מגזין

להשקיע מההחתלה | שידות החתלה בסגנון נורדי

תגובות |shay|

שידת ההחתלה היא משהו שקיים בכל בית עם ילדים (כמעט). זהו רהיט פונקציונאלי שיש לו שני תפקידים: אחסון הבגדים והפריטים החשובים לטיפול בילד, והעמדת משטח מתאים ונוח להחתלה. כולנו, או לכל הפחות רובינו, רואים את הרהיט הזה בדיוק מהזווית הזו, הפונקציונלית, ומפספסים זווית נוספת שהוא יכול לספק – אם בשל חוסר בזמן ואם משום שמעולם לא אמרו לנו שאפשר אחרת.

זה הזמן לומר – שידת החתלה היא רהיט שיכול להיות גם עיצובי, ובייחוד בתקופה שבה הוא ישמש אותנו לא מעט, ולמשך כמה חודשים לכל הפחות. כן, אנחנו מכוונים בדיוק למקום שעליו אתם חושבים: בואו נהפוך את שידת ההחתלה שלכם למשהו יפהפה.

 

אז איך זה אצלכם? האם שידת ההחתלה באמת הייתה שימושית במשך החודשים הראשונים עם הילד, או שמייד הפכה למה שהיא הופכת להיות בסופו של דבר – משטח להנחת כביסה מקופלת או לא מקופלת, מעילים ופיצ’יפקעס?

אתם לא צריכים להרגיש רע: אצל כולנו שידת ההחתלה היא המקום שאליו מתנקז כל הבלאגן של החדר (ושל הבית…) – ועדיין אפשר לשדרג אותה ולהוסיף לה כמה דברים קטנים ולא דרמטיים, שיארגנו אותה ויוסיפו לעיצוב הכללי שלה ושל החדר.

בעזרת כמה צעדים פשוטים הנחלקים לשלושה שלבים תוכלו לעשות זאת בקלות רבה:

שלב ראשון – בחירת ידיות לשדרוג שידת החתלה

ידיות, ידיות, ידיות. כאלו יש בלי סוף, מכל הסוגים, הצבעים והחומרים. מה שנכון לארונות הבגדים ולארונות המטבח, למשל, נכון גם כאן: ידיות יכולות לשדרג את מראה הרהיט ואת מראה סביבתן בצורה מפתיעה כל כך, עד שלא תבינו איך לעזאזל לא עשיתם את זה קודם. כדי שתקבלו מושג לגבי מה שיכול להתחולל אצלכם בעזרת כמה ידיות פשוטות, אספנו כמה מהסוגים המיוחדים והיפים ביותר לדעתנו:

ידיות לשידת החתלה בסגנון נורדי סקנדינבימתלה לשדרוג שידת החתלה בסגנון נורדי סקנדינבי

לרכישה: ידית מספר 1 | לרכישה: ידית מספר 2 | לרכישה: ידית מספר 3 | לרכישה: ידית מספר 4 | לרכישה: ידית מספר 5 | לרכישה: ידית מספר 6 | לרכישה: ידית מספר 7 | לרכישה: ידית מספר 8 | לרכישה: ידית מספר 9 |

 

שלב שני – ארגון השידה

מסדרים את כל מה שעל השידה. אפשר להשתמש בה כשידת החתלה, כמובן, אפשר להשתמש בה ככוננית ולהניח עליה תמונות ואקססוריז, ואפשר לנצל את ‘הנדל”ן’ היקר הזה לטובת אחסון, דבר שכולנו אוהבים. ואם כבר אחסון, אז לפחות שיהיה יפה.

 

אם אין לכם רעיונות, וגם אם נדמה לכם שאי אפשר להיות יצירתי בתנאים שעומדים לפניכם, הנה כמה דוגמאות שייתנו לכם יופי של השראה:

 

המלבניות

לרכישה: קופסא 1 | לרכישה: קופסא 2לרכישה: קופסא 3 | לרכישה: קופסא 4

 

המעוגלות

לרכישה: קופסא 1 | לרכישה: קופסא 2 | לרכישה: קופסא 3 | לרכישה: קופסא 4

הילדותיות

לרכישה: קופסא 1 | לרכישה: קופסא 2| לרכישה: קופסא 3 | לרכישה: קופסא 4

 

שלב שלישי – יוצרים סביבת החתלה נעימה

גם אם אתם בעצם לא מחתלים את הקטנצי’ק על השידה הזו אף לא פעם אחת, כדאי שהסביבה שלה תירָאה שמחה, מרעננת, מחויכת. מספיק להדביק כמה מדבקות קיר נחמדות או טפט סביב השידה, כדי שהמקום כבר ייראה אחרת. אם אתם רוצים להשקיע (ולמה לא בעצם?), תוכלו לצבוע את קיר השידה בצבע אחר מקירות החדר האחרים, מה שייצור ‘מתחם החתלה’ נעים ויפה במיוחד.

אספנו לכם כמה שידות יפות במיוחד:

סביבת החתלה שעיצבה מיכל בן אביר

מתקתקות רומנטית

החדר בכלל ואזור שידת ההחתלה בפרט מעוצב בסגנון מאוד נקי ורומנטי, גוונים בהירים עם נגיעות של זהב. השידה נרכשה באיקאה ושודרגה באמצעות החלפת הידיות לידיות עגולות מזהב אשר מקנות מראה יותר יוקרתי לפחות ילדותי. למרגלות השידה נפרס לו שטיח דמוי פרווה נעים וCOZY. על השידה הונחו קופסאון אחסון מעוצבות לשמירה על ארגון, סדר ואסטטיקה, לצידן תמונות וקוביות מעץ עם שם התינוק. מעל השידה ישנו קיר גלריה המורכב מתמונה אחת ראשית גדולה עם כיתוב בשחור בכתב יד של מילות השיר “you are my sunshine” אותו היא שרה לו עוד כשהיה בבטן, מספרת מיכל. ולצידה ארבעה פוסטרים של חיות המוסיפות נופך ילדותי לעיצוב.

 שידת החתלה מעוצבת בסגנון נורדי רומנטי

סביבת שידת החתלה במראה נורדי-רומנטי | עיצוב וצילום: מיכל בן אבירשידה: איקאה
פוסטרים: מיכל בן אביר
ציור קנבס: מיכל בן אביר
מזרן החתלה: בייביז בנמל
קוביות עץ: HELLO LITTEL ONE של מירב אלמלם
מיטת לואי: בייביז בנמל

 

סביבת החתלה שעיצבה ספיר לוי מאורי

הירוק הירוק הזה

החדר עוצב לתינוקת ושמה אלה, וזאת גם היתה נקודת המוצא של המעצבת – השם. בעייני רוחה היא ראתה את עץ האלה כעץ אצילי, בוגר ואלגנטי -וזאת האווירה שהיא ביקשה להשיג בעיצוב החדר. הקו העיצובי אותו בחרתה ספיר הוא קו מאוד נקי, עדין ומוקפד. כזה שבהתאמות מינימליות יכול להתאים למנעד רחב של גילאים וללוות את אלה שלי ואת אחיה העתידיים לאורך זמן רב ללא כל בעיה. הצבע הירוק שנבחר לשידת ההחתלה מאוד דומיננטי בחדר והמחשבה מאחוריו היתה הכנסת צבעים חמים של טבע לצד שחור לבן ונגיעות של זהב..

שידת החתלה ירוקה בסגנון נקי מינימליסטי

עיצוב אצילי בוגר ואלגנטי | בתכנון ועיצוב: ספיר לוי מאורי, צילום: אלה מיילת

 

שידת החתלה- תכנון ועיצוב של ספיר לוי מאורי, ביצוע עלי ידי אלי מנגריית “גלריית האומנים”, יישוב גזר.
משטח החתלה- TAKE A NAP
נחשוש, כרית, מדבקות פרפרים, חיתולי טטרה- נוגילי
מובייל חישוקי רקמה- וינטג’ BY נדוניה
מסגרת תמונה מזהב (נקנתה ממש ממזמן מחנות לעיצוב הבית בירושלים, אפשר למצוא בחנויות עיצוב למיניהם) + טביעת רגל של אלה- DIY
וילון+מוט, סלסלה קטנה מקש על שידת ההחתלה – איקאה
מדף לבן- DARA
קוביות עץ, שק בצורת ארנב (תלוי על המדף) –  shuuga – kids interior design
ג’ירפה מזהב- נקנתה בחו”ל

 

סביבת החתלה בסטיילינג של מירית פיש

ילדותיות עדינה

המעצבת מירית יצרה סביבת החתלה מעניינת, עדינה ומדוייקת באמצעות מספר פריטים עם צבעוניות עדינה המשתלבת בחום טבעי.
“חשוב היה לי לעצב איזור נעים ורגוע ליד שידת ההחתלה” מספרת מירית.
לבן, ורוד ואפור הם הצבעים שנבחרו במטרה שיתמזגו עם השטיח חבל, הפרקט הבהיר והעץ שבשידה. על השידה נוספו שתי בובות ולהשלמת המראה נבחרה מנורת לילה חמודה לאוירת לילה מושלמת. הפרינט שנבחר משלב את כל הצבעים שבסביבת השידה והחדר, ופרינט נוסף עם משפט השראה בשחור לבן. שרשרת דגלים עם לבבות לאנרגיות טובות נתלתה מעל השידה. לבבות זהו מוטיב חוזר אצל מירית, לב מעץ בצבע ורוד בייבי נתלה על הקרניז.
 מימין לשידת ההחתלה הונח סל כביסה  חמוד ותואם לצבעי החדר.

סטיילינג: מירית פיש, צילום: אורית ארנון

גלי ליבנה-שטיח
נושקה-טקסטיל וכריות
שניקה- לוכד חלומות
שידה-ירכא מרכז לתינוק
פרינט-אליאור בר און

סביבת החתלה בעיצובנו (Crazy Nordic)

מונוכרומטיות בועטת

את ההפקה הזאת בנינו מתוך כוונה לעצב חדר ילדים בצבעוניות מינימלית אך יחד עם זאת שישדר אווירה נעימה, מזמינה וכייפית כפי שחדר ילדים צריך להיות. הפריטים נבחרו בהתאם להשלמת מראה נקי וחמים.

 

עיצוב שידת החתלה בחדר תינוקות בסגנון נורדי סקנדינבי

מתוך הפקת צילומים של Crazy Nordic

 

פרינטים: Petek Design

שידת החתלה, שטיח אפור, כיסא נדנדה: ניחותא

מנורה, שרפרף ובובת תנין: דרא

משטח החתלה, שמיכה: Ndoto

סל קש: Nooshka

שטיח צורות גאומטריות: קרפטיזם

 

בדרך כלל שידת ההחתלה ה’גנרית’ שאנחנו קונים בחנות תהיה רהיט בומבסטי ודי סתמי. מעטות השידות שבאמת מעוצבות בצורה יפה. אך איזה מזל שבעזרת קצת יצירתיות תוכלו לשדרג אותה בעצמכם.