Uncategorized

קופצים למים: ארונות אמבטיה צבעוניים

תגובות |shay|

ארונות אמבטיה היו בעבר רהיט גדול ומסיבי שמשתלט על כל חדר הרחצה. היום הם הפכו לרהיט עיצובי שמגדיר את מראה החלל והופך אותו למקום שנעים יותר לשהות בו. ארונות צבעוניים מוסיפים לחלל עניין רב שיכול להפוך כל חדר רחצה, קטן כגדול, למעוצב ומעודכן

בעבר, הם תפסו את רוב החלל של חדר הרחצה, כי היה צריך לאחסן בהם הרבה ציוד שלא היה לו מקום אחר. היום, כשכל החשיבה העיצובית מתחילה בתכנון של חללי אחסון פרקטיים ונגישים, הרי שחדרי הרחצה מקבלים יחס שונה. הארונות של היום הם למעשה פריט עיצובי מרכזי שמגדיר את מראה החלל כולו.

אמנם הם עדיין צריכים להיות פרקטיים ונוחים לאחסון, אבל הם אמורים גם לייצר מרחב אינטימי שיהיה לנו נעים וכיף לשהות בו, לעצור לרגע את העולם ולהתמסר לרגעים הבודדים שלנו בשקט ולבד.

מי שמגדיר את הסדר בחדר הרחצה ותורם לזהות העיצובית שלו הוא הארון מתחת לכיור. בתוך הארון מאחסנים את כל מוצרי הטואלטיקה, הקוסמטיקה והטקסטיל של חדר הרחצה. בארון עצמו משלבים את הכיור – מונח או שקוע, ובהתאמה החלק העליון שלו יכול להישאר נקי או להיות מחופה בשיש.

הארון צריך להיות מותאם לסגנון העיצובי של החלל. הסגנון העיצובי יכול להיות המשך של הקו העיצובי השולט בבית כולו, אבל, מכיוון שהוא מופרד מחללי הבית, הוא יכול גם להיות שונה לגמרי – הוא יכול להיות המקום בו “מתפרעים” ומעצבים הכל אחרת.

ארונות אמבטיה צבעוניים הפכו לטרנדיים מאוד בשנים האחרונות מכיוון שהם יוצרים נקודת צבע דומיננטית שמשדרגת את החלל כולו. הבחירה בצבע, כאמור, אינה חייבת להיות תואמת לגוונים השולטים בכל הבית. אם רוב הבית שלכם בהיר מאוד תוכלו לבחור ארון בגווני ירוק או כחול שיכניסו הרבה עניין, ואם הבית דווקא צבעוני תוכלו לבחור גווני חום-פודרה שייצרו חלל חם ורגוע, או בגווני אפור שייצרו חלל קריר ושקט.

בכל מקרה – ארונות אמבטיה צבעוניים דורשים התאמה של שאר הפריטים בחדר הרחצה, כך שישולבו עם גוונים ניטרליים לצידם כדי לא ליצור תחרות.

ארונות אמבטיה בגווני חום-פודרה  

 חדר רחצה בעיצוב נעמה זוהר, בדירת נופש של תושב חוץ דרום אמריקאי בעיר ימים בנתניה. ארון אמבטיה פינתי בכתום-פודרה דומיננטי מכניס המון עניין וצבע לחדר הבהיר.

עיצוב: נעמה זוהר

חדר אמבטיה בעיצוב סתיו ברין

,קומת משפחה המיועדת לשלוש אחיות. חדר הרחצה מעוצב בקווים נקיים הממשיכים את הסגנון העיצובי בבית כולו. ארון האמבטיה בצבע ורוד-פודרה שובר את הצבעוניות של השחור-לבן ומכניס נקודת אור ועניין לחלל.

עיצוב: סתיו ברין | צילום: שירן כרמל

 חדר רחצה שעיצבה המעצבת הדר חורש

צבעוני ונועז היוצר חלל בעל נוכחות ועומק. ארון האמבטיה בצבע ניוד, אל מול הרצפה הגיאומטרית הדרמטית, יוצרים מראה מרשים שאי אפשר להישאר אדישים אליו.

עיצוב: הדר חורש

חדר רחצה מעוצב של המעצבת מירי בן בשט

אישה שעברה עם ארבעת ילדיה מבית פרטי לדירת קבלן, ביקשה לייצר בדירה חלל שישקף את אופיים האופטימי והמשפחתי של בני הבית. בחדר רחצה זה, שהוא רק של האישה, ביקשה המעצבת מירי בן בשט להכניס את כל הפונקציות של חדר רחצה מפנק בשטח מצומצם יחסית, מבלי לוותר על החותם האישי. ההשראה לחדר השינה בכלל, ולאמבטיה בפרט, הייתה קופסת תכשיטים. את ארון האמבטיה נצבע בוורוד פודרה אופטימי, הוקף במסגרת של טרצו עדין והידיות הודגשו בפורניר אלון. אלמנט המסגרת מהדהד גם במדפים המשמשים כמסגרת למראה שמעל לארון.

עיצוב: מירי בן בשט | צילום: עודד סמדר

מוזמנים לשטוף את העיניים בעוד קצת פודרה…

עיצוב: כרמית גת | צילום: איתי בנית

עיצוב: ליבנת כהן מרין | צילום: עודד סמדר

עיצוב: יעל גוטרייך אורון | צילום: תמר אלמוג

עיצוב: ורד בונפילולי | צילום: איתי בנית

עיצוב: כרמית גת | צילום: איתי בנית

ארונות אמבטיה בגווני ירוק  

המעצבת ורד בונפיליולי עיצבה שני חדרי רחצה דומים אך שונים בדירה תל אביבית ששופצה מהיסוד. בשני החדרים חופתה הרצפה בפסיפס שיש טאסוס שחור-לבן בגוונים הפוכים והקירות חופו באריחי סאבווי לבנים. ארונות האמבטיה נצבעו בצבעים דומיננטיים – ירוק יער וורוד פודרה – הונחו על רגלי ברזל שחורות וכוסו במשטח עץ אלון.

עיצוב: ורד בונפיליולי | צילום: איתי בנית

בפרויקט אדריכלות ועיצוב של שטיינמץ לור אדריכלות שולבה בחדר הרחצה יחידת נגרות שעוצבה במיוחד למידות החדר, בגוון ירוק מלא חיים, עם שיש לבן ומעליו כיור מונח. הצבע מכניס לחדר חיוניות וגם רוגע.

עיצוב: שטיינמץ לור אדריכלות | צילום: עידן גור

חלק אינטגרלי מחדר השינה בבית שעיצבה מיכל וולפסון היה חדר הרחצה. מעבר למראה של  מלון בוטיק, החדר קיבל תחושת מרחב בעזרת חציצה שקופה ונגרות ייעודית מעוצבת, אשר העניקה לו מראה פתוח עם הרבה עניין. הגוון הירוק העמוק של ארון האמבטיה שובר את הצבעוניות בשחור לבן של הריצוף והפרזול ונותן זריקת צבע לחלל כולו.

עיצוב: מיכל וולפסון | צילום: שירן כרמל

המעצבת סתיו ברין תכננה חדר רחצה בווייב צעיר לנערה מתבגרת. הצבע של הארון משתלב מהמם עם אריחי הטראצו  המחפים את הרצפה. להשלמת המראה המיוחד בחרה המעצבת בטקסטורה של פסים אורכיים.

עיצוב: סתיו ברין | צילום: שירן כרמל

המעצבת דקלה גלזר תכננה מקלחת הורים מפנקת במראה קלאסי עם תחושה של מלון בוטיק. לרצפה נבחר פסיפס גרניט פורצלן דמוי שיש והקירות קיבלו אלמנט של פישבון. ארון נגרות בצבע ירוק מעושן עם ידיות בגוון זהב משלים את המראה.

עיצוב: דיקלה גלזר | צילום: שירן כרמל

ארונות אמבטיה בגווני כחול  

 המעצבת שיר שטיגמן החדר תכננה חדר רחצה עם בסיס ניטרלי – רצפה וקיר עם אריחי גרניט פורצלן בדוגמת טרצו, בשילוב אריחים לבנים חלקים – וארון עם טוויסט צבעוני בשילוב ידיות מיוחדות להדגשת הקלילות. בנוסף תוכנן ארון מראה אשר חלקו משמש לאחסון סגור (בחלקה הימני הנפתח של המראה) ובצד השמאלי עוצבו מדפים פתוחים שנועדו להציג את אוסף הברווזים של הלקוחות.

עיצוב: שיר שטייגמן | צילום: קרין רבנה

המעצבת ליאת זליג תכננה חדר רחצה שיעניק לבני הבית תחושה של בית מלון שיקי, צעיר ומלא בסטייל. אריחי טרצו הונחו רק במחצית משטח חדר הרחצה על מנת לא ליצור עומס ויזואלי אך בכל זאת להכניס עניין וצבע. מתוך צבעי הטרצו נדגם הצבע הכחול העמוק – שבו נצבע ארון האמבטיה שהותאם לצורכי הלקוחות. השילוב של טרצו, אריחים חלקים, ארון כחול ונגיעות זהב בברז ובמראה – הוא שיוצר את ההרמוניה המדויקת בין כל הפרטים והופך את חדר האמבטיה לנקי ומדויק אך יחד עם זאת מלא בעניין ובצבע.

עיצוב: ליאת זליג | צילום: נויה שילוני -חביב

המעצבת דנה ברוזה תכננה חדר רחצה כחלק מיחידת הורים בבית בקיבוץ החותרים. הבית כולו עוצב בגוונים ניטרליים בשילוב עץ אלון, עם נגיעות צבע דומיננטי, בעיקר בסקאלה שבין הכחול והירוק. חדר הרחצה המשיך את הקו הזה – ביחד עם ריצוף וחיפוי כללי ניטרלי שולב חיפוי דקור דמוי עץ, וארון הכיור קיבל את קדמת הבמה עם צבע כחול עמוק. הגוון הכהה והעמוק משתלב נפלא עם הידיות המוזהבות והמיוחדות.

עיצוב: דנה ברוזה | צילום: איתי בנית

בדירה ישנה עם נוף מושלם לים שופצו חדרי הרחצה. המעצבת הילה גדעוני בחרה להדגיש את הגוון, הכחול של המים שנשקף מכל חלונות הדירה בחדר הרצה באמצעות דיוק של גוון הנגרות. כדי לחזור על השימוש בעץ כחלק מהקונספט הכולל בדירה, היא בחרה להשתמש במשטח בוצ’ר אלון טבעי, שבמקום מסוים גם מזכיר את גוון החול הטבעי שבחוף.

עיצוב: הילה גדעוני | צילום: דנה סטמפלר עשהאל

חדר רחצה שחובר עם חדרון כביסה הפך לחלל אחד גדול ומרווח. המעצבת ליטל נעים בחרה לעצב אותו בעזרת חומרים וטקסטורות עדינות ולהכניס בוסט של צבע בארון כיור גדול בגוון תכלכל-ירקרק.

המעצבת סתיו ברין תכננה למאסטר הורים ארון כיור במראה דומיננטי ומעניין, בצבע כחול עמוק. הצבע הוא זה שמכניס את העניין בחלל האמבטיה, לצד אריחי טראצו וחיפוי פישבון.

עיצוב: סתיו ברין | צילום: שירן כרמל

כפי שאפשר לראות בכל התמונות של חללי הרחצה המעוצבים, לארונות אמבטיה יש את התפקיד העיצובי המשמעותי ביותר בחדרים אלו. הקדישו מחשבה לארון האמבטיה שלכם – התאימו אותו לגודל החלל ולצורתו, לצרכים שלכם וגם, אולי בעיקר, לסגנון העיצובי של הבית כולו או רק של החדר עצמו. בנגרות אישית, המתאימה במיוחד לפריט ריהוט זה, האפשרויות הן אין סופיות, הצבעים מגוונים מאוד והתוצאות היפהפיות יכולות להפוך את חדר הרחצה לאחד היפים בבית.