זרקור

זרקור | סטודיו נחשון – זו לא הכמות זו הפשטות

תגובות |shay|

זה התחיל כסדנה בתחום ההגברה והתאורה, והפך עם השנים לסטודיו לעיצוב; לימודי האדריכלות הם שנתנו את האות לפרץ היצירתיות, אך כיום תחומי העיסוק בו הם רבים; יש שם שלל חפצים מסוגים שונים, אך לכל חפץ ולכל רהיט סיפור משלו. זהו סטודיו נחשון, של תומר נחשון – סטודיו שדוגל בפשטות של הדברים ובקסם שטומן בחובו כל חומר גלם בפני עצמו.

זהו הזרקור שלנו היום, היו מוכנים להתאהב.

מי אנחנו:

תומר נחשון, אדריכל בוגר הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, הקים את סטודיו NACHSHON לאחר סיום לימודיו. כילד בילה תומר רבות בסדנה של אביו בחיפה, שבכלל שימשה אותו בתחום ההגברה והתאורה. שם נחשף לידע הטכני, ולעבודה עם חומרים ומחברים .

תומר נחשון וכורסת armchair_01 | צילום:

החשיפה בלימודי האדריכלות וההתנסות לתכנון בקני מידה שונים חיזקו אצל תומר את הרצון לעסוק בעיצוב של פריטים ורהיטים, שמתאימים ופונים לחוויה אנושית. השילוב עם הידע והרקע המשפחתי אפשר את הבסיס להתנסות עם חומרים מגוונים וטכניקות ייצור שונות.

הסדנה המשפחתית הסבה את יעודה, בעקבות חזונו של תומר וכעת משמשת סטודיו לעיצוב בו נעשים כלל התהליכים משלב העיצוב עד שלב הייצור. כל אלה מתרחשים תחת אותה קורת גג, בלי התערבות החיצונית, בהקפדה דקדקנית על רמת גימור גבוה ושמירה על הידע הטכני הקיים.

שולחן Atalef

המחשבה העיצובית שעומדת מאחורי הרהיטים דוגלת בפשטות מכוונת, תוך בחינה מתמדת של הקשר בין חומר לתפקוד. כל פרט מקבל תשומת לב, ובמהלך תהליך התכנון נעשה חיפוש אחר דרכים מעודנות ומתוחכמות להגיע לשלמות עיצובית.

“יכולת המצאה, ההנאה שבעבודה, איכות החומרים, דיוק הגמר, העושר בפרטים הקטנים, הם חלק מהכלים שאנו יוצקים לפריטים שאנו מעצבים ומייצרים”. מספר תומר.

“העיצוב הנורדי הוא אחד ממקורות ההשראה שלנו ואנו לומדים רבות מהאסתטיקה הנקייה, השאיפה לדיוק השלוב בפשטות”

רהיט האקספו המודלורי שתוכנן כפריט מרכזי בסלון | קרדיט צילום: שי אפשטיין.

איך נולד רהיט חדש?

“בסטודיו לכל רהיט יש סיפור משלו ונקודת ההתחלה מגיעה מכיוונים שונים ומגוונים. למשל, המחשבה על עיצוב חדש יכולה להתחיל ממחבר בין פרופילים, או מחקירה של חומרים שונים” מספר תומר. “הרבה מהחומרים שאנחנו עובדים איתם הם נחשבים לחומרים “כבדים” כמו מתכות, עץ ובטון. אך, דרך העיצוב אנחנו מנסים לייצר קלילות עיצובית שמדגישה את האיכות החומרית ובמקביל שומרת על עדינות ויזואלית. אנו תמיד נחפש אחר כיווני השראה חדשים מכל מיני תחומים, ולא רק מעולם העיצוב, אשר מתגבשים לרהיט ששומר על הקו העיצובי הכללי של הסטודיו”

Armchair_01. מתוך פרויקט של הסטודיו | Esai design צילום: שירן כרמל

סיפורה של כורסא

כורסת ה Armchair_01 נולדה מסקיצה אחת מופשטת של צורת הפרופיל שלה, בשילוב מחשבה על פרט חיבור של שני פרופילי פלדה מלאים המעוגנים אחד לשני בעזרת מגרעת ובורג אחד בלבד. הכורסא, שהייתה הרהיט הראשון של הסטודיו, יצאה כמעט מיד לפועל בצורה חלקה ומהירה. למרות זאת, תומר לא היה מרוצה לחלוטין מהפרופורציות שלה ולכן זנח אותה לכמעט שנה. ואז, בעקבות פניה מגלריה בת”א החליט תומר לנסות לדייק אותה. כך במהלך סוף שבוע אחד שינה והזיז את גובה משענת הגב עד שהשיג את הפרופורציות המושלמות לישיבה תוך שמירה על קו העיצובי המקורי הנקי. והיתר – היסטוריה…

רהיט האקספו המודולרי המתפקד גם כאזור עבודה לצד כורסת armchair_01 | צילום: שי אפשטיין

מה מייחד את פריטי הסטודיו?

הייחוד של פריטי הסטודיו נובע מהשילוב של התפיסה העיצובית הקלאסית עם רוח רעננה, סקרנית ויצירתית. “אנחנו לא מפחדים להתנסות עם חומרים חדשים וטכניקות שונות, בעוד אנו מופרים כל הזמן מהסביבה שלנו” מתאר תומר. “אנו מקפידים לשמור על תהליך העיצוב והייצור, משלב ראשון ועד אחרון, תחת אותה קורת גג בכדי להגיע לרמה הגבוה ביותר בגמר הפריטים והדיוק שלהם”.

הכורסא החדשה Lounge_01

טיפ עיצובי

“בתהליך היצירה לכל רכיב במערכת יש תפקיד ומקום מוגדר מתוך הבנה שכך הפריט יראה נכון ומדויק לאורך שנים וכן ידע להחמיא ולתקשר עם פריטים אחרים ועם וטרנדים חולפים. לדעתנו, פריט אחד “על זמני” בחלל יכול לשנות ולהקפיץ אותו ולכן שווה להשקיע בפריט כזה על פני 10 פריטים טרנדיים יותר.”

שולחן Tisch

אם יש משהו שתומר ירצה בוודאי להעביר כמסר לעולם, הרי שזהו המסר: הפשטות היא הקסם. בלי להתחכם יותר מדי, בלי להתאמץ להיות ‘טרנדי’. כי לפעמים, כמו שאפשר לראות בכל פריט ופריט בסטודיו נחשון, לתת לחומר לדבר – זה מה שעושה את כל ההבדל.

מוזמנים לבקר

הסדנה ממוקמת בהרצל 78 חיפה

לאתר לחצו כאן

לפייסבוק לחצו כאן

לאינסטגרם לחצו כאן