מגזין

כך תתכננו את קיר הגלריה הנורדי המושלם

תגובות |shay|

נכנסתם לבית חדש, בחרתם ריהוט, הכול במקום – אבל אתם מרגישים שחסרה נשמה לבית?

גרים בדירה שכורה, רוצים לשנות ולגוון – אבל במינימום עלות?

אתם מאלה שמשתעממים מהר וחייבים שינויים תכופים בעיצוב הבית?

קיר גלריה נורדי  הוא הפתרון המושלם בשבילכם!

אומנות שלמה ליצירת עניין רב והרמוניה | 1of135

לרכישת התמונות לחצו כאן

קיר גלריה הוא עיצוב לא מוגבל, מותאם אישית, שיהפוך כל קיר הכי סתמי למוקד עניין.

לא פחות חשוב מזה: הוא מוריד את הלחץ שבבחירת תמונה אחת ‘מושלמת’.

מצד שני, לא מדובר בעניין של מה בכך. זה הרבה יותר מ’רק לבחור כמה תמונות ולתלות אותן’, זאת אומנות שלמה – אומנות שבה תבחרו את התמונות אשר יתאימו אחת לשנייה ולחלל עצמו, כדי ליצור עניין רב והרמוניה.

קיר גלריה בסגנון נורדי סקנדינבי

להוציא את המקסימום מהחלל בבית | ECLECT

לרכישת התמונות לחצו כאן

קיר גלריה מתוכנן היטב יכול לשנות את המראה ואת התחושה של החדר, הוא יכול להפוך שטח משעמם ועקר למקום עם אנרגיה ועם אישיות ייחודית. אבל הכי חשוב – זה מעשי, וזאת דרך נהדרת להוציא את המקסימום מהחלל בבית. על קיר הגלריה תוכלו להציג אוסף תמונות בעלות חשיבות עבורכם, ושמעוררות אצלכם את הרגש.

ומה טוב יותר מאשר קיר מעוצב שמבטא רגשות עמוקים?

חפשו פריטים בעלי פלטת צבעים דומה או מאותה קולקציה | Petek Design

לרכישת התמונות לחצו כאן

אז מה הם השלבים בבניית קיר גלריה בביתכם?

  1. בחרו את משטח העבודה שלכם

הצעד הראשון הוא ההחלטה מהו הקיר שישמש כקיר גלריה. אם אתם רוצים שהקיר יהיה מוקד העניין בחדר, אתם יכולים למקם אותו מעל ספה, מיטה, ארון או שולחן בחדר האוכל. לחילופין, פינות שבהן העין בדרך כלל לא נעצרת עליהן, כמו קיר מדרגות או קיר קטן בין חללים גדולים, יכולות פתאום לקבל משמעות ולהשתדרג באמצעות קיר גלריה.

אם אין לכם הרבה שטח קיר ריק בדירה, בנו את הגלריה שלכם סביב חלון, דלת או רהיט גדול יותר. נסו לבחור מקום שמקבל אור טוב (טבעי או מלאכותי).

קיר גלריה מעל ספה בסגנון נורדי סקנדינבי

התחילו את קיר הגלריה עם תמונת ‘עוגן’ | 1of135

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. הגדירו סגנון

טוב, ברור שזה חייב להיות סגנון נורדי… אבל, אך גם כאן יש חלוקה פנימית ושני סגנונות פריסה אפשריים: פריסה סימטרית – בצורה של גריד. מעבירה תחושה פורמלית יותר, עובדת טוב עם מספר שווה של תמונות, באותם גדלים ובאותן מסגרות. בפריסה זו ניתן לשלב תמונות דומות מאותה סדרת צילומים; פריסה סלונית – סידור אקלקטי, לא מסודר, אשר יוצר זרימה וארגון באופן אורגני באמצעות התמונות והמסגרות עצמן. האופי ה’מזדמן’ של הפריסה הזאת מאפשר לשחק עם תוכן התמונה ועם המסגרת ולערבב גדלים, סגנונות וצבעים. ניתן ורצוי לשלב גם פריטי 3D כמו פסלים, אותיות, טקסטיל, מראות ועוד… בפריסה זו חשוב להקפיד על גורם מקשר של צבע וגרפיקה, כדי שלא ייווצר בלגן בעיניים.

פריסה סימטרית | ECLECT

לרכישת התמונות לחצו כאן

פריסה סלונית | ECLECT

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. בחרו את התוכן

כאן יש כלל אחד והוא: אין כללים!

עברו על תמונות נוף או על תמונות אבסטרקטיות ישנות שלכם, חפשו השראות בפינטרסט, באינסטגרם ואפילו בבתי קפה. חפשו משפטי השראה שאתם מתחברים אליהם וצרו חלק מהתמונות בעצמכם! כן, כן – לבד! זה יכול להיות מספר או תאריך משמעותי עבורכם, אות ראשונה של שם המשפחה, מילה בעלת משמעות וכדומה. כל דבר יכול לעבוד כאן, וזהו הקסם של העניין

אוסף תמונות בעלות חשיבות | Petek Design

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. צרו אוסף מגוון אך מאוזן

אם בחרתם בפריסה הסימטרית, התוכן של התמונות צריך להיות מותאם, כלומר כל התמונות צריכות להיות מאותו מדיום (כולן מודפסות על אותו נייר, כולן מצוירות באותם צבעים וכו’) למען האחידות.

לקבלת מראה מודרני יותר, חפשו פריטים בעלי פלטת צבעים דומה או מאותה קולקציה.

אם בחרתם בפריסה האקראית, אתם חופשיים לערבב כמעט כל דבר – פטרנים, ציטוטים, סוגי גרפיקה שונים, ציורי ילדים, תמונות נוף, תמונות מאוירות, מפות רחוב, תמונות משפחה, צבעי מים או כל דבר שיפה בעיניכם. מבחינת הˉD3, תנו קצת יותר תשומת לב לחומרים ולטקסטורות (טקסטיל, עץ, מתכת וכו’). אפשר לשלב פריטים ‘מעשיים’ כמו שעון, מנורה וכדומה, או פריטים שהם רק למען הדקורציה כמו עציצים, פסלים, עץ מגולף ועוד.

נסו לשלב בצורה נעימה לעין בין תמונות ופריטים לאורך, לרוחב ושווי צלעות. זכרו כי הרבה מהפרינטים המינימליסטיים אפשר לחתוך בצורת ריבוע, מבלי לפגוע בתמונה. הכי חשוב – בחרו עוגן: תמונה אחת גדולה או בולטת אשר תהווה עוגן לכל הגלריה.

| 1of135

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. מצאו את המכנה המשותף

כדי להפוך את קיר הגלריה לזורם ונעים לעין צריך להיות לפחות גורם אחד המשותף לפריטים על הקיר. החיבור יכול להיות צבע, סגנון, נושא או אפילו סגנון מסגרת. אין צורך שזה יהיה אותו גורם המקשר בין כל הפריטים כל עוד לכל תמונה יש משהו במשותף עם תמונה או פריט אחרים על הקיר.

בחרו את פלטת הצבעים של קיר הגלריה בהתאמה לשאר הגוונים באותו חלל, ואפילו השתמשו בצבע של קיר הגלריה כדי להשפיע עליו. אם למשל מדובר על קיר במסדרון צר או במטבח צפוף, האירו ואווררו אותו עם קיר גלריה המבוסס על עיצובים מינימליסטיים, בצבעים בהירים ועם הרבה לבן.

נסו לאזן בין העיצובים העמוסים יותר בגרפיקה לבין אלו שהם מינימליסטיים עם רקע לבן. אפילו תמונה אחת בעלת רקע לבן בעיקרה יכולה לאוורר את שאר הגלריה. הדפסים טיפוגרפיים, למשל, הם דוגמה טובה לכך.

קיר גלריה בסגנון נורדי סקנדינבי

לפחות גורם אחד המשותף לפריטים על הקיר | ECLECT

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. העניקו תשומת לב לגודל ולפריסה

גודל ההדפסה והפריסה של התמונה על הקיר הולכים יד ביד, אך עם מה מתחילים? ישנן שתי גישות לכך: לבחור קודם כול את הפריטים ואת התמונות שאתם אוהבים, ולאחר מכן למצוא את הפריסה הנכונה להם; או ליצור קודם כול את הפריסה הנכונה על הקיר, ולאחר מכן להתאים את התמונות (אפשר למצוא באינטרנט הרבה דוגמאות לפריסות נכונות)

בבחירת הגדלים יש לקחת בחשבון את גודל הקיר. בקיר גדול, אוסף של תמונות קטנות יאבד משמעות.

ישנה גם משמעות לחלל, והכלל הוא אותו כלל עם ריצוף: תמונות קטנות יגרמו לחדר להרגיש קטן וˉCOZY, ותמונות גדולות יאווררו ו’יפתחו’ את החדר מבחינת התחושה בו.

אגב, לתמונות בהורדה ישירה ובהדפסה עצמית יש יתרון גדול מבחינת הגודל והפריסה, כך שהאומנות שאהבתם איננה מוגבלת לגודל אחד, ניתן לשחק בה ולהתאים אותה על פי העדפותיכם. כאשר אתם מתכננים את הפריסה התחילו עם תמונת העוגן שלכם – התמונה שאליה העין תימָשך תחילה וממנה תנוע לעבר שאר התמונות שיקיפו אותה. בפריסה אקלקטית נסו ליצור קו מדומה ו’ליישר’ אליו את התמונות, כלפי מעלה או כלפי מטה.

תכננו את הפריסה של קיר הגלריה כך שהיא תשתלב עם שאר האלמנטים בחדר. אם קיים מדף על הקיר, התייחסו אליו כאל פריט בקיר הגלריה, ושלבו אותו בתכנון.

התייחסו אל מדף כאל פריט בקיר הגלריה, ושלבו אותו בתכנון | Petek design

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. חשבו לעומק על המסגרות

אם הפריסה היא סימטרית, בחרו מסגרות זהות להמשך הקו האחיד. מסגרות דקות בצבע שחור או לבן יהיו נהדרות עם גרפיקה מונוכרומטית. אם תרצו להכניס קצת חוֹם, ניתן להשיג זאת באמצעות מסגרות זהב או עץ.

אם קיר הגלריה שלכם הוא בפריסה אקראית, המסגרות יכולות להיות שונות אחת מהשנייה בצורה ובטקסטורות, חשוב שיהיה בהן אלמנט משותף, כמו צבע או חומר. השתדלו להישאר עם 2ˉ3 סגנונות של מסגרת, כדי לא ליצור מראה מבולגן יתר על המידה. אם בחרתם לגוון בצבע המסגרת, הקפידו על פלטת הצבעים שבחרתם לקיר הגלריה (גם מבחינת התמונות עצמן).

קיר גלריה בסגנון נורדי סקנדינבי

מסגרות שונות עם אלמנט משותף | 1of135

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. או פשוט צאו מהמסגרת…

אופציה אחרת היא פשוט לדלג על המסגרות. כי למה צריך מתווכים?!

ישנן הרבה מאוד צורות שניתן לחבר באמצעותן את התמונות לכדי קיר גלריה. הדביקו אותן לקיר באמצעות וושיˉטייפ, חברו אותן עם אטבים ללוח מתכת ‘גריד’, תלו אותן על חוט, תפסו אותן עם קליפס עם או בלי לוח עץ מתחת – אלו רק חלק מהאפשרויות שעומדות לרשותכם, ואין בהן ולו מסגרת אחת לרפואה. אפשרות נוספת היא לשים את קיר הגלריה על מדף תמונות צר. במקרה כזה, מומלץ להניח את התמונות מעט אחת על השנייה, שיהיו ‘חופפות’, כדי ליצור מראה יותר ‘קז’ואל’ ומאוד סקנדינבי.

וושי טייפ למראה יותר ‘קז’ואל’ ומאוד סקנדינבי | ECLECT

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. תלו את זה

רגע לפני שאתם רצים לקחת פטיש ומסמר, יש שלב אחד חשוב מאוד והוא לבדוק ו’לדייק’ את הפריסה.

פזרו את התמונות על הרצפה כפי שתכננתם לקבוע אותן בקיר, וצלמו בטלפון כדי שיהיה לכם רפרנס. אם אתם רוצים לקחת את זה אפילו עוד צעד אחד קדימה מבחינת הדיוק, גזרו חתיכות של נייר בגדלים של המסגרות, והדביקו לקיר באמצעות וושיˉטייפ. זה ייקח לכם קצת יותר זמן, אבל יחסוך טעויות מצערות בהמשך… טיפ נוסף לתלייה מדויקת: תלו את התמונות באמצעות וו ולא באמצעות חוט שמחובר אליהן מאחור.

רצוי לשלב גם פריטי 3D | Petek design

לרכישת התמונות לחצו כאן
  1. שמרו על ספייס

הקפידו על רווחים שווים בין התמונות, כדי ליצור מראה זורם ומסודר. המרווח הרצוי הוא 3ˉ5 ס”מ בין תמונה לתמונה – מרווח של שלושה ס”מ בין תמונה לתמונה, למשל, מתאים לחללים קטנים וליצירת מראה COZY יותר. תלו ראשית את תמונת העוגן שבחרתם או תמונה מהשורה התחתונה.

הקפידו על רווחים שווים בין התמונות | 1of135

לרכישת התמונות לחצו כאן

כעת כל מה שנותר לכם הוא להישען לאחור וליהנות מהיצירה שלכם!

הקפידו לרענן ולחדש את התמונות מדי פעם, כדי לייצר עניין, לזרום עם טרנדים ולהכניס צבעים לפי עונות השנה ובהתאם למצבי הרוח שלכם.

***

הכתבה נעשתה בשיתוף:

1of135
גלריה מקוונת www.1of135.com
לפגישת יעוץ בבחירת אמנות 03-6090802
שירות יחודי של הגלריה תכנון קירות גלריה ומתן הנחיות מדויקות לתליה
ECLECT

הדפסים מקוריים לעיצוב הבית eclect.co.il

מזמינות אתכם להיכנס לעולם של אקלקט ולשלב אותו בחלל שלכם

לייעוץ, שילובים והדמיות- פנו אלינו 0506-520650

Petek Design

Petek-design.com Fill your home with style!

גלרייה מקווננת שמציעה תפיסת ראייה ייחודית ומרעננת לעיצוב הבית.

להתאמות ולכל שאלה:

050-7306970 / petekdesign@gmail.com