו מאיטליה, המשמש לאחסון ולישיבה. מעל האי נתלה פרופיל תאורה ארוך שנצבע בגוון ראל ורוד, המאיר את מרכז האי ומהווה אלמנט עיצובי במטבח.

המטבח פתוח לבית | צילום: איתי בנית

אי עבודה מחופה במשטחי טראצו שהוזמנו מאיטליה | צילום: איתי בנית

אבזור מינימליסטי במטבח | צילום: איתי בנית

כשהטקסטורות מדברות | צילום: איתי בנית

 

דלת הכניסה נפתחת לחלל הציבורי, המחופה בפרקט העץ שקיים בדירה כולה. מהכניסה ניתן גם לראות את המרפסת הקטנה, שבה הונחו עציצים רבים המשתלבים עם הצמחייה הירוקה שבחוץ. רצפת המרפסת חופתה באריחים עם דוגמת קוביות תלת־ממדיות בגוונים מונוכרומטיים.

מרפסת קטנה לקפה של הבוקר | צילום: איתי בנית

 

נרגעים בחדרי השינה

בין המטבח לסלון נמצא המעבר לחללים הפרטיים. ממול נמצא חדר שירותי אורחים המשמש גם כחדר שירות למכונת הכביסה והמייבש, שהותקנו בתוך ארון בגוון ורוד מעושן המתאים לגווני רצפת הטראצו. משמאל נמצאים חדרי השינה ומימין חדר הרחצה, ובסמוך אליו חדר העבודה המשמש גם כחדר אורחים. למטבח ולחדר הרחצה, שאליו נגיע מייד, ישנו קיר משותף. בחלקו העליון הותקנו חלונות זכוכית רשת קבועים, ממוסגרים במסגרת אלומיניום שחורה מינימליסטית – זאת על מנת להכניס אור נוסף לחלל המטבח ולכניסה לדירה.

חדר השינה של בני הזוג רחב ונעים. המיטה הזוגית שופצה על ידי הנגר ונצבעה מחדש בגוון אפור בהיר. תאורה נעימה ועדינה נתלתה מהתקרה, מעל השידות הנמצאות לצידי המיטה, ומראה משולבת עץ הוצבה בסמוך למיטה. שטיח בסגנון סקנדינבי נפרס למרגלות המיטה והוא מכניס גוונים נעימים וחמים לחדר השינה המינימליסטי.

 

חדר שינה רחב ונעים | צילום: איתי בנית

גוונים נעימים וחמים בחדר השינה המינימליסטי | צילום: איתי בנית

חדר השינה של התינוק, שנולד במהלך השיפוץ, עוצב אף הוא בסגנון מינימליסטי בשילוב פרטי משחק ועיצוב צבעוניים. המעצבת הקפידה לבחור מיטת תינוק שתוכל לשמש בעתיד גם כמיטת מעבר. במרכז החדר שטיח עגול בגוון דומה לגוון פרקט הפישבון, ומעליו אהיל אוריגמי מאויר באיורי קרקס.

חדר הילדים עוצב גם הוא בסגנון מינימליסטי בשילוב פרטי משחק ועיצוב צבעוניים | צילום: איתי בנית

חדר הרחצה – בני הזוג ביקשו מקלחת ואמבטיה קטנה שתשמש את התינוק בשנותיו הראשונות, וכך נעשה. רצפת חדר הרחצה, והקיר הניצב מול הכניסה, חופו באריחי טראצו שהוזמנו מאיטליה ומוסיפים שיק אסתטי עכשווי לחדר הרחצה. הברזים כולם בגוון שחור, כאומר, וארון הכיור – שעוצב והוזמן אצל נגר – בגוון ורוד מעושן.

הרצפה והקיר חופו באריחי טראצו שהוזמנו מאיטליה | צילום: איתי בנית

ארון הכיור הוזמן מנגר ונצבע בורוד מעושן | צילום: איתי בנית

הברזים והאלומיניום השחור נותנים קונטרסט לשאר החלל | צילום: איתי בנית

מינימליזם גם בחדר הרחצה | צילום: איתי בנית

בין הקיר שעליו נמצאת האסלה לקיר, שבו נמצא צינור הארבעה צול ותשתית ההסקה של הבניין, נוצרה נישה שבה הותקן מייבש מגבות ומתחתיה מדרגה/ספסל המשמשים להנחת מגבות/פרטי דקורציה לחדר הרחצה. בסמוך לחדר הרחצה נמצא חדר עבודה, המשמש את בני הזוג לעבודה מהבית ובו גם ספה נפתחת המאפשרת אירוח עם לינה מעת לעת.

עוד על עקרונות העיצוב כולו: המטבח נשאר במקומו המקורי על מנת להיצמד למקום התשתית הקיימת, אך כל הקירות שהקיפו אותו הוסרו על מנת ליצור מטבח פתוח. במקום שבו הייתה מרפסת שירות סגורה ושירותי אורחים קטנטנים, נמצא היום חדר רחצה מפנק המשמש את בני הבית. במקום חדר הרחצה המקורי הוקם חדר העבודה, המשמש גם כחדר אורחים מעת לעת. חדר השינה של בני הזוג נשאר כפי שהוא, וחדר השינה של הרך הנולד הוקטן מעט, לטובת שירותי אורחים שבהם נמצאים גם מכונת הכביסה והמייבש.

 

כפי שניתן לראות, בסופו של תהליך כל רצונותיהם וחלומותיהם של בני הזוג התגשמו במלואם. המעצבת הצליחה, בעזרת יצירתיות ודמיון, לנצל את נתוני הדירה המאתגרים־משהו, ולהפוך אותה לביתית משהייתה כנראה אי־פעם. אין ספק כי נעשתה כאן עבודה נהדרת, שתבטיח למשפחה הצעירה הנאה גדולה מהבית היפהפה לעוד שנים רבות.

 

קרדיטים:

תכנון ועיצוב פנים – יעל פרי | www.yaelperry.com

צילום – איתי בנית

 

כלים סניטריים, ברזים ופרקט – נגב | Design by HeziBank

משטחי טראצו ופרקטים – Parqueteam

תאורה – קרן אור

ריהוט ואקססוריז – Tollman’s Dot – טולמנ’ס דוט | Pas Normal Bring It Home PRAT LIVING

צמחייה – We Love Plants