נכנסים לבתים

השחור עשה את שלו | עיצוב דירה לדוגמא בירושלים

תגובות |shay|

מהי, בעצם, דירה לדוגמה? זו אומנם רק דירה אחת בפרויקט (לעיתים ישנן שתיים כאלו…) אך התפקיד שלה ברור, וחשוב מאין כמותו: לשמש חלון הראווה של הפרויקט כולו. בזמן שהנכס עוד נבנה, בזמן שהדירות עוד בתהליך התהוותן, הדירה לדוגמה היא זו שאמורה להמחיש עבור המתעניינים כיצד ייראה ביתם החדש כשייכנסו אליו.

לכן קשה כל כך להמעיט בחשיבותה של דירה כזו. לכן משקיעות החברות היזמיות משאבים רבים בדירה לדוגמה – והנה לכם דוגמה טובה לכך: הדירה שתכננה ועיצבה האדריכלית איילת עידו שמואלי בפרויקט ירושלמי של חברת רסקו. דירה שבה, באופן מפתיע, השחור הוא השולט, ובאופן מדהים – הוא מה שהופך את הנכס הזה למרהיב ביופיו.

הדירה ממוקמת בירושלים. שטח הדירה 180 מ”ר – 4 חדרי שינה + סלון. החלק הציבורי של הדירה, סלון מטבח ופינת האוכל, פונה לנוף ירושלמי מרהיב ביופיו. הדירה מיועדת לרכישה של לקוחות פוטנציאליים מחו”ל. לרוב אוכלוסייה שמגיעה לארץ עם המשפחה במהלך החגים. בעיצוב הדירה בחרנו בסגנון הנורדי הרווח בעולם, ויכול להתאים לטעמם של לקוחות רבים מחו”ל. פלטת הצבעים שנבחרה היא: שחור, לבן, אפור עם נגיעות של פליז וכחול.

פלטת צבעים של שחור, לבן, אפור עם נגיעות של פליז וכחול | צילום – הילה עידו

סלון, מטבח ופינת אוכל אלה ממוקמים בחלל אחד גדול ופתוח. אחד האתגרים בעיצוב הדירה היה ההתמודדות עם החלונות הקיימים, העשויים עץ אלון אשר לא היו ניתנים לשינוי. במקרה זה בחרנו דווקא להדגיש את החלונות, ובאמצעות נגרות המטבח יצרנו מעין נישות לחלונות לאורך קיר המטבח ופינת האוכל, אשר מדגישות את מיקום הדירה בתוך הנוף הירושלמי.

ספריות ברזל דקיקות למראה קליל | צילום: הילה עידו

נגרות המטבח ממשיכה לאורך כל הקיר של פינת האוכל ומשמשת אחסון לכלי אירוח. המטבח עשוי פורניר אלון שטרייף צבוע שחור, הצבע השחור נותן את המראה היוקרתי אליו כיוונו בקונספט העיצובי של הדירה. משטח האי עשוי שיש קררה שיוצר ניגודיות למשטחים השחורים של הארונות.

המטבח עשוי פורניר אלון שטרייף צבוע שחור | צילום: הילה עידו

הדגשת החלונות באמצעות נישות | צילום: הילה עידו

 

התאורה הבסיסית בחלל בצבע שחור ולבן, והדקורטיבית עשויה פליז שמוסיף חמימות ומשתלב בהרמוניה עם הבסיס הלבן והשחור. מיקום ספת הסלון הגדולה מייצרת את ההפרדה בין המטבח לסלון, מרופדת בבד קטיפה כחול. ספריות הסלון עשויות ברזל במראה נקי וקליל בניגוד למטבח שמעניק מראה עם משקל.

שולחן פינת האוכל עגול, אשר נותן תחושה אינטימית, מעליו גוף תאורה גדול עשוי פליז אזר מגדיר את החלל.

פינת אוכל עגולה אינטימית | צילום: הילה עידו

 

בשירותי האורחים הנגרות ממשיכה באותו קו עיצובי את המטבח. ומשמשת לארון מעילים ואחסון בכניסה לבית.

נגרות בשירותי אורחים הממשיכה את הקו העיצובי של המטבח | צילום: הילה עידו

חדר רחצה הורים ממשיך את הקו העיצובי של שאר הבית. בחלק העליון של קיר הכיורים, פס נגרות לתאורה נסתרת השוטפת את משטח הרחצה והמראות, ומאפשרת שימוש מיטבי. בחדר הרחצה שני כיורים, לנוחות מקסימלית. כמו במטבח השימוש הוא בפורניר צבוע שחור ושיש קררה המעניקים את המראה הנקי והיוקרתי.

שני כיורים לנוחות מקסימלית | צילום: הילה עידו

מראה נקי ויוקרתי | צילום: הילה עידו

חדרי רחצה ילדים בחללים אלה בחרנו להשתמש בצבע הטבעי של עץ, ובשיש לבן על מנת להעניק מראה קליל וצעיר יותר.

מראה צעיר וקליל בחדר הרחצה של הילדים |צילום: הילה עידו

שימוש בעץ טבעי | צילום: הילה עידו

אולי זה הנוף המדהים של ירושלים; אולי הניחוח החו”לי שמורגש היטב בכל פינה בפרויקט; ואולי זה אותו צבע שחור שאי אפשר להתעלם ממנו. כך או כך או כך, הדירה שעיצבה איילת היא ה־דוגמה לדירה לדוגמה: כזו שתגרום למבקרים בה להתאהב, מהרגע הראשון.

 

ירידה לפרטים:

סטיילינג לצילומים – ספיר לוי מאורי

קבלן מבצע: שמואל בלוך

נגרות: ארז קדם

תאורה: דורי קימחי

שולחן פינת אוכל וספה: תמיר שמואל

כל שאר הרהיטים והאקססוריז: אי די דיזיין