זרקור

זרקור | ווישס גלרי – גלריה לעיצוב

תגובות |shay|

חלום שחלמתי בניו יורק

‘vicious galley’, גלריית וישס, הוקמה על ידי אורלי בן סימון, מעצבת פנים בעלת רקע מקצועי בעיצוב תפאורה לפרסומות, בעיצוב חנויות וחלונות ראווה, בעיצוב רהיטים וב’הלבשת’ בתים. הרעיון להקמת הגלריה נרקם במוחה במהלך טיול עם בן זוגה בניו יורק: שכונת וויליאמסבורג התעשייתית היא שהיוותה את ההשראה המרכזית עבורה.

שידת צד ממתכת | צילום: איקו פרנקו

“הרעיון היה ליצור חלל תעשייתי שידבר בשפה של חומרים חשופים וגולמיים, אך כזה שישקף את רמת הגימור הגבוהה ואת הדיוק בפרטים, הן ברמת העיצוב וייצור הרהיטים והן ברמת הסטיילינג”, היא מספרת. בגלריה מוצגת קולקציית רהיטים שבן סימון עיצבה וייצרה בעצמה (חלק מהפריטים – בשיתוף המעצבת התעשייתית טל שורץ דינס), והיא ניתנת להזמנה כפי שהיא, או בשינויי מידה.

נוסף על היצירות של בן סימון, מוצגים בגלריה גם פריטים משלימים של אומנים ושל יוצרים ישראלים, הניתנים גם הם לרכישה.

שטיח סקנדינבי נורדי

פינה נורדית בווישס גלרי | צילום: סתיו ברין

 

איך מתבצעת העבודה מול הלקוחות?

“תהליך העבודה מול הלקוחות כולל את הבנת הצורך שלהם, את המידות ואת העדפה העיצובית. משם עוברים יחד לתהליך של שרטוט, הדמיה ודיוק הפרטים (הכולל לעיתים גם מדידות), ומשם לפיקוח על הייצור, עד להתקנה”.

עיצוב חדר נער בסגנון מונוכרומטי נורדי

רהיטים לחדר מתבגר בעיצוב וייצור אישי | צילום: איקו פרנקו

 

פריט אהוב

“ישנם שני פריטים שאני אוהבת במיוחד. האחד – הקונסולה, רהיט כניסה לבית, שולחן כתיבה המוצג בגלריה. זהו רהיט במראה נקי, עדין ומדויק, שיהיה גם פונקציונלי, כזה שניתן לקחת אותו למקומות אישיים של בעלי הבית בעזרת סטיילינג אישי ונכון; השני – ספרייה שעיצבתי עבור לקוחה, שביקשה כמה שיותר מידוף עבור אוסף הספרים שלה. התחלנו תהליך מפרה בינה לבין המעצבת שלה, אסתי נחמיאס, עד שהגענו לתוצאה הרצויה. המטרה הייתה ליצור מצב שבו הספרים לא משתלטים על הספרייה, ולהיפך”.

אורלי בן סימון תמונת פרופיל

אורלי בן סימון | צילום: סנדי אהרון

הטיפ של אורלי

“אנו חשופים לכל כך הרבה סגנונות, גירויים וטרנדים, לכן חשוב להיות בהקשבה עצמית למה שאתם אוהבים ולסגנון הייחודי האישי, ובעיקר לא לפחד להעז, לערבב, להתנסות וללכת עם התחושות”.

שידת מתכת | צילום: איקו פרנקו

אפשר להיפגש גם:

ביל”ו 5 יהוד

054-4513321

אינסטוש

פייסבוק