Uncategorized

הכירו את המרענן הרשמי של תל אביב | HOC בית קפה נורדי יפני

תגובות |shay|

“למה אתם כל כך אוהבים עיצוב נורדי?” שואלים אותנו לא פעם.

“הצבעים המונוכרומטיים? המינימליזם בעיצוב החלל?” האמת? גם בגלל הדברים האלה, אבל ממש לא רק. העיצוב הנורדי הוא למעשה רק נדבך אחד מתוך פילוסופיה שלמה, Hygge, פילוסופיה המתארת הלך רוח של אושר סקנדינבי: נינוח, תרבותי ומתענג באיטיות על הנאות החיים הקטנות. כמה קטנות? שתיית קפה לדוגמא.

השתייה החמה היא ערך עליון בהוגה מתוך הרעיון שכאשר חם בגוף- חם בלב. חוויה רוחנית כמעט. לפיכך, מיישמי ההוגה לוקחים את הקפה שלהם ברצינות רבה למדי. לא תמצאו שם ‘נס’ על הדרך… אלא טחינת פולים שמציפים את החלל בארומה משכרת ושתיית הקפה האיכותי בכוס מלאת שיק. מכירים את תמונות הפינטרסט בהן אשה מתכרבלת בבגד צמרירי אל מול קמין בוער וכוס משקה חם בידה? אז כזה.

HYGGE התענגות על הרגעים הקטנים | צילום: עמית זאנטקרן

למה אנחנו מספרים לכם את זה?

שמחים ששאלתם ?

מתוך ההבנה שעיצוב נורדי הוא רק חלק אחד מהתרבות הסקנדינבית הנהדרת ומלאת הסטייל, החלטנו מתוך ראייה הוליסטית לשלב במגזין כתבות מעולמות הלייף סטייל הנורדי! ואת הכתבה הראשונה הקדשנו לנושא מעולמות ה… קפה.

אז קבלו את המרענן הרשמי של תל אביב – בית קפה ברוח הנורדית, שממש לא תצטרכו לטוס כדי לבקר בו.

 

House Of Coffee

שירז (33) ואמיר (31) רייפר הם- מה שנקרא- אנשי העולם הגדול.

הם ישראלים שהכירו במינכן, חיו שם יחד מספר שנים ועברו להתגורר בהונג קונג. לאחר מכן המשיכו את מסעם ליפן, שם למד אמיר אפייה במוסד הנחשק- קורדון בלו. הזוג הקדיש את שנותיו בחו”ל בהתמקצעות בדבר האהוב עליו: תרבויות קפה, לחמים ואסתטיקה קולינרית. החלום לפתוח מקום משלהם בשובם ארצה, דחף אותם לחקור לעומק את בתי הקפה הנורדיים בדנמרק ובסביבתה.

שנאמר- מקצוענים.

והנה, לפני כמה חודשים, נולד הבייבי הבוטיקי של השניים: בית קפה HOC  (ראשי תיבות של House of Coffe). קפצנו להגיד מזל טוב.

בית קפה HOC בסדנון נורדי יפני

אהבה ממבט ראשון | צילום: שירן כרמל

כל הפריטים בתצוגה ובבית הקפה עומדים למכירה | צילום: עמית זאנטקרן

קווים נקיים המרגיעים את העין | צילום: עמית זאנטקרן

 

יחס אישי חם ותרבויות מסביב לעולם

התקרות הגבוהות במקום יוצרות תחושת אור ואווריריות, דלפקי האוכל נמוכים, במטרה לא להסתיר את הלקוחות (קשר אישי- זוכרים?) ומבחינת חומרים- הכל טבעי. הגוונים השולטים הם אפור בטון, לבן וכחול נורדי. גם הבירץ’ מפציע פה מפעם לפעם. איך לא ? הסטייל הנורדי-יפני-מינימליסטי יקרוץ לכם גם מן הכוס ממנה תלגמו (ייבוא מהמזרח) ואפילו מהאוכל אותו תאכלו.

הקשר האישי עם לקוחות בית הקפה, הוא מאסט מבחינת הזוג רייפל. זו הסיבה שהלוקיישן אותו בחרו ל HOC (רחוב יצחק אלחנן) הוא כמעט חבוי. בועה בוטיקית- שכונתית שנולדה מתוך הרצון למשוך קהל ספציפי ולהכירו היטב. בשנייה שנכנסנו לבית הקפה, נפרש אל מול עיננו המסע שעשה הזוג רייפל בעולם: דואט מושלם של סגנונות עיצוב נורדי ויפני. או בעגה מקצועית: japandi.

תקשורת בין אישית כערך עליון המתבטא גם ברמה העיצובית | צילום: שירן כרמל

בית קפה HOC בסדנון נורדי יפני

התקרות הגבוהות במקום יוצרות תחושת אור ואווריריות | צילום: שירן כרמל

דואט מושלם של סגנונות עיצוב נורדי ויפני | צילום: שירן כרמל

 

צלחות מושלם והקפה הטוב בעולם

כל מנה בתפריט של HOC נבחרה בקפידה רבה: סלט של אורז, בטטה, אבוקדו וטחינה, כריכי רייר בבריוש עם מיונז, פטריות במנצ’גו וממרח עשבים בלחם מחמצת וירקות טריים ועוד.

אנחנו ניסינו את סלט התאנים המושקע שהיה מצוין, כריך הפטריות שהיה מושלם והקפה (מ-2 סוגי בלנדים) ש… טוב, נגמרו לנו המילים. מדהים.

הכל מגיע מסוגנן ומדויק והצלחות העדין עושה חשק לטרוף הכל.

המאפים במקום מגיעים ממאפיית פיקה השוודית.

צילחות עדין ומסוגנן | צילום: עמית זאנטקרן

המאפים הדנים מגיעים היישר ממאפיית FIKA | צילום: שירן כרמל

הבלנדים האיכותיים ביותר | צילום: שירן כרמל

 

קפיצה קטנה לחו”ל

הסגנון המינימליסטי שבא לידי ביטוי ב-HOC הוא חגיגה של ממש לא רק בגלל יופיו אלא בעיקר בגלל התחושות אותן הוא גורם לך לחוש. אתם מבינים? זה העניין עם עיצוב. עיצוב נכון לא רק יגרום לכם להתרשם. עיצוב נכון יגרום לרגשות נעימים לחלחל אליכם כמעט מבלי שתשימו לב. הוא “ינקה” לכם את הראש, ינתק אתכם מעומס היום יום ויהווה לכם בועת רוגע לפרק זמן מסוים. בועה שתצאו ממנו מחויכים ושמחים.

כך בדיוק יצאנו מ- HOC.

ממליצים ?

שעות הפתיחה | צילום: שירן כרמל

*עיצבו את המקום בגאוניות רבה: סטודיו ESAI של אלברט ותום.

*כל הפריטים במקום למכירה.