מגזין

משני צידי המיטה | שידות צד מעוצבות

תגובות |shay|

חדר השינה בבית הוא המקום הכי פרטי שלנו, בו אנחנו נרגעים בסוף יום ארוך, מעבדים את כל מה שעבר עלינו, חושבים על המחר וכמובן ישנים שנת לילה טובה (בתקווה…). לכל אחד יש את ההרגל שלו לפני שהוא הולך לישון, בין אם זה קריאת ספר, צפייה בטלוויזיה, הסתמסות אחרונה בקבוצת הווטסאפ האהובה או משהו קצת יותר אינטימי.. לכל אחת מן הפעולות הללו דרושה שידה אשר תשמש אותנו, מקום להניח בו את הספר והשלטים, כוס המים או הנר לאווירה.

כן, זוהי השידה שלצד המיטה אשר מעבר לעיצוב שלה שאמור לדבר בשפה העיצובית של שאר החדר, היא עונה על צורך מסוים ולכן משתנה מחדר לחדר ואפילו מצד אחד של המיטה לצידו השני. היום כבר פחות ופחות נראה שידות מאסיביות, בטח ובטח בעיצוב הנורדי. אנו נראה תחליפים רבים לאותה שידת צד מסורתית, החל מערימה של ספרים וכלה בשרפרף או כיסא. המגוון רחב ובשביל זה בדיוק אנחנו פה, כדי להציג לכם אותו.

אז קבלו את מצעד השידות היפות של Crazy Nordic:

 

שילובים נכונים

עיצוב: עדי אדליס

בחדר שינה נורדי חמים ומזמין, לצד המיטה המרופדת והוילון הנופל, בחרה המעצבת בשידת צד ממתכת הנותנת קונטרסט קל לתחושת הרכות שבחדר. השילוב בין קירות באפור חם, ובין טקסטיל, פרקט עץ טבעי וקצת שחור, שומר על רכות ועדינות שמתאימה לחדר שינה.

שידת צד ממתכת הנותנת קונטרסת למראה הרך של החדר | צילום: טל ניסים

 

טבעי שזאת שידה

עיצוב: דנה צ’רניה ברוזה danka design 

המעצבת נתקלה במדפי העץ הללו בכתבה אחרת במגזין שלנו ומיד התאהבה. השידות השלימו את גוון הקיר הדרמטי שנבחר. להשלמת המראה הוסיפה המעצבת שרשרת חרוזים טבעית ופסלון.

צילם: איתי בנית.

מדפים מעץ טבעי המשמשים כשידות צד | צילום: איתי בנית

שרשרת חרוזים טבעית ופסלון להשלמת המראה | צילום: איתי בנית

 

DIY למתקדמים

עיצוב: MA FACON

חדר השינה עוצב בקווים נקיים, גוונים רכים ונעימים ושולבו בו טקסטורות ליצירת מראה חמים ומעניין. להשלמת המראה וליצירת מעט קונטרסט, נבחרה נבחרה שידה שהיא למעשה יחידת BESTA של איקאה שעליה הורכבה דלת, רגליים ומעטפת בצבע אפור כהה של .Ma façon

 

מציבים גבולות

עיצוב: סטודיו דיטיילס

חדר שינה מרווח וגדול בבית פרטי בשפלה. בשל גודלו המיטה הוצבה במרכז החלל ואינה צמודה לשום קיר. מאחר והמיטה “צפה” בחלל גופי התאורה הם אלו שמגדירים את מיקומה ואת מיקומם של הסטולים לצידי המיטה. נבחרו סטולים מעץ גושני ועגול בשפה טבעית שממשיכה את הקו בחלל ואשר מוסיפים חומריות, חום ונוכחות.

סטולים מעץ גושני ועגול בשפה טבעית שממשיכה את הקו בחלל | צילום: שירן כרמל

מגדיר את מיקום המיטה | צילום: שירן כרמל

 

השידות המרובעות

עיצוב: סטודיו דיטיילס

חדר שינה בעיצוב סקנדינבי בדירה בצפון תל אביב. בעל צבעוניות מונוכרומטית. נבחרו שידות בעלות קו מאוד נקי ומינימליסטי המשלבות ברזל עדין ודק עם עץ צבוע בגוון אפור בהיר.  גוף תאורה בעל קוים משלימים אשר משלב חומריות של פליז ועץ נבחר להשלמת המראה המוקפד.

שידות בעלות קו מאוד נקי ומינימליסטי | צילום: שירן כרמל

שידת מתכת בשילוב שלייפלק | צילום: שירן כרמל

 

זה שולחן? זאת שידה? למה לא גם וגם?

עיצוב: הילה גדעוני

לאחר חיפושים רבים אחר השידה המושלמת שתתמוך ברכות של חדר השינה הזה, נמצא שולחן מושלם שענה על כל הצרכים – מספיק מקום להניח חפצים, לא נמוך מידי אך גם לא גבוה מהמיטה, קליל ולא מחייב ומחבר בין החומרים שנבחרו לחדר השינה כולו.

שולחן במראה בטוני בשילוב עץ המשמש כשידת צד | צילום: דנה סטמפלר עשהאל

משתלב היטב עם הקו העיצובי של החדר | צילום: דנה סטמפלר עשהאל

 

ריבוע קסם

עיצוב: הילה גדעוני

לפעמים “רק” מדף יכול לשמש כשידת צד נפלאה, קל וחומר כשמדובר בבסיס מיטה עם מגירות אחסון בצדדים. באמצעות שימוש בקיר ותליית המדף, התפנה צד המיטה אשר אפשר גישה נוחה למגרות שמתחת למיטה.

מדף ריבועי מעץ תלוי לצד המיטה | צילום: דנה סטמפלר עשהאל:

שימושי ומדויק | צילום: דנה סטמפלר עשהאל

 

ממזרח למערב

עיצוב: דנה צ’רניה ברוזה danka design 

עיצוב נקי בשילוב פריטים דקורטיביים שונים מהמזרח הרחוק, חלק מהאוסף של בעלי הדירה. במקום שידה סטנדרטית בחרה המעצבת להשתמש בתיבת קש אשר מכניסה לחדר חמימות ועניין ושוברת במעט את הקו הנקי.

תיבת קש אשר מכניסה לחדר חמימות ועניין ושוברת במעט את הקו הנקי | צילום: איתי בנית

עיצוב נקי בשילוב פריטים דקורטיביים שונים מהמזרח הרחוק | צילום: איתי בנית

 

עיצוב: שרית סלע – minimalistme

המיטה אשר נמצאת בקומה השלישית, בסוג של עליית גג, יושבת ישירות על הרצפה ולכן היה צורך בשידה שאיננה גבוהה מדי שעלולה להכביד על מראה החדר. לכן נבחר מדף צף המשתלב בצורה מדויקת עם המנורה שצפה מעליו.

מדף צף המשתלב בצורה מדויקת עם המנורה שצפה מעליו.

 

נקי ומינימליסטי

עיצוב: יעל גוטרייך

חדר שינה הורים מתוך פרויקט של שיפוץ יסודי של דירת 110 מ”ר בצפון תל אביב. דירה ששמרה על קו מנימליסטי, נורדי ונקי ובהתאם לכך עוצב חדר שינה שישרה תחושת רוגע וניקיון.

שידת צד בקו מינימליסטי נורדי ונקי | צילום: תמר אלמוג

 

תלויה בין רצפה לתקרה

עיצוב: יעל גוטרייך

חדר שינה הורים מתוך פרויקט שיפוץ יסודי של דירת 120 מ”ר במרכז שעברה מהפיכה מהקצה אל הקצה. הדיירים שאוהבים מאד את הצבע הכחול נתנו לו מקום של כבוד בכל חלקי הבית וגם בחדר השינה שלהם באמצעות טפט שיצר מראה דרמטי ועמוק וספסל קטיפה כהה. שידות הצד המינימליסטיות התלויות על הקיר השתלבו מושלם ליצירת מראה הרמוני ושלם.

שידת צד מינימליסטית בצבע זהב נתלתה על גבי הטפט הכחול | צילום: תמר אלמוג

 

היישר מן היער

עיצוב: יעל קול

המעצבת שאוהבת את המראה הטבעי בחרה בגזע עץ שכאילו נלקח מיער ונחת בצד המיטה. גזע העץ המשמש כשידת צד מספק מקום למשקפי ראיה, ספר וטלפון נייד, כדרישת הלקוחות. מן הצד השני של המיטה בחרה המעצבת להשתמש בסולם במבוק אשר יוצר מראה א-סימטרי. הסולם משמש כמתלה דקורטיבי.

גזע עץ וסולם במבוק המשמשים שידות צד ליד המיטה | צילום: תמר אלמוג

גזע עץ המשמש כשידת צד | צילום: תמר אלמוג

 

C-פור על מדף

עיצוב: ליבנת כהן מרין

חדר השינה כולו, המיטה, הארוניות ושידת הצד, עוצב ותוכנן על יד המעצבת בנגרות בהתאמה האישית. שידת הצד אינה עוד שידה סטנדרטית, היא פרשנות גרפית של האות  Cבאנגלית. היא עשויה ציפוי MDF מבריק בגוון קפה בהיר ועץ אלון מולבן מדוקקים שניהם בעובי של 1.2 ס”מ. השידה משמשת כאחסון לספרי הקריאה ולפריטים אישיים ליד המיטה. גב המיטה עוצב בגימור פס קונטור דק ומעל המיטה נתלו צילומים רומנטיים בשחור לבן.

שידה שהיא פרשנות של האות C, נעשתה בהתאמה אישית ללקוח | צילום: עודד סמדר

השרפרף ששינה עורו (וצבעו)

עיצוב: אפרת ויינרב

דירה שעברה הום סטיילינג מקיף ועוצבה בקו מאוד נקי ומינימליסטי, עם נגיעות נשיות בזהב וורוד. גופי התאורה והידיות של הארון הוחלפו. שרפרף של איקאה נבחר להחליף את שידת הצד המסורתית ותומצת לכדי משטח להניח עליו ספר, נח ריחני ופלאפון בשעת השינה.

שרפרף של איקאה נבחר להחליף את שידת הצד המסורתית | צילום: שירן כרמל

משטח להניח עליו ספר, נח ריחני ופלאפון בשעת השינה | צילום: שירן כרמל

צילום: שירן כרמל

 

שונות אך דומות

עיצוב: ספיר לוי מאורי

מאסטר הורים רחב ידיים ומפנק בנס ציונה. לצד המיטה נבחרו 2 שידות שונות הנותנות מענה נכון ורלוונטי לכל אחד מבני הזוג. בצד של בן הזוג לא היה צורך באחסון ולכן נבחר מדף כשידת צד. מן הצד השני, של בן הזוג, מוקמה שידה פתוחה עם מדף.
שתי השידות מדברות בשפה עיצובית זהה – ברזל שחור, אך השונות ביניהן יוצרות עניין ומדייקת את המענה הנכון לצורך של כל אחד מבני הזוג.

לצד המיטה נבחרו 2 שידות שונות המדברות אותה שפה עיצובית | צילום: אלה מילת

לא היה צורך באחסון ולכן נבחר מדף כשידת צד | צילום: אלה מילת

 

לאחסון סגור אך מינימלי

עיצוב: ספיר לוי מאורי

מאסטר הורים בדירת קבלן ברמת גן. לצד המיטה נבחרו שידות צד בשילוב של עץ לבנה חשוף וברזל לבן – כהמשך ישיר לשפה העיצובית בכל הבית. בני הזוג ביקשו יחידות עם אחסון סגור אך מינימלי – ובהתאם לכך תוכננו בהתאמה אישית שידות הצד.

יחידות עם אחסון סגור אך מינימלי | צילום: הילה עידו

שידות צד בשילוב של עץ לבנה חשוף וברזל לבן | צילום: הילה עידו

 

באווירת הספא

עיצוב: מארי ביילין

חדר שינה של זוג תל-אביבי עם שני ילדים שחלמו על חדר שינה שיזכיר להם ספא, ויאפשר להם אתנחתא ממירוץ החיים ולו רק לשעות השינה המעטות. שכבת הווילון הבסיסית מאפילה באופן מלא את החדר לחושך מוחלט, השכבה העליונה – וילון רשת קליל שמאפשר משחק כיפי של קרני השמש בתוך החדר. מיטה מעץ מלא עם גב קלוע מבד בהיר – שילוב מטריף וקונטראסטי לפרקט הכהה. שולחן צד של HAY משמש כשידת הצד, עליו אגרטל של H&M. פרחים יבשים שמזכירים שאי שם ישנו חורף נורדי.

שולחן צד של HAY המשמש כשידת צד ליד המיטה

 

המדף שצף

עיצוב: רוית רוד

בכדי לא להעמיס על החלל בחרה המעצבת במדפים מרחפים המייצרים אשליה של מרחב. הבחירה בעץ נועדה לחמם את החלל ומשתלבת היטב עם הגוון הירוק שעל הקירות.

מדף צף היוצר אשלייה של מרחב | צילום: אורית ארנון

לפעמים מדף עץ פשוט זה כל מה שצריך | צילום: אורית ארנון

 

שידת עץ ומתכת – שחור על גבי שחור

עיצוב: עדי שקד ואביבה תורן

החדר עוצב במראה מודרני ומינימליסטי. הצבעוניות שנבחרה היא מאופקת ומונוכרמטית כיאה למאסטר הורים, מקום שאנחנו אוהבות לעצב באופן שיקנה אינטימיות ורוגע. לצורך כך נבחרה במיטה מרופדת בצבע אפור שהינו צבע קר אך העובדה שהמיטה מרופדת ולא עשויה מברזל או עץ מספקת המון חום ואופי לחדר. שידת העץ השחורה בשילוב הברזל מקנה מראה מתוחכם ומודרני ומשתלבת באופן מושלם עם פרקט העץ שמשליט המון חום בחדר. כך גם הבחירה בחומר הפליז במנורות הקריאה ובאקססוריז שנבחרו לשידת הצד, מספקים חום ויוקרה. כל הפריטים האלו בשילוב וילון לבן שקפקף, תמונה נורדית שהודפסה במיוחד והמצעים הלבנים בשילוב הקדר השחור נותנים לחדר מראה קלאסי, מזמין ונעים לעין.

שידת העץ השחורה בשילוב הברזל מקנה מראה מתוחכם ומודרני | צילום: איתי בנית

 

שידה בול!

עיצוב: ליאת פוסט

חדר שינה מודרני ומינימליסטי משלב בתוכו את הרכות של של צבעי האפור, הלבן והטקסטיל הרך עם חיספוס של בולי העץ המשמשים כשידת צד.

בולי עץ מולבנים המשמשים כשידת צד

 

שולחן איקאה שהוא גם מגש וגם שידת צד

עיצוב: מורן ברודנר ספיבק מסטודיו  Moreno

יחידת הורים מרווחת שהזוג ביקש להמשיך לשמור על המרווח ולא להעמיס. לכן נבחרו פריטי עיצוב עדינים בצבעים שקטים לאווירה רגועה ונעימה.

שילבתי בצידי המיטה 2 שולחנות צד לא זהים, בגובה נמוך מעט מהמיטה, הצבתי מספר פרטי אקססוריז וכמובן אי אפשר בלי הירוק בעיניים ובשביל זה יש גם עציצים נמוכים ונשפכים. התקרה בחלל מאוד גבוהה ולכן גם קיר גב המיטה הוא גבוהה, ובשביל לשבור קצת את הגובה הצבתי מדף בצד האחד ובצד השני יצרתי קומפוזיציה של מספר פריטים לתלייה על הקיר.

שולחן צד של איקאה המשמש כשידת צד | צילום: נויה שילוני-חביב

 

מדף מתכת שהתחפש לשידת צד

עיצוב: דנה מור

המעצבת בחרה כשידת צד במדף pina של Bring it home. בני הזוג ביקשו חדר שינה נעים, שקט ומנימליסטי והמדף ענה על דרישות אלו באופן מדויק. הצורה המיוחדת והמתכת הופכים אותו לכזה שאי אפשר להתעלם ממנו כשנכנסים לחדר.

מדף מתכת שהתחפש לשידת צד

 

שידות לילה בשילוב עץ ומתכת

עיצבה: דיקלה גלזר

מאסטר הורים בו גב הקיר נצבע בגוון ירוק מעושן המקנה תחושת רוגע שכל כך נדרשת במפלט האישי של בני הזוג. המיטה תוכננה ועוצבה בהתאמה אישית כאשר ראש המיטה חופה בבד בגוון אפור. להשלמת המראה הבוטיקי נרכשו שתי שידות צד בשילוב ברזל ועץ.

שידות צד בשילוב ברזל ועץ להשלמת המראה הבוטיקי | צילום: שירן כרמל

שילוב מנצח בין מתכת לבנה ועץ בגוון טבעי | צילום: שירן כרמל

 

הן אמנם קטנות ובד”כ מקלים ראש בבחירתן אך כפי שניתן לראות בדוגמאות שהבאנו לכם, יש לשידות הצד חשיבות רבה הן בניראות של החדר והן בחווית המשתמש האישית של כל אחד.