נכנסים לבתים

הסנדלרית שתפרה לעצמה נעליים מפוארות | שיפוץ בית של מעצבת פנים

תגובות |shay|

המשפט ‘הסנדלר הולך יחף’ הוא משפט המשקף בצורה די נכונה, לצערנו, את המציאות היומיומית: שף שביתו ריק ממצרכים (כי אין לו פנאי – לא לקניות ולא להכנת אוכל), במאי שבביתו אין אפילו טלוויזיה (כי הוא מבלה את כל היום על סט הצילומים) וסנדלר – נו, את זה אתם כבר מכירים: סנדלר שהולך יחף, כי הוא עסוק בנעליהם של אחרים.

מבט אל הקיר המרכזי של הבית | צילום: טל ניסים

המעצבת קיבלה מבני משפחתה יד חופשית בעיצוב הבית | צילום: טל ניסים

ובכן, גם בעולם העיצוב פנים זה קורה לא פעם: ישנם לא מעט מעצבים שמרוב שידיהם עמוסות ביצירת קסמים בבתים של אחרים, הם ‘שוכחים’ את הבית שלהם עצמם, וזה נותר כמעט מוזנח. משמח לגלות שלא אצל כולם זה כך: מעצבת הפנים ליאת פוסט ‘התלבשה’ ביום בהיר אחד על הבית המשפחתי – בית מיושן בשוהם – עשתה לו רימייק מרשים, והפכה אותו לפנינה של ממש.

אם יש פרויקט מסקרן, הרי שזהו הפרויקט: עבודת עיצוב פנים עצמית של מעצבת מנוסה ויצירתית.

מסוקרנים? גם אנחנו.

לא יכולים לחכות? הנה זה לפניכם.

ספריה גדולה ולבנה במראה מינימליסטי | צילום: טל ניסים

פריטים משלימים את הספרייה המינימליסטית | צילום: טל ניסים

השאיפה הייתה לייצר בית נקי במראהו, בהיר ומלא אור | צילום: טל ניסים

“יש פרויקטים שנשארים איתך כל החיים. כזה הוא הבית בשוהם. הבית שלי”.  מספרת לנו מעצבת הפנים ליאת פוסט.הבית בן ה- 25 שנה, נרכש כשהוא במצב ישן עם מערכות ותשתית ישנות מאוד. המעצבת ידעה לזהות כבר במפגש הראשון שלה עם הבית את הפוטנציאל הטמון בו ואיך להתאים אותו לצורכי משפחתה. בני המשפחה (בן הזוג ושלושת ילדיהם המתבגרים) נתנו לליאת יד חופשית בבחירת החומרים, הצבעים והסגנון בעיצוב הבית.

לבית שלושה מפלסים כאשר בקומת הכניסה ממוקמים החללים הציבוריים (סלון, פינת אוכל ומטבח), במפלס האמצע ממוקמת יחידת ההורים ובמפלס העליון חדרי הילדים והאירוח. “כמעצבת פנים, אני רואה המון בתים ודירות ולא פעם נשאלת ע”י הלקוחות האם הנכס יתאים להם. זאת שאלה שכדי לענות עליה נדרשת לא מעט מחשבה, ניסיון מקצועי וראיה מרחבית. במקרה שלי זאת הייתה אהבה ממבט ראשון” ובכל זאת מסתבר שאין משימה קשה יותר למעצב פנים מאשר לעצב את הסביבה הפרטית שלו.

מטבח בצבע לא שגרתי | צילום: טל ניסים

נישת עץ במטבח | צילום: טל ניסים

נישה המשמשת לדקורציה | צילום: טל ניסים

פריטים מינימליסטים המשלימים את מראה המדפים | צילום: טל ניסים

שלב הבחירות היה קשה ומאתגר, נדרשו שעות של חיפוש אחר החומרים והפריטים שיתאימו לסגנון הרצוי. השאיפה הייתה לייצר בית נקי במראהו, בהיר ומלא אור. את הדרישה הזו מימשה המעצבת פנים באמצעות ספריה גדולה ולבנה במראה מינימליסטי אשר ממוקמת בקיר המרכזי בסלון הבית ומושכת את עיני הנכנסים כבר בשלב הראשון. הספרייה היא האלמנט המשמעותי בחלל הסלון. אורכה6.5 מ’ וגובהה 2.70 מ’. והיא עשויה מברזל אשר עבר תהליך צביעה בלבן. תהליך תכנון הספרייה היה כמו תהליך של הריון ולידה. התהליך ארך לא מעט חודשים של בחינת החומרים, הצבע, אופן היישום שלה וכמובן בחירת איש המקצוע. “הספרייה הייתה הפריט הראשון שתכננתי והפריט האחרון שהורכב בבית. כך שהיא עברה איתנו כברת דרך משמעותית”.

מבט מהמטבח אל עבר פינת האוכל | צילום: טל ניסים

בית עם שלושה מפלסים | צילום: טל ניסים

דיוק עד הפרט האחרון | צילום: טל ניסים

משך השיפוץ ארך 3 חודשים. השיפוץ התמקד בהחלפת תשתיות החשמל, האינסטלציה, האלומיניום, הריצוף וכמובן שדרוג חדרי הרחצה ותכנון מחדש של פרטי נגרות. בגלל לוח הזמנים הקצר, כל תכניות העבודה הוכנו מראש וגם אנשי המקצוע נערכו בהתאם. על כולם ניצחה המעצבת יחד עם הקבלן שלה גבריאל מזרחי מעצבת הפנים. “אנשי מקצוע טובים הם המפתח להצלחה של כל פרויקט. למזלי, הקפתי את עצמי באנשי מקצוע מעולים, עליהם יכולתי לסמוך בעיניים עצומות ולישון בשקט בזמן השיפוץ

מבואה מרכזית המחברת בין החדרים | צילום: טל ניסים

החדרים עוצבו בגוונים שונים | צילום: טל ניסים

את פני הבאים מקבלת דלת כניסה מרשימה המשולבת זכוכית סבתא ופלדה שחורה. עם הכניסה לבית מתגלה ספריה גדולה בצבע לבן שבקצה שלה 2 חלונות גדולים המכניסים את הירוק שבגינה אל תוך הבית. שטיח בצבע שחור מסמן את אזור הישיבה בו מונחת ספה בצבע ורוד פודרה, הצבע הוורוד בולט על רקע הצבעים המונוכרומטיים שבסלון.

תכנון המטבח היה מאתגר והצריך חשיבה מחודשת תוך כדי השיפוץ. כבר בשלב הראשוני של ההריסות התגלו במטבח שני עמודי תמך שלא ניתן היה להסירם. כמה לילות ללא שינה ונולדה לה תכנית מטבח חדשה. התכנית החדשה ניצלה את שני העמודים לטובת נישה דקורטיבית מלפנים, ולאחסון של מכשיר מים נסתר מאחור. “חיפשתי צבע מטבח לא שגרתי ולא טרנדי ולאחר מספר ניסיונות מול הנגר (טוב, יותר מכמה ניסיונות) נבחר הצבע הירוק/כחול המיוחד הזה” מספרת המעצבת פנים. “כמעט בכל המטבחים שאני מתכננת יש דרישה מצד הלקוחות לאי או לדלפק אכילה . זוהי צורת ישיבה נוחה, פרקטית ומאוד נפוצה. כשתכננתי את המטבח שלנו רציתי ליצור צורת ישיבה משותפת ולכן הצבתי שולחן אוכל עגול במרכז המטבח. אנחנו קוראים לו “השולחן העגול”. הוא לב הבית ומסביבו קורה הכל”.

לבת הצעירה נבחרו צבעי ורוד מעושן, לבן ועץ | צילום: טל ניסים

צבעי אפור בהיר, שחור ועץ נבחרו לחדר שינה 1 | צילום: טל ניסים

צילום: טל ניסים

פלטת צבעים סולידית עם הדפס צבעוני | צילום: טל ניסים

גרם המדרגות המרכזי של הבית, אשר היה עשוי משיש בגלגול הקודם שודרג ע”י חיפוי מיקרוטופינג בצבע אפור גרפיט.

חדר השינה של ההורים ממוקם במפלס האמצעי ובצמוד לו חדר רחצה מפנק. אריחים בצבע שחור שהונחו בדוגמה של אדרת דג (פישבון) מחפים את ריצפת חדר הרחצה וארון שחור מרחף הותקן על רקע קיר אריחים אפורים המשווים תחושה של מלון בוטיק.

מאסטר הורים מפנק | צילום: טל ניסים

תחושה של מלון בוטיק | צילום: טל ניסים

במפלס העליון ארבעה חדרי שינה וביניהם מבואה מרכזית המקשרת בין החדרים. חדרי הבנות סמוכים זה לזה. החדרים תוכננו באופן זהה אך עוצבו בגוונים שונים. צביעה דקורטיבית מדגישה את קיר הכניסה בכל חדר. לבת הבכורה נבחרו צבעי אפור בהיר, שחור ועץ ולצעירה צבעי ורוד מעושן, לבן ועץ. פרקט בגווני אלון מחבר את כל הצבעים בקומה ומשרה אוירה חמה ונעימה .

את פני הבאים מקבלת דלת כניסה מרשימה המשולבת זכוכית סבתא ופלדה שחורה | צילום: טל ניסים

שירותי אורחים מעוצבים | צילום: טל ניסים

לחדר הרחצה של הילדים נבחרו אריחים בצבעי שחור לבן. פלטת צבעים סולידיים שתוכל ללוות אותם גם בשנים הבאות. הדפס צבעוני של BENDIT  נתלה על הקיר ומוסיף צבע והומור לחלל.

בקומת המרתף, ממוקם הסטודיו לעיצוב פנים של בעלת הבית בו היא עובדת ומארחת את לקוחותיה.

סטודיו בקומת המרתף | צילום: טל ניסים

ליאת מוכיחה – וזו לא הפעם הראשונה שאנחנו מראים זאת כאן – שהיצירתיות היא המתכון להצלחה, תמיד. גם בית מיושן, ‘לכלוכית’ בסחבות בלויות, יכול להפוך לסינדרלה, לבית מפואר, אם יודעים לזהות בו את הפוטנציאל. כל אבן פשוטה למראֶה יכולה להפוך ליהלום מלוטש בזכות העין הטובה והמלטשת הנכונה. כל שצריך הוא לנסות.

ירידה לפרטים:

צילום: טל ניסים.

קבלן מבצע: גבריאל מזרחי הנדסה

ספרית ברזל – סטודיו OAK

פרקט, דלתות, וילונות – דומוס נייצ’ר

ריצופים, חיפויים, כלים סניטריים: חלמיש

ריהוט: טולמנס, ריהוטים

נגרות: שמעון מצלאווי

מיקרוטופינג: B CONCEPT

אקססוריז: PRAT LIVING, TWO M, BTEEN, PASNORMAL ,HOUSE6MODA