זרקור

הקסם שמאחורי העדשה עובר אל קדמת הבמה | זרקור + הטבה

תגובות |shay|

עבודות עיצוב פנים הן אומנות לכל דבר ועניין. היחס והשיחה שבין ה’לפני’ לבין ה’אחרי’ הם דברים מרתקים שכמעט כל אדם יימשך להתעמק בהם. אך חשבתם פעם על הכלי שבאמצעותו אנחנו יכולים ליהנות מתוצאות העיצוב? במילים אחרות: האם אי פעם חשבתם על מקומו של הצלם בהפקות עיצוב פנים מרשימות? הרי בלעדיו שום דבר לא היה קורה באמת.

עדי כהן צדק

יש כאלו מבין אומני הצילום שלוקחים את השאלה הזאת צעד אחד קדימה – ועוברים בעצמם לצד השני, זה שמול העדשה ולא מאחוריה. כזה הוא עדי כהן צדק, שלאחר 20 שנות עבודה בצילום, ובמקביל אליה, הקים עסק לעיצוב פנים, WoodYou, המתרכז בקירות דקורטיביים. השנים מאחורי העדשה בוודאי סייעו לו להגיע למקום המעניין הזה.

עיצוב וצילום: עדי כהן צדק ל WoodYou

“אני צלם במקצועי ואיש קריאייטיב”, מספר עדי, בן 43, נשוי ואב לשלושה. “אומנם המקצוע העיקרי שלי הוא הצילום, אך תמיד בערה בי התשוקה ליצירה מכל סוג שהוא, ובפרט תשוקה לעיצוב פנים ולאדריכלות. במשך שנים, וגם היום, אני עובד עם מעצבים ואדריכלים כשאני נמצא מאחורי עדשת המצלמה ומתעד פרויקטים מסוג זה או אחר. כשאני מצלם אני מחפש זוויות לא רק מצד הצילום אלא מהמקום האחר שנוגע בי.

לאורך השנים התמקדתי בעיקר בתחום האירועים, שם הצבתי לי כיעד להגיע גם אל מעבר לים… כבר יותר מעשור שאני מצלם אירועים מסביב לעולם, ונחשפתי לא מעט למקומות מדהימים: חתונות באחוזות פרטיות באיטליה, בספרד, באנגליה, בצרפת, חתונות אורבניות בניו יורק, בת מצווה בכפר ציורי בשוויץ, חתונות בריזורטים הכי מטורפים בעולם, בתאילנד ובמאלדיביים”.

עיצוב וצילום: עדי כהן צדק ל WoodYou

“בין השאר הייתי צלם מערכת של 7 ימים ו-7 לילות מבית ידיעות אחרונות. מאז עלייתן של הרשתות החברתיות (אינסטגרם בפרט) אני מצלם גם לייף סטייל, בעיקר לבתי מלון ולריזורטים. לא מזמן חזרתי מהמאלדיביים ויצרתי בנק תמונות לריזורט – של אוכל, קוקטיילים, ספא, חדרים, מסעדות. בלא מעט מקרים אני דואג לסטיילינג בעצמי”.

עיצוב וצילום: עדי כהן צדק ל WoodYou

מהי ההשראה שלך ומתי התחלת לעסוק בעיצוב פנים?

“מבחינתי, ההשראה נמצאת בכל מקום, וכאשר יוצאים מהמקום המוכר והידוע נחשפים בלי הפסקה לרעיונות, למחשבות ולדמיון שלא נח. לפני כשנתיים צילמתי בספרד חתונה מטורפת שהתפרסה על פני חמישה ימים. החתן הוא הבעלים של רשת בתי המלון הכי שיקית בברלין, AMANO. הכרנו כבר לפני החתונה, אבל אחריה התקרבנו מאוד, והוא התחבר לראש היצירתי שלי. כך יצא שהענקתי ייעוץ קריאטיבי לרשת שלו, בכל מיני נושאים.

לפני כמה חודשים הוא ביקש ממני לרענן 12 סוויטות באחד מבתי המלון שלו, ונתתי לו כל מיני אופציות. באחת מהן התאהבתי במיוחד, והחלטתי לנסות אותה בעצמי על שני קירות אצלי בבית, ומשם נולד המותג WoodYou. תמיד היה חבוי בי הרצון לעבודה עם הידיים, ושאלות ומחשבות שעלו בי, באיזו דרך לממש זאת ומה לעשות נוסף על הצילום, הביאו אותי למקום היצירתי הזה ושם נולד לו גם הרעיון לקירות דקורטיביים, לעשייה, ליצירה. סוג של baby חדש”.

עיצוב וצילום: עדי כהן צדק ל WoodYou

איזו פינה בבית שלך היא האהובה עליך?

“ללא ספק – פינת העבודה החדשה. מדובר בחדרון שירות, פינה במלוא מובן המילה, שאליה עברתי לאחר שנים בחדר סטנדרטי, מרווח וגדול. היא עוצבה מחדש בצבעים מונוכרומטיים עם נגיעות של עץ מסוג osb. זו פינה שמלאה בארגזי קרטון עם נוסטלגיות וערמות של חומרים וזיכרונות, ועם זאת זה מקום שהביא איתו ספייס ליצירה חדשה, רעננה ושונה”.

עיצוב וצילום: עדי כהן צדק ל WoodYou

תן לנו טיפ עיצובי מנצח…

“קירות נועדו לדבר, וניתן לגרום להם לעשות זאת בעזרת אינסוף אפשרויות. יש טרנדים חולפים ויש כאלו שנועדו להישאר, אבל החשוב ביותר הוא שתקומו בבוקר ותרגישו שהקיר הלבן או הצבעוני מול עיניכם עושה לכם משהו ונותן לכם צידה לדרך, ליום חדש”.

עיצוב וצילום: עדי כהן צדק ל WoodYou

לסיכומו של עניין, אין ספק שזוהי הדוגמה הטובה ביותר לאִמרה “השמיים הם הגבול”: גם מי שנמצא מאחורי העדשה יכול לעבור ולהיות לפניה, אם רק ירצה בכך ויבער מתשוקה ליצור ולהגשים חלומות. תראו את עדי, שיום אחד החליט להקים מותג חדש, ובעזרת הניסיון שצבר לאורך השנים כמעין צופה מהצד, יצר דבר מדהים.

 

לפייסבוק של WoodYou לחצו כאן

לאינסטגרם של WoodYou לחצו כאן

הטבה בלעדית לגולשי המגזין!!

15% הנחה בהזמנת קיר של WoodYou

*למזמינים במהלך חודש יוני