מגזין

הסבון שמח מאוד | חדרי רחצה בסגנון נורדי סקנדינבי

תגובות |shay|

אנו מבלים בהם זמן קצר יחסית, ובד”כ הם לא נמצאים בזווית העין כשאנו יושבים בסלון ומארחים. אך דווקא בגלל זה חדרי הרחצה מהווים הזדמנות עבורנו לעיצוב מיוחד מקורי ולא שגרתי.

בין אם באמצעות פריסות או אריחים מיוחדים ובין אם ע”י צבע ונגרות, אפשר להפוך חדר רחצה סטנדרטי ומשעמם למעוצב, פרקטי ומפנק במיוחד.

אספנו עבורכם את חדרי הרחצה והשירותים המיוחדים, היפים והנורדים ביותר:

צוחקים כל הדרך למקלחת וחדר הרחצה

עיצוב ותכנון של חדר רחצה: רוני ברטל

שילוב של ירוק, לבן, אפרפר, עץ ונגיעת פליז. לאריחי רצפת החדר נוכחות דומיננטית מאוד. הם נבחרו כמוסיפים אלמנט הומוריסטי לחלל ולבית. בעקבות הנוכחות המשמעותית שלהם בחדר נבחרו שאר האלמנטים נקיים ומינימליסטיים. ארון כיור נקי בקווים שלו ומוסיף חום בגימור העץ שלו. מראה נקייה ללא מסגרת, אריחים חיפוי קיר לבנים ופשוטים. וכדי להשלים את העיצוב בחלל נתלו אביזרים כמו סטנד המגזינים והתמונה מעליו.

מעשה בכיור בחדר הרחצה

עיצוב ותכנון של חדר רחצה: רוני ברטל

חדר הרחצה רוצף באריחים בשחור לבן עם דוגמה גיאומטרית וחיפוי הקירות לבן אך מוסיף טקסטורה. ארון הכיור שתוכנן ע”י המעצבת מורכב מקונסטרוקציית ברזל שעליה הורכבו ארונות מעץ מלא. כיור כביסה פשוט של פעם, העשוי חרס, בעל חזית חשופה מוקם במרכז הארון ומראה ענקית במסגרת ברזל שחורה ודקה משלימה את המראה. השילוב בין קונסטרוקציית הברזל, ארונות העץ וחזית הכיור הפשוטה והחשופה מייצג שילוב בין דיוק וחיספוס, בין מסה וקלילות. זוהי השפה של הבית כולו.

מקלחת תלת מימד בחדר הרחצה

עיצוב ותכנון חדר הרחצה: סטודיו 37

חדרי הרחצה מיועדים למשפחה, המקלחון עם הלב נמצא ביחידת הורים והחדר עם המראה העגולה מיועד לילדות ולאורחים .

נבחרו אריחים פשוטים בגווני לבן, אפורים וורודים – כגריד עם רובה כהה וחיתוכים מיוחדים המייצרים משחקים של גראפיות ותלת מימד .

צילום: אביעד בר נס

צילום: אביעד בר נס

צילום: אביעד בר נס

חדר רחצה נורדי בהזמנה אישית

עיצוב ותכנון חדר רחצה: דפנה גרבינסקי, יעל פרי, אמיר נבון

הקונספט של הפרוייקט הוא גריד, דירה להשקעה ברחוב פינסקר בתא, כל אלמנט בחדרהרחצה עוצב ויוצר על ידינו, מה שנקרא custom made.

צילום: איתי בנית

צילום: איתי בנית

רואים כפול בחדר הרחצה

תכנון ועיצוב חדר רחצה: אפרת וינרב WE Architects

חדר החרצהתוכנן כחדר “זוגי”, בשל ההחלטה לא לייצר “יחידת הורים”. האמבטיה היא בעלת שני ראשי גשם נפרדים וגם ישנם כיורים כפולים על מנת לייעל זמנים וגם לאפשר מקלחת במקביל (כמו בבית מלון).

צילום: איתי בנית

חדר רחצה סקנדינבי בניחוח וינטג’

עיצוב ותכנון חדר רחצה : נטע לוינגר ברבי

2 חדרי הרחצה מיועדים למשפחה צעירה. האחד לשימוש הילדים והשני לשימושם של ההורים.

בני הזוג חובבי הסגנון הנורדי/אקלקטי השומר על ניקיון ורעננות.

שימוש בגוונים ניטרליים ובחומרים טבעיים.

הארון אצל ההורים, הוא ארון וינטג’ משנות ה50 אשר הוסב לכדי ארון כיור.

צילום: איתי בנית

צילום: איתי בנית

חדר רחצה נקי חמים ומסוגנן

חדר רחצה בעיצוב ותכנון: THEA – תיאה גורדון

חדר רחצה ביחידת הורים שעוצב בבית חדש עבור זוג הורים שהיה לו חשוב מקלחת מוארת, מפנקת במראה נקי, מאוורר ונעים המשתלב עם העיצוב הכללי של הבית. בני הזוג אוהבים “שלכל דבר יש מקום” ולכן תוכננו מקומות אחסון ייעודיים אשר מוסיפים גם עניין ועיצוב לחלל. שולבו אריחים לבנים עם עץ אלון ונגיעות זהב המשווים לחלל מראה נקי ומודרני אך עם זאת חמים ומסוגנן. אחד הקירות בחדר הרחצה חופה גם כן באריחים לבנים אך בצורה שונה להוסיף אלמנט נוסף המוסיף עניין לחלל אך עדיין שומר על הסגנון העיצובי של החדר.

לבעלת הבית היה חשוב להימנע מהתקנת מקלחון זכוכית ולכן תוכנן כך שהמקלחון מרוחק מהאסלה והארון שלא יירטבו בעת השימוש.

ירידה לפרטים:

מראה – “חדרים”

לוגו תאורה

אקססוריז – גולף אנד קו

דיספנסר זכוכית כהה- בייסיק

צילום: חגית גרוסמן

צילום: חגית גרוסמן

הקונטרסט שעושה את החלל

עיצוב ותכנון חדר רחצה: ORKO – אור כוכב

הקו עיצובי של חדר הרחצה היה קונטסרט שבא לידי ביטוי בשילוב של חומרים מחוספסים וטבעיים לצד חומרים במראה נקיים וחלקים. בריצוף החלל נעשה שימוש בגרניט פורצלן דמוי עץ כהה בצורת הנחה של “פיש-בון” ,שעולה על מדרגת המקלחת וממשיך פנימה. בנגרות נעשה שימוש בעץ אלון טבעי עם גמר משופשף, וברקע חיפוי קיר לבן המדגיש את הקונטרסט. חלון צר עם זכוכית חלבית הפונה לכיוון צפון נפתח על מנת לאפשר מידת פרטיות בשילוב עם תאורה טבעית ואוורור החלל הרטוב. קירות החלל חופו באריח לבן עם טקסטורה עדינה. נבחרה תאורה טכנית בלבד למראה נקי של התקרה.

צילום: איתי בנית

צילום: איתי בנית

יוצאים מהסטנדרט בחדר הרחצה

חדר רחצה בעיצוב ותכנון: כרמית גת

מקלחת ילדים בדירת קבלן. כדי לצאת מהמראה ה”קבלני” הסטנדרטי, האריכה כרמית את המדף של האסלה הסמויה עד הקצה ליצירת נישה הכוללת ארון אחסון ומראה ובכך שיוותה לכל חדר הרחצה מראה מעניין ונקי.  בנוסף, נבחר ריצוף גדול למראה אחיד ויחסית ניטרלי היוצר תחושת מרחב. כל הקירות נצבעו בלבן, גם החלון נצבע מבפנים כדי לאפשר את הנוכחות של המראה, המסגרת והארון.

גופי תאורה: E.R LIGTING

נגרות: ניסים כחלון

אריחים: אלוני

צילום: איתי בנית

חדר רחצה נקי ומינימליסטי

עיצוב ותכנון חדר רחצה: כרמית גת

המקלחת עוצבה במראה נקי ומינימליסטי בכוונה להשלים ולהדגיש את המראה הארכיטקטוני המרשים של הבית. הרצפה חופתה בפסיפס שחורה שעושה שואו מצד אחד ומצד שני נותן את הבמה לקיר הפישבון.

ריצוף וחיפוי: זהבי עצמון

ארון אמבטיה: E BATH

צילום: איתי בנית

צילום: איתי בנית

שידת איפור שהתחפשה לארון כיור בחדר הרחצה

חדר רחצה בעיצוב ותכנון: לירון אוטמזגין

.חדר רחצה נורדי עם קווים אקלקטים ארון האמבטיה הוא למעשה שידת איפור עתיקה שעברה הסבה לארון אמבטיה. “התאהבתי בידיות ובעיטורים מפעם בקווים ישרים ומעניינים” מספרת המעצבת. ארון הזכוכית והמראה נקנו מאיקאה ושולבו עם גופי תאורה מודרנים בנגיעות פליז שמשדרגות את כל העניין לכדי חדר רחצה מהחלומות.

צילום שי אפשטיין

בחזרה לעתיד

תכנון ועיצוב חדר רחצה : איתן כהן

את החללים הרטובים הגדיל המעצב על חשבון מחסן שלא היה בשימוש. חדר הרחצה הפך לחדר נגיש נוח. החללים עוצבו בגוונים בהירים ובקווים נקיים ובצורה פונקציונלית ומדויקת שעונה על צרכי הדיירים עכשיו עם תשומת לב גם לצרכים העתידיים שלהם.

צילום: שי אפשטיין

צילום: שי אפשטיין

חדר רחצה קטן אך פונקציונלי

עיצוב פנים ותכנון: נורית מור יוסף

דירה משנות ה 80 שעברה מהפך תכנוני ועיצובי. היות וחדר הרחצה של ההורים היה מאוד קטן, ופונקציונלי, הוחלט לחפות את הקירות באריחים לבנים, עם טוויסט עיצובי. היה חשוב לי מאוד ליצור חלל מעניין על אף מגבלות האדריכלות שלו. והחיפויים המיוחדים האלו, שמגיעים ב – 8 הדפסים שונים בכל חבילה, יצרו את העניין והשונות בחלל.

קרמיקה: חזי בנק וברזים

ארון אמבטיה – נגרות פרטית, עפ”י תכנון המעצבת

צילום: עידו אדן

כשמדובר על חדרי רחצה, אנו לרוב חושבים על נוחות ופונקציונליות, אך לא פחות חשוב ליצור מרחב מפנק נעים ומסוגנן.

כפי שראיתם בכתבה, עם יצירתיות והרבה כישרון אפשר להפוך כל חדר רחצה ולו הקטן ביותר לכזה שלא תרצו לצאת ממנו.