מגזין

פינות קטנות של קסם | פינות עבודה לילדים בסגנון נורדי

תגובות |shay|

החופש הגדול הגיע – וזאת הזדמנות נהדרת לארגן ולחדש את חדרי הילדים בכלל, ואת פינות העבודה שלהם בפרט. אז אם הילד שלכם הוא מאלה שנזרקים על המיטה ושם מכינים את שיעורי הבית, תספיק לכם פינה מינימליסטית שלא תתפוס מקום רב. אם הילד שלכם קצת יותר שקדן וצריך ‘להיכנס לאווירה’, כדאי לספק לו פינת עבודה שתהיה כייפית ומזמינה והכי חשוב שיהיה לו נעים לשבת בה. כך או כך, קיומה של פינת עבודה בחדר תשדרג אותו בוודאי עשרות מונים. הנה כמה דוגמאות לפינות עבודה יפהפיות ומלאות קסם עבור חדרי ילדים.

פינת הנקודות

פינת העבודה של המעצבת יעל קול

החדר המיוחד הזה עוצב עבור התאומים נועה ועידן, לרגל עלייתם המרגשת לכיתה א. בכל מקום ובכל פינה בו – בקירות, על הרצפה וגם על הרהיטים – אפשר ‘לחוש’ בנקודות, שהופכות אותו למיוחד מאוד.

פינת העבודה עצמה היא למעשה שולחן דק בצבע לבן, עם שורת מגירות משמאלו. זוהי דוגמה איך בכמה ‘נגיעות’ קלות אפשר לשדרג את פינת העבודה ואת החדר כולו.

 עוד באותו נושא  – כמה דוגמאות של פינות עבודה נהדרות ומעוצבות >>

פינת עבודה לילדים בצבעי פסטל

פינת עבודה לתאומים | צילום: ציפי כהן

לוח השראה בפינת העבודה

לוח השראה | צילום: ציפי כהן

קרדיטים:

רשת השראה: משפחה מנגרת

ארטיקים: ModerN by me

מחברות קטנות, וואשי טייפ ועוד: Netanella Kahalon Levi

מדבקות קיר וגלויות: יעל יניב – רקעים לצילום, טפטים ומדבקות לעיצוב

פוסטר תאומים: 9InStyle

פוסטר מספרים: Tal Levi

צבעים: טמבור מאלקטרו סליל, ד”ר צבע.

הפינה המונוכרומטית (וההחלטית)

פינת העבודה של המעצבת לירון סיני

החדר הזה עוצב ‘בשלט רחוק’ (בשל הריחוק הגאוגרפי) ל’כמעט נער’ בן 9 – שידע בדיוק מה הוא אוהב ומה הוא רוצה מהחדר שלו. הוא קבע עוד בתחילת הדרך שהוא מעוניין בחדר מונוכרומטי ומגניב – ואפילו המחיש זאת בדוגמאות מפינטרסט.

החדר עבר עבודת שפכטל וצבע, ולאחר מכן הודבק על קירותיו טפט בטקסטורה מיוחדת ובצבע נעים. גם מדבקת WILD בזהב נוספו לו, וכמעט כל מה שנמצא בו הוזמן דרך האינטרנט. כיצד התבצעה העבודה ‘בשלט רחוק’? אימו של הילד קיבלה מהמעצבת רשימת קניות, בתוספת לינקים לדפי הרכישה. כך נוצר לו חדר נעים, מגניב וכמובן – בעל פינת עבודה מעניינת.

פינת עבודה לנער בצבעים מונוכרומטים

הפינה המונוכרומטית | צילום: אביעד נידם

טפט בטקסטורה מיוחדת | צילום: אביעד נידם

קרדיטים:

מיטה וארון – רהיטי דורון

כיסא, וילון ושידה מתחת לטלוויזיה – איקאה

אקססוריז – ביתילי

שטיח – השטיח האדום

שולחן – TAKE IT

גוף תאורה מרכזי – בלקולה

מנורת אווירה – POP UP LIGHTING

מידוף – סטייל דיזיין

טפט – טפטים

מדבקה בזהב – צביקה טפטים

תמונות – פפר בלה

הפינה לגדול איתה

פינת העבודה של Studio Details

מדובר בחדר עבור מאיה בת ה־8, וגם כאן הדרישות היו ברורות: יצירת פינת עבודה מעוצבת ואיכותית שאפשר לגדול איתה; פינה שלא תעמיס על החלל, ולכן שתהיה מרחפת ומקובעת לקיר; סקלת צבעים בוגרת; עיצוב נקי בגוונים מעושנים; חיבור בין הרהיט שבפינת העבודה לבין הטפט שעל הקיר.

מעצבות סטודיו דיטיילס יצרו את החיבור המתבקש על ידי צביעת הקיר בצורה גאומטרית של חצי עיגול, ובגוון זהה לרהיט. זאת ועוד: חצי העיגול הינו נגזרת של הטפט הגאומטרי שנבחר לקיר הסמוך, הכולל גם סקאלה צבעונית מעודנת של גווני מנטה מעושנת ושל נגיעות זהב עדינות.

על הקיר לצד פינת העבודה יצרו המעצבים אלמנט משלים – שעון ומדבקה עגולים אשר יוצרים התכתבות רפיטטיבית של הצורניוּת הגאומטרית, עם הרבה סטייל קליל. וזה בדיוק מה שקיבל החדר: קלילות, סטייל והרבה בגרות.

פינת עבודה מרחפת לנערה בסגנון נורדי

פלטת צבעים בוגרת | צילום: אורית ארנון

פינת עבודה לנערה בצבעי פסטל

צורניות גיאומטרית | צילום: אורית ארנון

קרדיטים:

נגרות – אייטמס גלרי

שעון קיר – טוויליגן

מדבקת קיר – ‘מכל טוב’ – הילה מגריל.

הפינה הבוטנית 

פינת העבודה של Kita Kids

כאן מדובר על פינה לנערה בגיל 13 – פינת V מעוצבת שכוללת גם משחקים ותוספות מיוחדות כמו מתלה הקקטוס ומנורת הלילה הנראית גם היא כקקטוס. מעל לכול הושם דגש על עיצוב נקי ופונקציונלי מאוד, עם ‘נגיעות’ רבות של ירוק ושל צמחייה.

הפינה נותנת לכל החלל תחושה נורדית ומלאת סטייל, והרעיון מאחורי העיצוב היה ליצור מראה מעט בוגר, גאומטרי, מעניין ומונוכרומטי. לכן הריהוט שממנו עשויה הפינה הוא ריהוט בסיסי ואפילו זול למדי. את תפקיד הגאומטריה ממלאת ספירלת המשולשים על הקיר, שנוצרה בעזרת איזולירבנד שחור.

הפינה הזו ממחישה כיצד אפשר ליצור מראה קליל, פרקטי ויפה מאוד במחיר שווה לכל כיס, מבלי להשקיע כסף רב בריהוט מושקע.

פינת עבודה בסגנון נורדי סקנדינבי

הפינה הבוטנית | צילום: קיטה קידס- יעל צמח

פינת עבודה בסגנון נורדי סקנדינבי

מראה קליל פרקטי ויפה | צילום: קיטה קידס- יעל צמח

קרדיטים:

מתלה הקקטוס, רשת ההשראה השחורה, מנורת הלילה ומתלי הוו המוזהבים – של קיטה קידס

השולחן (קרש מעץ אורן ושני ‘חמורים’) – הום סנטר

קופסאות לבנות לאחסון – איקאה

שק מוזהב – הביטאט עודפים.

הפינה הסנטימנטלית

פינת העבודה של המעצבת מיכל וולפסון

מדובר בחדר המשחקים של שני ילדים – ליאו וזואי, שמשמש גם כחדר השינה של זואי. החדר משלב גם אזורי משחק וגם פינת לימוד, אך לפני העיצוב היה עמוס וגדוש, ודרש סדר ורענון. ראשית פונו המשחקים המיותרים, ועל הרצפה הונח פרקט. קירות החדר נצבעו באפור בחלקם התחתון, ובפינת הלימוד הוצב הרהיט החשוב ביותר: מכתבייה ישנה וסנטימנטלית שעברה בין בני המשפחה. הוא שופצה וחודשה, ולצידה נתלתה מפת העולם, להשלמת המראה.

על גבי הקירות נתלו גם פרינטים קלילים ואקססוריז מתאימים, והוצבו אמצעי אחסון שונים כמו רשתות ברזל ומתלה מתכת שחור לתיקים. כל פריטי הטקסטיל בחדר, החל בשטיח העדין ועד למצעים, לכריות ולווילונות, מוסיפים ללוק ויוצרים אווירה נעימה ורגועה – בדיוק מה שרצו להשיג הורי הילדים.

מכתבייה ישנה וסנטימנטלית | צילום: דנה סטמפלר עשהאל

אווירה נעימה ורגועה | צילום: דנה סטמפלר עשהאל

קרדיט:

פרקט – פתרונות בריצוף גמיש

כיסא – ניחותא

מתלה תיקים – איקאה

רשת סנאי – עדיקה

מפת עולם – חדרים

שקיות אחסון ותיק על מתלה הקשת – all about the kids

שטיח – השטיח האדום

צבע קיר- NGY נירלט 03.

הפינה שכולה פסטלים

פינת העבודה של Shanik`a

כאן עוצבה פינת עבודה של שתי ילדות, וכולה על טהרת הפסטלים ועל יצירת יש מאין – בשל תקציב נמוך. הלקוחה רצתה עיצוב מרגיע, נעים ורך, שימשוך את תשומת ליבן של הילדות ויזמין אותן ליצור בנועם.

בפינה הותקן פג בוֹרד, מתוך מחשבה לאפשר משחק בעיצוב. כך ניתן כל הזמן לשנות ולשחק בעיצוב לפי הצורך ובצורה מודולרית. מסגרת הוושי טייפ שנמצאת על הקיר צבועה בצבע שקוף של לוח מחיק, וכך מאפשרת מרחב ציור לילדות כאוות נפשן. האהיל לחדר נוצר מסלסילת מתכת, המשלבת חוטי טריקו בגווני החדר.

לוח פג בפינת עבודה לילדים

לוח פג לעיצוב מודולרי | צילום: Shanik`a

מרחב ציור לילדות | צילום: Shanik`a

קרדיטים:

לוח פג בורד ושולחן – Shanik’a

כיסאות – מקס סטוק

ארגזים (ששודרגו בצבע ובגלגלים) – איקאה

נדנדת ווספה – Shanik’a

אקססוריז נלווים – איקאה, מקס סטוק.

הפינה של כולם

פינת העבודה של המעצבת מיעד פפר עם סטיילינג של מירית פיש

מיעד פפר, מעצבת הפנים של הדירה, מיקמה את פינת העבודה הזו במרכז הבית, צופה לפינת האוכל ולמטבח, והכניסה אליה היא מהסלון. למעשה, כל חברי הבית משתמשים בה במקביל – וכך הילד לא מרגיש לבדו. למעצבת היה חשוב לשים דגש על אחסון ופרקטיות במקביל ליופי ועיצוב. שולחן העבודה עצמו הוא דלפק תלוי שמאחוריו תוכנן ארון גדול אשר מכיל את כל הקלסרים והספרים. על השולחן מגשון שבו מאוחסנים העפרונות, העטים, האטבים, הוואשי טייפ וכל כלי הכתיבה האחרים. נתלה גם לוח מודעות משעם לפתקים ולתזכורת, ולוח שנה מתחלף כדי להישאר בפוקוס. סלסילת ברזל שניתנת לתלייה, על מנת לאחסן בצורה מסודרת את כל הניירת והדואר, נמצאת גם היא בסביבה, וכך גם כמה עציצים ופריטים דקורטיביים – ולפטופ כמובן.

בעזרת כל אלו יצרה המעצבת אווירה נעימה וכיפית בזמן העבודה – בדרך לגיבוש חלל שיתאים לכל דיירי הבית: חלל נקי ופונקציונלי שלכל אחד יהיה נוח לעבוד בו.

פינת עבודה של כל המשפחה בשחור לבן

לכל דיירי הבית | צילום: אורית ארנון

פינת עבודה של כל המשפחה בשחור לבן

לוח שנה מתחלף לשמירה על פוקוס | צילום: אורית ארנון

קרדיטים:

מגש ברזל – נושקה
לוח שעם וסלסילת רשת – גלי ליבנה
משתלת דרך ארץ כפר טרומן
מדבקות – יעל יניב
לוח שנה – אוריה גנור

הפינה הנינוחה

פינת העבודה של המעצבת איריס ברקוביץ’

פינה זו עוצבה עבור טל בת ה־14, שרצתה חדר מונוכרומטי, בגוונים של סגנון העיצוב הסקנדינבי. המטרה: ליצור עיצוב נינוח, נקי, פשוט ונגיש – בדיוק אותו ‘ראש עיצובי’ שהגיע אלינו לאחרונה מסקנדינביה. כך אפשר ליצור פינה פונקציונלית מאוד, באווירה ביתית ומהנה.

החדר כולו עוצב למעשה מחדש: כל שהיה בו הוחלף, למעט מאוורר התקרה והפרקט. תחילה נשקל השימוש בצבעים רכים, אך מהר מאוד חזרה המעצבת אל הצבעים המונוכרומטיים, וכך נוצר חדר אהוב ועטוף במרקמים רכים ונעימים. הטקסטורות בכל החלל הן בסגנון גרפי, והחדר הייחודי תפור לצרכים ולרצונות של טל.

פינת עבודה לנערה בסגנון נורדי סקנדינבי

עיצוב נינוח ונקי | צילום: שירן כרמל

קרדיטים:

צבע קירות החדר – גוון אפור של נירלט,0532

מיטת הברזל – חנות בשוק הפשפשים, sofi

שולחן ומדפים – איקאה

כיסא שחור מעץ – פיק אפ

פוסטרים – חנות אינטרנטית, פונפוני

כריות נוי – אתר הקניותsocity6

שטיח ושידת צד – אתרי קניות בחו”ל

שבע פינות, שבעה רעיונות שונים ושבעה סגנונות מעניינים – זה כל מה שצריך כדי להפוך גם את חדר הילדים בבית שלכם למשהו מיוחד. הפינה הזו יכולה להיות ‘המקום שבו הקסם קורה’ עבור הילדים שלכם, ולתת להם כמויות בלתי נגמרות של השראה.