זרקור

זרקור + הטבה | Collectie

תגובות |shay|

בחלק הצפוני של הארץ עומד לו מבנה משפחתי הולנדי ישן וקסום.

אם תיכנסו אל המבנה תוכלו למצוא את האחיות יערה וענת. אחיות מלאות כישרון שביחד עם פמלייה (תרתי משמע) ואהבה גדולה לעיצוב ואסתטיקה הקימו מותג מעוצב ונפלא הנקרא collectie.

מותג שכל פרטיו מעוצבים ומיוצרים בארץ, בעבודת יד ומתאפיינים בקווים נקיים ובשימוש בחומרים טבעיים.

מי אנחנו:

יערה וענת אשכול, אחיות, חברות טובות ושותפות.

יערה, בת 42, אמא לשלושה נשואה לאיתן וגרה ביוקנעם מושבה.

ענת, בת 38 , גם היא אמא לשלושה, נשואה למתן וגרה במושב רמות בגולן.

יערה וענת אשכול, אחיות, חברות טובות ושותפות | צילום: הגר דופלט

ביחד עם רועי (גיסנו והמעצב שלנו), גילי (מנהלת הסטודיו) ואליעז (מנהל בית המלאכה) אנחנו סטודיו collectie.  סטודיו לעיצוב פריטי הום דקור ומוצרי עיצוב שימושי לבית.

בסטודיו שלנו תוכלו למצוא מוצרים אותם אנחנו מעצבים ומייצרים בארץ בעבודת יד ולצידם מבחר פריטי יבוא שונים הנבחרים על ידינו בקפידה ומתאימים לרוח המותג.

פריטי העיצוב שלנו מעוצבים על ידינו ומיוצרים כאן בבית המלאכה שלנו בגולן.

השורשים מהולנד העץ מרמת הגולן

המשיכה לעיצוב קיימת אצלנו מגיל צעיר ותמיד ליוותה אותנו. המשפחה מצד אמא עלתה לארץ מהולנד והבית של סבא וסבתא שלנו תמיד היה עשיר מאוד מבחינה תרבותית, במיוחד בתחום האמנות והעיצוב. גם מסבתא מצד אבא ייש לנו זכרונות איך מגיל צעיר הייתה מושכת אותנו בסמטאות שוק הפשפשים בין הבדים והשטיחים.

הצעת הגשה לסלון עפ”י קולקטי | צילום: הגר דופלט

העסק המשותף והעיסוק בתחום העיצוב הוא משהו שתמיד חלמנו עליו, ולפני ארבע שנים תפסנו אומץ והחלטנו לממש את החלום, עזבנו את הקרירה (יערה בהיי טק וענת כדיאטנית) ויצאנו לדרך חדשה. הקמנו את collectie.

הרעיון איתו יצאנו לדרך היה לייצר מקום פיזי או אינטרנטי שבו אפשר לקבל מענה עיצובי שלם לחללים בבית ולהגשים פנטזיות והשראות מבלוגים ותמונות.

מגש בטון ואלון, פריט נוי המתאים למרכז שולחן, מטבח, חדרי רחצה | צילום: גילי הנן בלק

מהר מאוד בער בנו הרצון לייצר משהו משלנו. מוצרים, קולקציה, עולם שלם. עולם שבו כל מוצר מלווה בפריטים משלימים על מנת לתת מענה מלא לכל חלל שנבחר. אנחנו מאמינות בעיצוב שמשתלב ב”חיים האמיתיים”. שיש לו תכלית, שהוא פשוט ויפה. מתוך תפיסת העולם הזו ועם משיכה לחומרים טבעיים והשילוב בניהם עיצבנו את הקולקציות המובילות של המותג.

מתקן לגליל נייר- פחם ופליז | צילום: גילי הנן בלק

עסק משפחתי.

מלבד שתינו שנולדו לאותם הורים, על  עיצוב ופיתוח המוצרים אחראי יחד איתנו רועי חלוצי, הגיס המוכשר שלנו שהוא מעצב מוצר בוגר שנקר, ועל ניהול בית המלאכה בגולן אחראי אליעז גיסה של ענת.

עסק משפחתי זה עניין מאתגר ולא קל לפעמים, אבל, עבורנו, זה בעיקר מדהים. יש בזה כוח עצום כי כולם מגוייסים לאותו עניין. הכל תמיד על השולחן וזה מאפשר לכולם לעבוד טוב ביחד.

לוח מגנטי פחם עם קלנדר | צילום: הגר דופלט

על הסטודיו ביוקנעם.

הסטודיו ממוקם במבנה הולנדי משנות ה30 של המאה הקודמת. הוא שייך למשפחה ונמצא ביוקנעם המושבה. המבנה הינו שריד אחרון של משק שיתופי גדול שהקים הסבא רבא שלנו, שעלה עם כל המשפחה מאמסטרדם והיה ממקימי המושבה. בעבר שימשה הקומה התחתונה של המבנה כ” פרייה” (שם שוכנו פָּרים) ובקומה העליונה, התגוררו בני המשפחה שטיפלה ברפת, והיא משמשת היום כחלל התצוגה.

מוצרים בייצור עצמי בעבודת יד לצד מבחר פריטי יבוא שונים הנבחרים בקפידה | צילום: הגר דופלט

המבנה היה נטוש ומפורק לגמרי, אבל קטן ואינטימי. כששיפצנו אותו על מנת שישמש כחלל תצוגה, השתדלנו לגעת בו כמה שפחות ולהשאיר אותו כמו שהיה. השם ואפילו הלוגו שלנו, טחנת הרוח ההולנדית, מחוברים לעבר המשפחתי שלנו.

מנורת בטון ופליז | צילום: הגר דופלט

התחדשות.

החיבורים בין חומרים, צורות ומרקמים מעסיקים אותנו הרבה בעבודת העיצוב. חיבור בין עץ לבטון, לברזל ולפליז. אלו חיבורים מאתגרים, כי לכל חומר יש חיים משל עצמו אבל כשזה מצליח הסיפוק הוא גדול והתוצאה מענינת ויפה.

אנחנו משתדלות ומקפידות לעצב ולייצר כל הזמן פריטים חדשים, רוב הזמן זה בא לנו בקלות.

ההשראות תמיד סביבנו, החיים, הטבע, הילדים וכמובן גם הרשת והשפע שהיא מביאה איתה. לפעמים גם פעולות יומיומים או חפצים קטנים שבהם אנחנו משתמשים, מעוררים אצלנו את הסקרנות ללמוד מהם, מחוכמתם העיצובית הפשוטה ולהביא אותה למוצר כזה או אחר.

הנורדיות.

את הקבוצה הנפלאה והאיכותית הזו הכרנו לפני מספר חודשים והידיעה שיש קבוצה גדולה כל כך של אנשים שחולקים איתנו את האהבה לאותו עולם עיצובי ואסתטי מרגשת אותנו(:

ספסל עץ אלון עליו פריטי עיצוב משלימים | צילום: גילי הנן בלק

מגש בטון עגול בתוכו פריטי עיצוב משלימים | צילום: הגר דופלט

אפשר להיפגש גם:

בסטודיו: יקנעם המושבה הגיא 5. פתוח ב’-ה’ 10:00 עד 16:30 ובשישי 10:00 עד 14:00.

באתר: www.collectie.co.il

 הטבה ייחודית לגולשי המגזין

ברישום למועדון הלקוחות שלנו

תוכלו ליהנות מ-15% הנחה על כל מוצרי האונליין

עד סוף יולי

לקישור להטבה לחצו כאן