מגזין

מי מכיר את הצבע שעל הקיר? | מניפת צבעים סקנדיביים

תגובות |shay|

אחד הטיפים החשובים שכל מעצב פנים ייתן לכם, כשתבקשו לרענן ולחדש את הבית (או חלל אחד ספציפי), הוא חידוש הקירות: ברגע שאלו ייצבעו בצבעים מרעננים, מעניינים, מעוררי תשומת לב, תראו איך החלל כולו משתנה וזוכה לאופי אחר, למראה חדש. צבע קיר הוא דבר משמעותי במיוחד, הרבה יותר ממה שנוכל לדמיין.

בשנים האחרונות, עם יציאתו מגבולות הארצות הקרות, העיצוב הסקנדינבי עובר התאמות ו’אבולוציה’ מסוימת, אך העיקרון עודנו כאן: מניפת צבעים עדינה, אפרורית ומעושנת, שילוב בין צבעים עם נוכחות – אך מאוזנים ונעימים לעין, ודיאלוג בין הפריטים השונים לבין צבעי הקירות, ליצירת זרימה אופטימלית של אוויר ושל צבע. כך מתקבל מראה מדהים, בלי הרבה מאוד מאמץ ובלי להשתגע.

אז באיזו מניפת צבעים כדאי להשתמש? בזו הנורדית־סקנדינבית כמובן, שמשלבת בין המונוכרומטיות המפורסמת לבין התשוקה לאור, לאווריריות ולזרימה מושלמת בחלל. איך זה עובד? הנה כמה דוגמאות נהדרות.

צבע לקיר בגווני פודרה-חמרה

קיר סלון צבוע של המעצבת קרן גרוס

גוון קיר מניפת צבעים  נירלט: IS0128 

חלל הסלון מרווח מאוד והוא תחום בין 2 קירות מאוד ארוכים. על מנת לייצר אוירה ותחושה עוטפת בחרתי לצבוע את הקיר טלויזיה- שאורכו כ-7 מ׳ בגוון ורוד נוטה לחום. גוון חם ונעים, עם הרבה עומק שיקפיץ את החלל וייצור אוירה. בחרתי לתלות על הקיר תמונה עם נוכחות דומיננטית בצבעוניות משלימה.מן הצד השני בחרתי בטפט שהרקע שלו בהיר וישתלב עם הגוון הכללי של הבית כשהוא מעוטר בעלים שחורים. האיור הוא מצד אחד מאוד גאומטרי ורפיטטיבי במקצב קבוע ומצד שני יש בו תנועה. הוא מייצר עניין בחלל אך  לא גונב את ההצגה.

בין 2 הקירות הללו מחברת ויטרינת יציאה למרפסת. את הויטרינה מקשט וילון רך ונשפך עם תוספת של כותרת ופסי גימור שחורים. החיבור בין כל הצבעים נעשה עלידי שימוש בטקסטיל  בצבעוניות עשירה שקושרת הכל ומרחיבה את סקאלת הצבעים כשהספה האפורה משמשת רקע נהדר לכריות ובכלל לכל ההתרחשות בחלל.

חלל סלון עם קיר בצבע חמרה של המעצבת קרן גרוס

עיצוב: קרן גרוס | צילום: שירן כרמל

חלל סלון עם קיר בצבע חמרה

עיצוב: קרן גרוס | צילום: שירן כרמל

קיר פינת האוכל בצבע פודרה של סטודיו דיטיילס

גוון הקיר מניפת טמבור: ורוד פודרה 0435p

חיבורים עדינים של חומר וצבע יוצרים פינת אוכל רעננה המעוצבת בקווים נקיים. פינת האוכל עטופה בגוון פודרה רך להשלמת האווירה הנעימה.

פינת אוכל עם קיר צבוע בוורוד פודרה

עיצוב: סטודיו דיטיילס | צילום: שירן כרמל

פינת אוכל עם קיר צבוע בוורוד פודרה

עיצוב: סטודיו דיטיילס | צילום: שירן כרמל

חדר שינה עם קיר צבוע מתוך הפקה של CRAZY NORID

 מניפת טמבור גוון הקיר: ten tone 0437t

חלל חדר שינה שעוצב כחלק מהפקת עיצוב בסטודיו של תומיק. הוחלט על צביעת קיר שלם בגוון פודרה ליצירת מראה רך, נעים ומלא סטייל. הגוונים הנוספים בחדר הינם מונוכרומטים עם נגיעות של עץ שמוסיף חמימות לחלל. גם הטקסטיל הנבחר ממשיך את הקו העיצובי ומתכתב עם צבעוניות החדר.

חדר שינה מתוך הפקה של CRAZY NORID | צילום: אלה מילת

חדר שינה מתוך הפקה של CRAZY NORID | צילום: אלה מילת

חדר רחצה עם קיר בצבע חמרה של מיכל סיני ואפרת רז מסטודיו Homemade עיצוב פנים

גוון הקיר מניפת נירלט: 1059

למרות התקציב הנמוך, הצליחו המעצבות להפוך את האמבטיה הזאת למלאת סטייל עם קריצה לסגנון התעשייתי. הוחלט להשתמש באריחים לבנים מחורצים, למלא ברובה שחורה ולהשאיר קיר אחד ללא חיפוי וללכת על צבע ייחודי ועכשווי וכך נבחר צבע הקורל. ארון אמבטיה שחור צבע אפוקסי עליו כיור מונח פשוט ולא יקר. ברז שחור כמובן ומעל מערכת ברזל אופנתית שכוללת גם אחסון.

עיצוב: מיכל סיני ואפרת רז מסטודיו Homemade | צילום: אלעד גונן

עיצוב: מיכל סיני ואפרת רז מסטודיו Homemade | צילום: אלעד גונן

קיר בצבע פודרה בחדר שינה בעיצוב של קרן גרוס

גוון הקיר מניפת נירלט: IS 0138 

בחדר השינה נצבעו כל קירות החדר בגוון ורדרד עדין ליצירת אוירה נעימה ורכה. כדי להעמיק את המראה וליצור תחושה עשירה ומפנקת נבחר כיסוי מיטה לבן וצח עם עיטורי רקמה. ובנוסף כריות גב ונוי עשירות בפרטים בגווני הלבן, פשתן וזריקה של אדום, צבע שעובד נהדר עם גוון הקיר. לצד המיטה שידת ברזל לבנה עם גימורים בזהב שמקפיצים. בחדר 2 חלונות שמכניסים הרבה אור ורוך לחדר. מכוסים בוילונות מבד נשפך במראה טבעי בגוון גראז׳ המוסיפים מעט דרמה ומראה טבעי. בין 2 קירות החלון נבחרה תמונה בסקאלת צבעים רחבה שמאגדת את צבעוניות החדר.

בשביל הטאץ הסופי נגיעה ירוקה של פיקוס כינורי שתמיד עושה נעים בעין.

חדש שינה עם קיר צבוע בוורוד פודרה של המעצבת קרן גרוס

עיצוב: קרן גרוס | צילום: שירן כרמל

חדש שינה עם קיר צבוע בוורוד פודרה של המעצבת קרן גרוס

עיצוב: קרן גרוס | צילום: שירן כרמל

צבעים לקיר בגווני אפור

החלל המרכזי עם חצי קיר צבוע של המעצבת רויטל ארז

גוון הקיר מניפת נירלט: 530

בדירה שעוצבה בסגנון סקנדינבי, הדגשתי את קיר הכניסה הארוך ע״י צביעת חלקו התחתון בגוון אפור. קומפוזיציית התמונות שנתלתה על הקיר מדגישה את המעבר בין שני גווני הקיר.

סלון סקנדינבי | עיצוב: רויטל ארז | צילום: לימור הרצוג אהרוני

סלון סקנדינבי | עיצוב: רויטל ארז | צילום: לימור הרצוג אהרוני

קיר סלון בצבע אפור כהה בעיצוב סתיו ברין

גוון הקיר מניפת נירלט: NGY 530 

דירה שכורה בסגנון סקנדינבי סקנדינבי בה נעשה שימוש בפלטת צבעים מונוכרומטית עם שילוב אלמנטים מן הטבע וחומרים כמו עץ, מתכת ובטון. הקיר המרכזי בסלון, וזה שרואים מכל מקום בבית, נצבע באפור כהה. יחד עם הספה האפורה, הג’ירפה שעל הקיר וגופי התאורה התקבלו שכבות שונות של אפור היוצרות עניין ועומק.

עיצוב: סתיו ברין | צילום: לירון מולדובן

עיצוב וצילום: סתיו ברין

סלון עם קיר צבוע מתוך הפקה של CRAZY NORDIC

גוון הקיר מניפת נירלט: ngy 03

עיצוב סלון מתוך הפקה שהתקיימה בסטודיו של תומיק. קיר צדדי נצבע באפור בהיר מאוד ולא דומיננטי, אך גם כזה אשר מהווה מסגרת ומבליט את השידה הלבנה שהוצבה עליו. גם הלבן שבתמונה מקבל תשומת לב אחרת בעודו תלוי על גבי האפור. כך מתקבל מראה מאוד זורם ונעים לעין שלא רק שאינו מתבלט על פני שאר האלמנטים בחלל, הוא גם תורם מאוד לניראות ולנוכחות שלהם.

מתוך הפקה של CRAZY NORDIC | צילום: אלה מילת

מתוך הפקה של CRAZY NORDIC | צילום: אלה מילת

קיר צבוע בכניסה לבית בעיצוב סטודיו פרי

גוון הקיר מניפת נירלט: NTC143 

דירה בהרצליה בה נבחרה פלטת צבעים של אפורים, עץ, עם נגיעות צהוב וורוד. בעיצוב הדירה יש שילוב של רהיטים עתיקים יחד עם רהיטים מודרנים, הכל תוך חזרה על אלמנטים ושמירה על פלטת הצבעים, על מנת ליצור עיצוב קוהרנטי ונעים. הקיר מול פינת האוכל נצבע בגוון אפור על מנת להדגיש אותו ולתת רקע וניגודיות למסכות העץ של המעצב צח נבו.

עיצוב: סטודיו פרי | צלם: גדעון לוין

עיצוב: סטודיו פרי | צלם: גדעון לוין

קיר אפור בחלל המרכזי בעיצוב מיכל מטלון סטודיו HomeMaker

גוון הקיר מניפת נירלט: 0583

גב המטבח והסלון  נצבע בצבע אפור חזק ועמוק- קיר ענק שנגלה ברגע שנפתחת דלת הכניסה. זהו אלמנט עיצובי חזק שמכניס חמימות ועידון לאווירה בבית. אותו גוון אפור של הקיר יושם גם בנגרות מטבח בקיר המקביל.

עיצוב: מיכל מטלון | צילום: אורית ארנון

עיצוב: מיכל מטלון | צילום: אורית ארנון

 

צבע לקיר בגווני כחול

קיר צבוע במטבח בעיצוב שירה רוזנפלד גליל

גוון הקיר מניפת טמבור: 1018T Grenville

מטרת קוביית הצבע הייתה לחבר בין חלל המטבח לחלל הכניסה ולתת קונטרסט למטבח הבהיר.

עיצוב פנים: שירה רוזנפלד גליל | צלם: יואב פלד

עיצוב פנים: שירה רוזנפלד גליל | צלם: יואב פלד

חדר שינה עם קיר צבוע של המעצבת רויטל ארז

גוון הקיר מניפת נירלט: 506

בחדר השינה הודגש הקיר החזיתי והגדול בגוון כהה ודרמטי שמשמש כרקע ומדגיש כל רהיט או אלמנט עיצובי בחדר. על הקיר נתלתה קומפוזיציה של הדפסים מונוכרומטיים בסגנון אורבני.

עיצוב: רויטל ארז | צילום: שירן כרמל

עיצוב: רויטל ארז | צילום: שירן כרמל

סלון עם קיר מרכזי צבוע של המעצבת סתיו ברין

גוון הקיר מניפת נירלט: 0503

הדיירים, זוג צעיר עם ילד בן 3, חלמו על סלון מעוצב, נקי ולא עמוס ויחד עם זאת חמים ומזמין. הצבע האפור-כחול שעל הקיר משתלב מושלם עם נגיעות הפודרה בחלל. הגוונים הנוספים הם לבן אפור ועץ המשלימים את הפלטה המונוכרומטית שבסלון.

עיצוב: סתיו ברין | צילום: שרון הורוביץ

עיצוב: סתיו ברין | צילום: שרון הורוביץ

קיר צבוע בסלון בעיצוב רויטל ארז

גוון הקיר מניפת נירלט: 498

(סלון) בפרויקט הזה, שולבו יחדיו הרצונות של 2 בני הזוג: הוא ביקש חלל מרכזי רגוע, היא מאד רצתה להכניס צבע. בקשו וקיבלו. החלל עוצב בגוונים בהירים ובשילוב של רהיטי עץ המכניסים חום. לקיר הטלוויזיה הגדול שנפרש מחדר השינה עד ליציאה למרפסת בחרנו בגוון כחלחל עם נגיעת טורקיז.

עיצוב: רויטל ארז | צילום: אורית ארנון

סלון עם קיר צבוע של סטודיו דיטלייס

גוון הקיר מניפת טמבור: 1211a

בית פרטי בכפר סבא שעוצב לזוג צעיר עם תינוקת וכלב, שוחרי עיצוב וסטייל. הסלון עוצב בסגנון סקנדינבי קליל ונינוח המתכתב עם פארק ירוק שנשקף מבעד לפתחים המרווחים של הסלון. נבחרה פלטה צבעונית מוקפדת ועדינה בגווני פודרה ולבן ולתוכה יצקו המעצבות נגיעות זהב וכחול כהה עמוק אשר יוצרים קונטרסט מעניין ודרמטי בחלל.

עיצוב: סטודיו דיטיילס | צילום: שירן כרמל

עיצוב: סטודיו דיטיילס | צילום: שירן כרמל

קיר צבוע במטבח בעיצוב שני מור

גוון הקיר: Ntc 062

דירה עבור אישה בשנות ה 60 לחייה, נדרש עיצוב נעים קלאסי נקי. לצורך כך נבחר גוון כחול עמוק מעושן לצד ורדרד סלמון. שילוב של טקסטורות ואריגה אשר מעשירות את התוצאה הסופית ושומרות על ניקיון ואיפוק.

עיצוב: שני מור

עיצוב: שני מור

חדר שינה עם קיר צבוע בעיצוב הדר חורש צור

גוון הקיר מניפת נירלט: 0592 IS 

המטרה הייתה לייצר מראה דרמטי שיתאים לחדר הרחצה הדרמטי אך מנגד לא קודר וכזה שיעניק תחושה חמימה ומזמינה. לטובת העניין נבחרו צבעים כהים- מיטה ושידות צד באפור כהה וכן, צבע כחול עמוק ודרמטי לקיר. כדי בכל זאת להקליל את המראה, שולבו פרינטים צבעוניים עם קריצה

עיצוב: הדר חורש צור | צילום: גדעון לוין

עיצוב: הדר חורש צור | צילום: גדעון לוין

צבע לקיר בגווני ירוק

חדר עבודה עם קיר צבוע בעיצוב מיכל דותן לוין לDecortunity

גוון הקיר מניפת טמבור: 0669T

דירת משפחה בת״א, לאחר שיפוץ אדריכלי מקיף, שביקשו סטיילינג מינימליסטי אך מוקפד, עם רצון להפוך את הדירה לבית אישי ואהוב. פינת העבודה, הלב הפועם של הבית, משרתת את ההורים והילדים ולכן הוחלט שתישאר נקייה, אך עם נוכחות ואמירה עיצובית.

הום סטיילינג – מיכל דותן לוין ל Decortunity | צילום: הילה עידו

הום סטיילינג – מיכל דותן לוין ל Decortunity | צילום: הילה עידו

חלל מרכזי עם חצי קיר צבוע של יעל גוטרייך אורון, אמיר נבון ומאהר סעיד

גוון הקיר מניפת נירלט: is0703 

עוד בשלב גיבוש הקונספט העיצובי היה ברור שאופיים של בני הבית חייב לבוא לידי ביטוי – הוא שמגיע מעולם הגרפיקה והיא פאשניסטה גדולה. בהתאם נבחרה פלטת צבעים די נועזת שבאמצעותה טושטשו גבולות בבית. כך למשל חלק מקירות החלל הציבורי נצבעו בירוק מעושן והספה שהוצבה בסלון, בצבע כמעט זהה, כאילו נבלעה בתוכו.

עיצוב: יעל גוטרייך אורון, אמיר נבון ומאהר סעיד | צילום: תמר אלמוג

עיצוב: יעל גוטרייך אורון, אמיר נבון ומאהר סעיד | צילום: תמר אלמוג

סלון עם קיר מרכזי צבוע של המעצבת איריס ברקוביץ

גוון הקיר מניפת נירלט: NGY072 

גוון הקיר המרכזי בחלל הציבורי היה הראשון להיבחר, צבע ירוק אפרפר, מיוחד ומחמיא לדירה וכזה שיוצר אוירה חמה ומזמינה. הקירות שנצבעו הפכו לקירות הכוח שבבית.

שילוב הצבעוניות בחלל הסלון היה כמו קפיצת עומק עבור הלקוחות החל מצביעת הקיר הירוק, כורסא בצבע ורוד, כריות נוי בצבע כתום וכחול ושילוב של חפצים במרקמים שונים.

עיצוב: איריס ברקוביץ | צילמו  simsisters האחיות לנה ואירה

עיצוב: איריס ברקוביץ | צילמו  simsisters האחיות לנה ואירה

חדר שינה עם קיר צבוע של המעצבות מיכל סיני ואפרת רז מסטודיו Homemade

גוון הקיר מניפת טמבור: 0997T  

חדר השינה הזה עוצב בסגנון נורדי קלאסי, הריהוט שנבחר הינו פשוט ומינימליסטי, מיטת ברזל לבנה של איקאה, שידות לבנות ברזל בשילוב עץ מעליהן מנורות קריאה תלויות מהתקרה. הטקסטיל שנבחר לחדר מצעים לבנים ורכים מכותנה מצרית, וילון כותנה לבן/שקוף כריות נוי ירוקות של חברת HAY , שטיח בגוונים של ורוד פודרה וטרקוטה ותמונה עם רקע ורוד התואם לשטיח. על הקיר הירוק תלויה מראה עם מסגרת ברזל שחורה שדרכה משתקף חדר הרחצה ולידה מתלה בגדים מברזל שחור.

חדר שינה בסגנון נורדי סקנדינבי

עיצוב: מיכל סיני ואפרת רז מסטודיו Homemade | צילום: אלעד גונן

חדר שינה בסגנון נורדי סקנדינבי

עיצוב: מיכל סיני ואפרת רז מסטודיו Homemade | צילום: אלעד גונן

חדר שינה עם קיר צבוע של המעצבת דנה ביטון

גוון הקיר מניפת טמבור: 0962t

מדובר על חדר השינה בביתה של המעצבת, שהשקיעה משאבים בעיצוב חדרי השינה של הילדים בעיקר אך רצתה לעשות שינוי גם בחדר השינה שלה. היא בחרה בגוון קיר מיוחד על מנת לשנות לחלוטין את האווירה בחדר. כדי להשלים את העיצוב נבחרו פריטים דקורטיביים בגווני פסטל המתכתבים עם גוון הקיר.

עיצוב וצילום: דנה ביטון

עיצוב וצילום: דנה ביטון

כמו שניתן לראות בדוגמאות המקסימות הללו, העיצוב הסקנדינבי מייחס חשיבות רבה מאוד לצבעי הקיר, ולמעשה משוחח איתם דרך כל פריט ופריט. כל מה שנותר לכם עכשיו הוא לבחור גוון, להיכנס לחנות הצבעים הקרובה ולהכניס צבע וסטייל סקנדינבי לביתכם

הערות

אולי יעניין אתכם גם

מטבח לשבועות | מצעד המטבחים הלבנים

הרבה מאוד צבעים מציע המטבח הסקנדינבי המודרני – אולי יותר צבעים מאי פעם בעבר, אך גם היום, המטבח הלבן נוכח בבתים שלנו יותר מתמיד. אם

לכתבה המלאה

העיצוב שיכניס לכם כסף | עיצוב חללים מסחריים

עיצוב חלל הוא עיצוב חלל – לא כך? מסתכלים על מידותיו ועל מאפייניו, שומעים את מטרותיו ואת בקשותיו של בעל המקום, מוסיפים טאצ' יצירתי ומחוללים

לכתבה המלאה

תפסיקו לטפס, תתחילו לצבוע | קירות בצביעה מיוחדת

הביטוי השגור 'להוסיף צבע לחיים' משקף, מבחינות רבות, את התפיסה העיצובית כולה: צבע משנה את סביבתו, צבע מעורר ומרענן כל דבר שהוא נוגע בו. צבע

לכתבה המלאה