זרקור

זרקור | שרית זיו אלון מעצבת פנים

תגובות |shay|

שלושה בנים וכלבה

“אני בת 37, מעצבת פנים , נשואה לרונן (כלכלן) ואימא לשלושה בנים ולכלבה בת 16 שעונה לשם דידי. יהלי, הבכור, בן כמעט שש ויובל וינאי התאומים (זהים) בני שנה ותשעה חודשים. אנחנו גרים בקריית אונו”.

“למדתי אדריכלות ועיצוב פנים אי שם בˉ2003 ומכל מיני סיבות הזזתי את זה הצידה קצת, ועסקתי בעיצוב גרפי עד לפני ארבע שנים. עיצוב עבורי הוא דרך חיים, והוא בא לידי ביטוי בכל תחום ובכל היבט. לפני ארבע שנים קרו כמה דברים ששאבו אותי בחזרה לעולם עיצוב הפנים, ומאז אני קמה כל בוקר עם תשוקה עצומה ועם אושר בלב, לעוד יום עבודה מרגש”.

מעצבת פנים בסגנון נורדי סקנדינבי

שרית זיו אלון. צילום: אורית אלפסי

מעצבת את האושר

“אני מאמינה שלהיות מעצב/מעצבת זה סוג של שליחות. לסביבה מעוצבת יש השפעה עצומה על חיינו, על ההצלחה ועל האושר שלנו בחיים, בכל תחום. הרגעים שבהם האנשים נכנסים לביתם המעוצב ומתרגשים, לפעמים עד כדי דמעות, אלה רגעים משמעותיים ומרגשים ושם אני זוכה לשכר האמיתי. זו תחושה שאני לא רוצה לדעת איך חיים בלעדיה.

ההשראה האמיתית שלי היא האנשים עצמם שעבורם אני מעצבת. כל זוג מגיע אליי עם עולם מלא והפיענוח הוא ההשראה הכי גדולה. העיצוב הנורדי/סקנדינבי בעיניי מאופיין בניקיון שמשרה חמימות, למרות שלרוב ניקיון נתפס כקר ולא מזמין. הצבעוניות המונוכרומטית בגוונים, שהם בעצם טונים (שחור ולבן), מאפשרים לצבעוניות של הדיירים עצמם לבלוט יותר וזה מקסים בעיניי. יש מקרים שבהם אני בוחרת לשלב צבע נוסף והוא יהיה טבעי, ירוק/תכלת/צהבהב, כי אין יותר יפה מהטבע. הטבע הוא מקור השראה עצום עבורי”.

מותק, הילדים השתלטו

“הבית הפרטי שלי עבר בשנה האחרונה ‘השתלטות עוינת’ על ידי הילדים, ונוקה ופונה מכלל מפגעים שעלולים לסכן אותם. זו תקופה לא פשוטה עבורי :)) הבית מעוצב בסגנון נורדי, אך עם חמימות מזמינה ונעימה.

לא תכנַנו משפחה גדולה. רצה הגורל (רצון מבורך) ומצאתי את עצמי מוותרת על חדר העבודה שלי ויוצאת לעבוד בסלון. אני חייבת להודות שבהתחלה חששתי מזה מאוד, אבל אני מאוד נהנית. בזמן שאני עובדת אני מרגישה את המשפחה לידי וזה נעים. כולם גם יכולים לצפות במה שאני עושה ומתעניינים ומעורבים. זה יצא רק לטובה. פינת העבודה שלי היא גם המקום הכי אהוב עליי בבית”.

פינת עבודה בסגנון נורדי סקנדינבי

פינת העבודה של שרית

הסיבה לשמה התכנסנו – עיצובים

סלון

“הסלון או חדר המגורים זה חלל סופרˉחשוב בבית. הוא החלל הציבורי שאליו אנחנו גם מכניסים אנשים מבחוץ אלינו, וגם יושבים בו יחד כמשפחה. זה בעצם מעין הצצה למי אנחנו, קצת כמו כרטיס ביקור. חשוב שתִשרה בו חמימות, חשוב שהוא יהיה נוח, מזמין, שיהיו בו אלמנטים שמסמלים את הדיירים ושהדיירים יוכלו להרגיש תחושת ‘בית’. אני לרוב בוחרת בריהוט טבעי ולא צבעוני, ואת הצבעוניות הנבחרת אני משלבת בנגיעות באמצעות אקססוריז וטקסטיל, על מנת לאפשר לדיירים לשחק עם זה בעצמם וגם ליצור סביבה קלאסית שתתאים את עצמה לכל טרנד וזמן”.

סלון בעיצוב נורדי סקנדינבי מינימליסטי

סלון. צילום: אורית אלפסי

מטבח

“המטבח הוא לב הבית, הכול קורה בעצם במטבח: השיחות החשובות, החוויות, וכולנו עוברים שם המון פעמים ביום. מטבח צריך להיות בעיניי פונקציונלי לא פחות מיפה. נוחות, נגישות ותחושה נעימה. למטבחים פעילים תמיד אתכנן הרבה מקומות אחסון מבלי להעמיס על החלל, ואבחר בגוון אחד או שניים. האוכל, הבישולים והאפייה נותנים המון צבע, ואני שמחה לפַנות לזה מקום של כבוד”.

מטבח בעיצוב נורדי סקנדינבי

מטבח. צילום: אורית אלפסי

חדר שינה

“חדרי שינה הם חללים שאהובים עליי במיוחד. נורא כיף לעצב אותם, עם המון טקסטיל והמון רוך, ואם יש מקום ליצור פינות קסם – הסיפוק הוא אדיר. אני בוחרת לרוב להדגיש את קיר גב המיטה בצבע או בטפט. המיטה היא הדומיננטית ביותר בחדר, ואני מרגישה שכל מה שמקיף אותה צריך לעזור לה לבלוט”.

חדר שינה בעיצוב נורדי סקנדינבי

חדר שינה. צילום: אורית אלפסי

חדר אמבטיה

“את חדרי האמבטיה חשוב להתאים לצרכים של הדיירים: לא כולם צריכים אמבטיה, לא כולם צריכים חיפויים בכל מקום… באופן אישי אני מעדיפה להשתמש בחיפוי כאלמנט עיצובי ולא להרבות בו אם אין צורך. כיורים מונחים בעיני הם הכי יפים והכי פונקציונליים. מדפים פתוחים תמיד יוסיפו עניין וצבעוניות במידה הנכונה”.

מקלחת בעיצוב נורדי סקנדינבי

חדר רחצה. צילום: אורית אלפסי

הטיפ של שרית

“שלבו המון צמחייה ועציצים, שהרי הסגנון הנורדי מכיל בתוכו המון אלמנטים מהטבע. אווירה טבעית גורמת לחמימות והיא נעימה. הכניסו אל הבית שלכם המון צמחייה, לא משנה אם אמיתית או מלאכותית”.

אפשר להיפגש גם ב:

פייסבוק

אינסטוש

אתר