מגזין

שכורה וטוב לה | טיפים לעיצוב דירה שכורה

תגובות |shay|

דירה שכורה – להשקיע או לא להשקיע? זאת השאלה..

והתשובה – בהחלט כן!

אז נכון שהדירה היא לא לטווח ארוך והיא גם לא שלכם ונכון שאתם לא רוצים להוציא עליה הרבה כסף, אבל, אין ספק שכשהדירה מעוצבת ויפה ובאווירה של בית, הרבה יותר נעים וכיף לנו וזה משפיע בסופו של דבר, תאמינו או לא, על כל שאר תחומי החיים.

אז כיוון שאנחנו לא רוצים שתיכנסו להוצאות מיותרות אך כן רוצים שתהיה לכם דירה מהממת על בסיס התשתית הקיימת, הכנו לכם כמה טיפים ממיטב מעצבות הפנים וההום סטיילינג, באמצעותם תוכלו לשדרג את הבית וליצור תחושה נעימה.

הסתרת רצפות ישנות

טיפ מהמעצבת מיכל וולפסון

נתקלת לא מעט בדירות שכורות עם סממן של ריצוף מיושן ולא מחמיא לדירה. מאחר והחלפת ריצוף יכולה לגרור להוצאות גבוהות ומסורבלות , אני מציעה להסתיר את הריצוף בשטיח גדול ומלא נוכחות כך שמלבד אלמנט ההסתרה מתקבל מראה חמים, מלא באופי ובסטייל.

בלה בלה

הדירה אחרי הוספת השטיח | עיצוב: מיכל וולפסון

הדירה ללא השטיח והטאצ’ העיצובי

מדבקות במקום טפט

טיפ מהמעצבת מיכל וולפסון

אני שומעת הרבה פעמים “לא כדאי ואני מעדיפה שלא”  מצד לקוחות שגרים בדירה שכורה בנוגע להדבקת טפט בחדרי הבית. מצד אחד הם רוצים מראה יפה  וייחודי, מצד שני ישנו החשש שהטפט לא ירד וזה עוד מבלי לדבר על העלות שיכולה להיות לעיתים גם מאוד יקרה. פתרון קל וחסכוני הוא קיר מדבקות שיכול להוות תחליף מצוין (אם עושים את זה נכון). לתוצאה מושלמת, אני ממליצה לצבוע את הקיר לפני בגוון אחר, ולפזר אותם בצפיפות גדולה ונעימה לעין כדי לא ליצור עומס על הקיר.

קיר עם מדבקות מעוצבות | עיצוב: מיכל וולפסון

החדר לפני…

שימוש בצבע

טיפ מהמעצבת דניאל שלייפר

הדרך החסכונית והיעילה ביותר לעיצוב דירות שכורות הוא שימוש בצבע בחלל. בחרו קיר מרכזי בחלל וצבעו אותו. הקפידו לייצר חזרתיות של הצבע שבחרתם לקיר באמצעות טקסטיל ואבזור משלים. (כריות, תמונות על הקיר וכו’)

שימוש בצבע לעיצוב החלל | עיצוב: דניאל שלייפר | צילום: עידן גור

הסלון לפני הוספת הצבע והטאצ’ העיצובי

מטבחים הם אחת הבעיות הנפוצות בדירות שכורות. לרב המטבח הוא כהה במראה מיושן מה שגורם לתחושת עומס בחלל. עם השקעה מינמלית גם המטבח שלכם יוכל לעבור מהפך. המטבח בתמונה עבר שדרוג באמצעות צביעתו לגוון לבן שבור, החלפת הידיות, הורדת הקלאפות לצד החלון והוספת אבזור משלים.

שדרוג המטבח באמצעות צבע | עיצוב: דניאל שלייפר

תמונה של המטבח לפני השדרוג

שדרוג דלתות מטבח או ארונות בגדים

טיפ מהמעצבת שניקה

לפעמים הצבע של המטבח אינו מתאים לסגנון העיצובי.  על כן ניתן להדביק טפט על הדלתות. ולשנות את גוון המטבח. הטפט חייב להיות איכותי, כזה שמודבק היטב. בדירה שעיצבתי השתמשנו בטפט חלק. את הטפט ניתן להסיר לאחר שתעזבו את הדירה ואין חשש שהוא יפגע ברהיט.

הדבקת טפט לשדרוג מראה המטבח | עיצוב: שניקה

תמונה של המטבח לפני השדרוג

לצאת מהקופסא

טיפ מהמעצבת שניקה

 תמונה לא חייבת להיות תמונה מודפסת. היא גם לא חייבת להיות מונחת על הקיר. הנחת תמונות על ספסל או כיסא מייצרים עניין בחלל, במיוחד אם לא בא לכם ליצור עוד חורים בקיר. ואם  מתחשק לכם לצאת קצת מהמסגרת ואתם מחובבי ה DIY  אתם יכולים לקחת מפית או חתיכת בד מעניינת ולהכניס אותה לתוך מסגרת והרי לכם תמונה מעוצבת וייחודית רק לכם.
בנוסף אם יש לכם איזו מפית . או חתיכת בד מעניינת. תמיד אפשר לשלב אותה בתוך המסגרות ולחבר בין החומרים השונים והנבחרים לחלל.

פתרנות אחסון

טיפ מהמעצבת דנה מור

צרו כמה שיותר מקומות אחסון סגורים ופתוחים כדי לתרום ליצירת מראה נקי ונעים יותר. אם אין מקום לארון\שידה נוספים, אפשר לקנות קופסאות ולאחסן בהן את כל האקססוריז והפריטים שאין בהם שימוש ושלא מתאימים לצבעוניות בחלל.

חדר ילדים מעוצב | עיצוב: דנה מור

חלל ריק שהפך לחדר ילדים מעוצב ונעים

קירות מדברים

טיפ מהמעצבת דנה מור

אל תשאירו קירות ריקים. במיוחד לא את הגדולים. תצבעו, תתלו תמונות- אלו דברים קטנים שעושים הבדל גדול ותורמים לאווירת חמימות בבית.  בחרו בצבעים בהירים לקיר כדי שתוכלו להחזיר לצבע הלבן בסוף שהותכם בדירה ללא בעיה.

אל תשאירו קירות ריקים | עיצוב: דנה מור

הסלון לפני הטאצ’ העיצובי

פינות קטנות של אושר

טיפ מהמעצבת סתיו ברין

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים? אז אלוהי העיצוב הנורדי בפרט.. השקיעו בפינות קטנות בבית, ראו זאת כתכשיטים לעיטור הקירות. בסוף אלו הדברים שעושים את כל ההבדל. מתלים, מדפים, תמונות וכריות.. כך שגם אם יש לכם בדירה השכורה יחידת מדפים כעורה שאיננה הולכת לשום מקום – הניחו עליה אקססוריז יפים. הספה לא לטעמכם? הניחו עליה 2-3 כריות שיקיות וכירבולית יפה. וכן הלאה..

הספה לא לטעמכם? טקסטיל יעזור! | עיצוב: סתיו ברין

רכישות מושכלות

טיפים מהמערכת של CRAZY NORDIC

אם בכל זאת חשקה נפשכם בקניית ריהוט חדש לדירה שכורה, בחרו ריהוט יחסית נקי ופשוט שיוכל לעבור אתכם גם לבתים הבאים וכזה שבאמצעות DIY פשוט תוכלו לשדרג ולשנות. למשל יחידות BESTA או IVAR של איקאה.

יחידת IVAR של איקאה – פשוטה יפה וניתנת לשדרוג | עיצוב: סתיו ברין

כוורת פשוטה וזולה של איקאה, ניתן לעשות לה בקלות התאמות עיצוביות | עיצוב: סתיו ברין

יחידת בסטה של איקאה בעיצוב נקי ויפה מתאימה לכל חלל | עיצוב: סתיו ברין