מגזין

לוחות גיר | לקשקש במקום לטפס

תגובות |shay|

החופש הגדול כבר כאן, ואיתו התחביב האהוב על הילדים: לטפס על הקירות. אבל זה לא חייב להיות ככה, כי תמיד יש איך להעסיק אותם. צריך רק כמה רעיונות יצירתיים ועיצוביים. היופי בעיצוב פנים הוא בדינאמיות שלו, וביכולת שלו לחולל שינוי עצום בכל חלל נתון – ולספק הרבה עניין גם למשועמם שבילדים. ומי שכבר חווה את הרגע הזה יודע כמה כיף ליצור את אותו שינוי בחלל במינימום עבודה, בלי מהפכים גרנדיוזיים ובלי ‘להשתגע’, ולראות לפתע גם את הילדים עסוקים – ומאושרים.

כל מה שצרי הוא רק להניח פריט אחד או שניים במקום הנכון, והשינוי מושג.

אפשר להגיד, במובנים רבים, שכל מה שנאמר עד עכשיו הוא בעצם סוד הקסם של העיצוב הסקנדינבי: פונקציונאליות, מינימליזם מסוים, צבעים מונוכרומטיים ופשטות. אם אתם מחפשים פריט מסוים ש’יעשה את העבודה’ מהבחינה הזאת, יש לנו הצעה נהדרת בשבילכם: הלוח. כמו רוב הפריטים בסגנון הסקנדינבי, הוא גם פרקטי וגם יפה, וכמו רוב הפריטים מהמשפחה הזו, הוא מושך מאוד את העין הוסיפו לכך את העובדה שהלוח מגיע לרוב בצבע שחור או ירוק זית, שמתאימים מאוד לסגנונות רבים, וקיבלתם פריט מושלם ובעל נוכחות, שישתלב בצורה נהדרת עם הקו העיצובי הנורדי־סקנדינבי שכולנו כל כך אוהבים. הנה כמה דוגמאות לכך…

לוח גיר, בעצם חצי

המעצבת רוני ארליך, Handmade by Roni

תומר בן ה 10 ביקש מהמעצבת שתעצב לו את החדר הכי גברי בבית. הצבע של לוח הגיר והחיתוך של הקיר בדוגמא של משולש משווים לחדר ממד של חספוס. הלוח מהווה אמצעי לביטוי היצירתיות של תומר, הוא יכול לצייר עליו, וכן להשתמש בו לצרכי לימודים. כך בעצם הקיר הופך לקנבס שניתן בקלות לשנותו לפי רצונו של הילד.

לוח גיר בצורת משולש בחדר מתבגר

החדר הכי גברי בבית | צילום: דנה סטמפלר עשהאל

לוח גיר, ממש כמו של מהבית ספר הישן

של המעצבת מיכל וולפסון

עיצוב לחדר מרתף אשר הוסב לחדר משחקים ופינת משפחה עבור 6 נכדים ושאר בני הבית. המרתף שהיה חשוך ועזוב ,חודש ועוצב במראה נקי ,מואר ושמח במטרה ליצור חדר משחקים אטרקטיבי במיוחד ופינת משפחה נעימה ומוארת , שימשוך את כל בני המשפחה לרדת למטה ולהתאחד בה. הרבה מחשבה ויצירת מגוון רחב של פינות נעשו פה, במטרה לייצר לילדים מגוון רב של פעילויות- שהם פשוט לא יירצו לצאת משם, כמו: פינת תחפושות, פינת מוזיקה , פינת קריאה, פינת טלוויזיה, פינת ציור, ועוד. כך שכל אחד יכול למצוא את מקומו ולמצוא עניין והרבה כיף במחם החדש.

לוח גיר בחדר משחקים בסגנון נורדי סקנדינבי

חדר משחקים אטרקטיבי במיוחד | צילום: טטיאנה פאטוב

לוח גיר? קיר גיר

 המעצבת הדר חורש צור

חדר משחקים בבית הפרטי של המעצבת שנועד לשרת את ילדיה ולענות על כל צרכיהם. המטרה היתה לייצר חלל פרקטי, פונקציונאלי שיענה על כל צרכי האחסון והפעילות של ילדיה ומצד שני יהיה מעוצב ומזמין עם אוירה שמחה של חופש ויצירה.

“תכננתי ספרייה צבעונית ממתכת שמשלבת לוקרים, מידוף ומגירות שכוללת אחסון לספרי קריאה, יצירה משחקים, ציוד וחומרי לימוד בהשראת לוקרים של בתי הספר וקיר שלם בחלל  הוקדש ליצירה חופשית- צבענו אותו בצבע מיוחד ויצרנו חצי לוח גיר לציור בגירים וחציו השני קיר מגנטים”

לוח גיר בחדר משחקים

חלל פרקטי, פונקציונאלי עם אוירה שמחה של חופש ויצירה | צילום: גדעון לוין

לוח גיר בגובה העיניים

עצבת חגית בכר

עיצוב החדר מושתת רובו על עבודות diy של המעצבת. מגירות שהפכו למדפים, כוורת שנמצאה ברחוב נצבעה וחודשה גם שולחן הכתיבה והכיסאות נמצאו וחודשו.

במסגרת ה DIY החליטה חגית לעשות לבן שלה לוח גיר זאת כיוון שהוא מאוד אוהב לצייר (כמו אמא שלו). הלוח מהווה מוקד תשומת הלב כשבאים החברים לשחק

מוקד תשומת הלב | צילום: חגית בכר

לוח גיר , כן משחקים בשעת הבישול

של המעצבת שלומית זלדמן

בבית בו הצבעוניות השולטת מתבססת על גווני אפור שחור, החליטה המעצבת, כחלק מן הקו העיצובי, ליצור לוח גיר שמוביל מהמטבח לפינת האוכל בצבע שחור המשמש גם למטרות של כתיבה וציור עם גירים וכך לשוות לו אופי ועומק.

בחלקו העליון של הקיר שולבו פתחי אוורר עגולים ושחורים במראה תעשייתי.

לוח גיר במטבח במראה סקנדינבי תעשייתי

קיר המוביל מהמטבח לפינת האוכל | צילום: עמית גושר

לוח גיר בחדר ילדים

מעצבת מירית פיש

חדר נערה שתוכנן על מנת שיהיה הכי פרקטי. המעצבת מירית שליבה את הקיר בצבע גיר על מנת להכניס קצת אוירה תוססת, צעירה וקולית במטרה שהקיר יהווה מוקד עניין לחברות שבאות. “בני נוער מאוד מתחברים לגרפיטי וכתיבה על לוחות בכלל” אומרת המעצבת.

על הקיר שולבה מראת גוף ענקית היוצרת תחושב של מקום גדול.

לוח גיר עם מראה בחדר של נערה

הקיר המכניס אוירה תוססת | צילום: מירית פיש

לוח גיר בין מרתף לחדר משחקים

מעצבת רונית תקן

מדובר במרתף שעמד לא מנוצל ומלא בבלגן של כל הבית, אשר הוסב לחדר לימוד עבור 4 ילדי המשפחה. כל ילד קיבל עמדה הכוללת שולחן כתיבה, מגירות, מדפים ארון אחסון וכמובן לוח גיר.

קיר בחדר לימוד | צילום: אבי תקן

לוח גיר למתוכנים על הקיר

 STUDIO DETAILS – רוית רזניק ומעיין מנור

במסגרת שיפוץ בית פרטי במושב בשפלה, בחרנו לשלב לוח גיר בלב הבית, על גבי הקיר של דופן המקרר בסמוך לשולחן האוכל.

המעצבות של STUDIO DETAILS מאוד אוהבות לשלב לוחות גיר במיקום מרכזי ומשמעותי בפרויקטים שלהן. “לוח גיר הוא אינטראקטיבי, חי ומשוחרר, משקף את האופי של האנשים שחיים בבית וכל הזמן משתנה”.

לוח גיר במטבח

משקף את האופי של האנשים שחיים בבית | צילום: שירן כרמל

לוח גיר או עננים שחורים?

 המעצבת אפרת אלי, Petek design

הקיר נצבע מהפינה בצורה חופשית המזכירה ענן ,בעזרת שבלונות שנחתכו מטפט ישן.

תחילה נצבע בצבע מגנט במספר שכבוץ נדיבות ולאחר שהתייבש (יום למחרת) נצבע בלקה שקופה וכך משמש גם כלוח גיר וגם מגנט.

“היה לי חשוב לתת תחושה “מאפשרת” בחדר המשחקים והצבע השחור של הלוח התאים מאוד לקו העיצובי הסקנדינבי של הבית בכלל והחדר בפרט” מספרת אפרת.

לוח גיר בצורת ענן בסגנון נורדי סקנדינבי

לוח גיר בצורת ענן בסגנון נורדי סקנדינבי | צילום: אפרת אלי

Diy  בחדר הילדים , לוח גיר בצורת בית

 המעצבת סתיו ברין

לוח גיר שעוצב בצורה של בית עם לייסטים מעץ התוחמים אותו, ממוקם בחדר משחקים שעוצב כולו בסגנון הסקנדינבי. “בהיותי חובבת DIY רציתי ליצור משהו יחד עם הבנות שלי שגם יישרת אותן בסופו של דבר” מספרת סתיו. השילוב של השחור עם העץ מוסיפים עוד מימד ועניין ולא פחות חשוב סטייל, לחדר סטנדרטי.

חדר משחקים DIY בסגנון נורדי סקנדינבי

תוספת סטייל לחדר משחקים | צילום: סתיו ברין

לא רק הקפה שחור,לוח גיר בפינת הקפה

 המעצבת אירה מירקין

פינת הקפה נמצאת באזור המטבח בדירה של זוג. השימוש העיקרי בה הוא להכנת קפה וישיבה עם הלפטופ וכמובן ליופי. לוח הגיר השחור תוחם את הפינה ומשמש כנקודת מוקד שסביבה נתלו שלל תמונות ואבזרים. הצבע השחור הדומיננטי מתאים לסקלת הצבעים שנבחרה עבור הפינה. הלוח משמש להשארת הודעות חמודות או לכתיבת תפריט ארוחה כשמארחים.

לוח גיר בפינת קפה בסגנון נורדי סקנדינבי

לוח הגיר משמש נקודת מוקד | צילום: אירה מרקין

שילוב הומור במטבח בעזרת לוח גיר

מעצבת מירי דנקנר גרף

תכנון מטבח בבית פרטי בהוד השרון המטבח בסגנון קלאסי מודרני עם הרבה הומור וחיבור של חומר וצורה המשתלבת לסגנון אחר ומיוחד. במטבח מלבד הפונקציות הפונקציונליות יש 2 קירות דקורטיביים ושימושיים

לוח גיר במטבח בסגנון נורדי סקנדינבי

חיבור של חומר וצורה המשתלבת לסגנון אחר ומיוחד | צילום: מתן חכימי

לעצב את התמונה בסלון בכל יום מחדר בעזרת לוח גיר

מעצבת רוני שני פלדשטיין

הלוח גיר שימש בעבר כפריט במסעדה שעבר עיצוב מחדש ע”י רוני.  באותו זמן המעצבת עברה לדירה חדשה וכיוון שהזמינה של 4 מטר  היא חיפשה פריט גדול ודומיננטי מספיק. “החלטתי לקחת את הלוח גיר
צבעתי אותו שיתאים לגוונים של הבית (הוא היה בורדו), והילדים ואני מקשקשים עליו”
לוח גיר בסלון בסגנון נורדי סקנדינבי

פריט גדול ודומיננטי | צילום: יואב פלד

אין ספק שכל אחת מהדוגמאות הללו מקסימה ומרשימה בפני עצמה – ויכולה להתאים כמעט לכל בית, בייחוד אם הוא מעוצב בסגנון סקנדינבי. קחו לעצמכם רגע, בחרו את לוח הגיר שאהבתם יותר מכול, והתחילו לעבוד. זה לא קשה במיוחד, אך יהפוך את החלל, ללא כל ספק, למשהו מיוחד במינו.