זרקור

זרקור | הדר חורש צור

תגובות |shay|

אני הדר, מעצבת פנים בת 39 אמא לשלושה ילדים: יהונתן בן 8, מיה בת 5 וגילי בת 2. נשואה לעופר.

אני אדם של עשייה ושל אנשים, פרפקציוניסטית ויסודית עד הפרט האחרון עם אהבה לאסתטיקה וניקיון. עושה המון ספורט ורצה כדי לנקות את הראש. משתדלת ליהנות, לבלות ולצאת לחופשות כמה שמתאפשר עם ובלי הילדים.

הדר חורש צור מעצבת פנים

הדר חורש צור מעצבת פנים | צילום גדעון לוין

 

מאוד אוהבת את המקצוע שלי ואת העבודה שלי. סגנון העיצוב שלי מודרני אורבני עם נגיעות של עיצוב תעשייתי-אינדסטרייל. אני מעריכה ומתרגשת מעיצוב ואסתטיקה אך דוגלת בפונקציונאליות ובהתאמת העיצוב לצרכי הלקוח.

קווין נקיים וישרים בסגנון נורדי סקנדינבי

עיצוב בקווים נקיים | צילום: גדעון לוין

 

פרקטיקה לפני הכל

אני מאמינה שלא משנה כמה הבית יפה ומעוצב, אם הוא לא נוח ונעים לשימוש אז הלקוח לא יהנה ממנו ומבחינתי פספסתי את המטרה ולכן מאוד מקפידה להקשיב ללקוחות ולענות על צרכיהם במסגרת התכנון. אוהבת אתגרים ומשתדלת להפוך אותם ליתרונות כלומר להפוך את הלימון ללימונדה. יודעת לעבוד גם עם תקציבים מוגבלים ולחלק את התקציב בצורה יעילה וחכמה כך שהפרויקט יראה מיליון דולר בעוד שבפועל ההשקעה היתה הרבה יותר נמוכה.

אקססוריז בסגנון נורדי סקנדינבי

 

משפטים, אדריכלות ומה שביניהם

מאז ומתמיד התחברתי לעיצוב. אחרי הצבא התלבטתי האם ללכת ללמוד משפטים או אדריכלות ובסופו של דבר בעקבות לחץ חברתי ומשפחתי בחרתי ללמוד משפטים ומנהל עסקים. כנראה שזה היה המסלול הנכון והמתאים עבורי שהוביל אותי בסופו של דבר למקום שבו אני נמצאת היום ועובדת כמעצבת עצמאית ואני לא מתחרטת על הבחירה.

מודרני אורבני עם נגיעות של עיצוב תעשייתי-אינדסטרייל | צילום: גדעון לוין

 

חיה ונושמת עיצוב

תמיד סידרתי, תכננתי, עיצבתי והלבשתי את כל דירותיי ודירות משפחתי וחבריי גם אם לא באופן מקצועי. בכל מקום/מדינה שטיילתי בעולם, ביקרתי בחנויות עיצוב, התרגשתי וספגתי השראות. לפני כמה שנים עברתי בעקבות בעלי לחיות באמסטרדם שבהולנד ובמשך השנים שגרנו שם, נחשפתי לכל המותגים והמעצבים הגדולים.

לאחר שנתיים חזרנו לארץ והחלטתי לנטוש את תחום המשפטים. במקביל התחלתי את דרכי בעולם השיווק והפרסום,  ולפני כ-6 שנים  בצעד אמיץ החלטתי לתכנן ולעצב את ביתי שלי- בית בן 4 קומות שדרש שינוי ושיפוץ יסודי. הפרויקט הסתיים בהצלחה, ובתמיכת עופר, בעלי, החלטתי לעזוב את מקום העבודה שלי וללכת ללמוד עיצוב פנים כדי להתמקצע ולהשלים את הידע שחסר לי.

ספריה שחורה בסגנון נורדי סקנדינבי

הופכת אתגרים ליתרונות | צילום: גדעון לוין

 

ההשראות שלי הן בעיקר מותגים סקנדינבים כמו Norman, Hay, Ferm Living, Mooi ועוד רבים וטובים , מעצבים כמו פטרישיה אורוקליה, פאולה נבונה ופאוולה לנטי. ואדריכלים מבריקים כמו פיצו קדם.

 

ארבע קומות בחודשיים

הבית שלי הוא הפרויקט הראשון הרציני שלי שכלל תכנון ועיצוב של בית פרטי בן ארבע קומות בכוכב הצפון בתל אביב. מכיוון שהייתי בחודש 7 להריון עם בתי האמצעית, האתגר היה להתחיל ולסיים את השיפוץ בחודשיים בלבד מה שאילץ את הקבלן לעבוד עם שני צוותים במשמרות כפולות כדי לעמוד בלוחות הזמנים הבלתי אפשריים. הרעיון היה לפתוח חללים ולייצר מרחבים פתוחים. בקומת הכניסה נשברו כל הקירות ויצרתי חלל ציבורי פתוח.

חדר שינה מונוכרומטי | צילום: גדעון לוין

 

העיצובים שלי:

קליניקה בסגנון נורדי-סקנדינבי

אחד הפרויקטים האהובים עלי הוא קליניקה של רופא- כירורג פלסטי שמעריך אסתיטיקה, סימטריה וניקיון וזרם עם עיצוב נורדי בצבעוניות מונוכרומטית ולא שגרתית למרפאות. עשיתי שימוש בנגרות שתוכננה בהתאם לחלל ולתקרה הגבוהה של הקליניקה כדי לייצר מקומות אחסון וישיבה תוך שמירה על קוים נקיים ומינימליות בחלל.

קליניקה של רופא בסגנון נקי סקנדינבי

קליניקה של רופא- כירורג פלסטי שמעריך אסתיטיקה | צילום: גדעון לוין

קליניקה של רופא בסגנון נקי סקנדינבי

קווים נקיים ומימיליסטים בחלל | צילום: גדעון לוין

 

מטבח בסגנון נורדי-סקנדינבי

בדופלקס שעיצבתי, בו מיקמנו בקומת הגג את החלל הציבורי, כלומר, סלון ומטבח, נאלצתי למקם עמוד תומך במרכז המטבח. כדי לעמוד באתגר ולהתמודד עם האילוץ, החלטתי לעשות שימוש בקורות ברזל ולשלב אותן כחלק ממבנה האי במטבח על מנת שישתלבו באופן מלא בעיצוב הנורדי תעשייתי של הבית.

מבט אל עבר המטבח | צילום: גדעון לוין

קורת ברזל שחורה במטבח | צילום: גדעון לוין

חדר שינה בסגנון נורדי-סקנדינבי

בדירת קבלן שעיצבתי בפרויקט בלו בתל אביב, נאלצתי להתמודד עם קירות מעוגלים ואלכסונים לאור המבנה העגול של הבניין. חדר השינה של ההורים תוכנן באופן שאינו עושה שימוש יעיל ונכון בחלל ולכן החלטתי לשנות את התכנון ולשם כך נבנתה במה למיטה מנגרות שחופתה בפרקט שחור הכוללת נישות ומגירות אחסון. בהמשך החלל, נבנה חדר ארונות נסתר שנפרד מהחלל בקיר נגרות עם דלת כניסה נסתרת עליו מיקמתי את הטלוויזיה ובאמצעותו יצרתי קיר דו כיווני שמשמש מצד אחד את חדר השינה כקיר טלוויזיה ומצדו השני מידוף כחלק מחדר הארונות. באמצעות התכנון החדש, הפכנו מאסטר צפוף ולא מנוצל, למאסטר אמיתי מרווח ומפנק במיוחד.

חדר שינה בסגנון נורדי סקנדינבי עם קיר מעוגל

מחדר צפוף ולא מנוצל הפך למאסטר אמיתי מרווח ומפנק | צילום: גדעון לוין

קיר דו כיווני | צילום: גדעון לוין

חדר אמבטיה בסגנון נורדי-סקנדינבי

במסגרת בית שעיצבתי למשפחה בהרצליה, עיצבתי חדר רחצה ל-4 בנים ובחרתי לעשות שימוש בצבע צהוב האהוב עליהם לאור אהדתם לקבוצת הכדורגל מכבי תל אביב. כדי לשמור על סגנון עיצוב נורדי נקי, בחרתי להוסיף לצבעוניות המונוכרומטית של החלל, אריחים מעויינים בצהוב שזרקו אותי ישירות לשביל האבנים הצהובות מסיפור הילדים המוכר הקוסם מארץ עוץ.

חדר רחצה בסגנון נורדי סקנדינבי עם נגית צבע

 

טיפ לסיום

תזכרו שהקירות מדברים ותעשו בהם שימוש כדי לייחד כל חלל וחלל. בחרו קיר אחד משמעותי בכל חלל ותנו לו פוקוס /נוכחות, עשו ממנו קיר הכוח של החלל אם באמצעות טפט, צבע, אריחים, נגרות, תמונות, מדבקות קיר או כל דרך יצירתית אחרת שתמשוך את תשומת הלב אל הקיר

המוטו שלי: לחיות את היום כאילו אין מחר

 

מדפים מינימליסטים | צילום: גדעון לוין

אפשר להיפגש גם:

בפייסבוק

באתר

באינסטגרם