זרקור

זרקור | תמר מור מעצבת פנים

תגובות |shay|

מי אני ומה שמי?

שמי תמר מור, אני נשואה לאוהד ואמא לשלושה קטנטנים. “אני חולת אינטרנט, עיצוב ודברים יפים באופן כללי. בתור אימא לשלושה קטנים אני דואגת לשמור לי אנרגיות בדיוק לדברים האלה. וגם לספורט כמובן. זה באמת לא פשוט – לגדל שלושה ילדים, לעבוד ולנהל חיים שפויים… אז איך אני עושה את זה? משתדלת לקחת את הכול בקלילות ולרקוד את כל הטירוף הזה”.

תמר מור מעצבת פנים בסגנון נורדי סקנדינבי

תמר מור מעצבת פנים ובלוגרית

 

קצת על המקצוע שבחרתי

“אומרים שמי שעושה את מה שהוא אוהב לעשות, לא יעבוד לעולם, אז הלכתי להתעסק בעיצוב.

אחרי שנים בהייטק ושני ילדים, החלטתי לעשות שינוי ולשלב בחיי את האהבה שלי לעיצוב ולאונליין. הלכתי ללמוד עיצוב פנים וגם פתחתי בלוג על זה! שנים שאני משוטטת ברשת וקוראת המון בלוגים מחו”ל, אז חשבתי ‘למה שרק אני אהנה מכל ההשראה הזאת? אעביר את זה הלאה!’ בין פוסט לפוסט אני מתכננת ומעצבת דירות ומשרדים, ובין תוכנית חשמל לתוכנית אינסטלציה אני ‘בורחת’ לכתוב איזה פוסט”.

” השראות אני מקבלת המון מהרשת. אני מנויה לכˉ20 בלוגים מחו”ל, ולא מפסיקה לחפור על כל טרנד חדש שמגיע. קשה לי להסביר את זה – את הרעב הזה לגלות דברים חדשים ממקומות רחוקים”.

חדר שינה בסגנון נורדי סקנדינבי

חדר שינה. עיצוב: תמר מור

 

הבית האינטימי שלי

“בדירה תל אביבית שכורה קצת קשה להגשים את בית החלומות, אבל לי כמובן קשה להתפשר ואפילו את בעל הבית סחבתי איתי לבחור גופי תאורה (ומזל שהתעקשתי על כך, כי אחר כך הבנתי איזה גופים הוא היה בוחר בעצמו… אימאל’ה).
בתור אימא לשלושה ילדים מתחת לגיל שבע, הבלאגן הוא אינסופי ולכן גם בחרתי לא להעמיס בריהוט ובאביזרים יתר על המידה. הרבה מהם אפורים ומונוכרומטיים ולאחרונה הוספתי להם זריקות צבע, בעיקר בצבעים העמוקים יותר. פריט חשוב הם סלי הקש הנייטרלים, שאליהם אני זורקת את כל הבלאגן בשנייה. לצד כל אלו, הוספתי המון צמחייה – לא ייאמן כמה זה משדרג את הסלון שלנו”.

מבואת כניסה בסגנון נורדי סקנדינבי

עיצוב: תמר מור

ועכשיו.. לעיצובים שלי..

סלון
“עיצבתי סלון בדירת קבלן סטנדרטית בתל אביב. בעזרת תכנון של שתי יחידות נגרות וברזל בשני צידיו, הסלון קיבל מסגרת מעוצבת ופונקציונאלית בגוֹנֵי אלון טבעי וברזל שחור. הספה הגדולה אפורה, כדי לתת מקום לשטיח הכחול שנותן את הטון בחלל. הסלון משקיף למטבח הצמוד שגם הוא באפור ותכלת רגועים”.

סלון בעיצוב נורדי סקנדינבי

חלל פתוח סלון ומטבח. עיצוב: תמר מור. צילום: גדעון לוין

 

מטבח

“המטבח שבחרתי לספר עליו בנוי משני ‘גושים’ עיקריים – אחד אפור ואחד בתכלתˉאפרפר. בחלק האפור תוכננה כבר קלאפה, אז כדי להכניס קצת עניין בקיר חיפינו את כולו (עד התקרה) באריחים ריבועיים מבריקים. היחידה הגדולה (רצפהˉתקרה) היא בתכלת שדומה בגווניו לאפור”.

מטבח מינימליסטי בסגנון נורדי סקנדינבי

עיצוב: תמר מור. צילום: גדעון לוין

 

חדר שינה

“זהו חדר שהייתה בו בעיית אחסון. חדר הארונות בוטל בשל גודל החדר המוגבל, ובמקומו תכננתי שתי יחידות של ארונות קיר. יחידה אחת בעומק 40 ס”מ, שמשמשת רק לבגדים מקופלים, והשנייה בעומק 60 ס”מ, שמיועדת גם לתלייה. אם אתם לא חייבים לתלות את הבגדים, כדאי לשקול עומק של 40 ס”מ – בחדרים קטנים זה חוסך המון מקום.
ביחידת הארונות תכננתי גם נישה פתוחה שמשמשת לדקורציה ולספרים, כך שאין צורך ברהיט נוסף, וליד המיטה עצמה יש רק שולחנון קטן ואוורירי”.

חדר שינה בסגנון נורדי סקנדינבי

חדר שינה. עיצוב: תמר מור. צילום: גדעון לוין

 

יחידת מדפים בחדר שינה בסגנון נורדי סקנדינבי

נישה. עיצוב: תמר מור. צילום: גדעון לוין

חדר ילדים

החדר של איתמר בכיתה ב.
החלל לא היה גדול והוא ביקש מיטה וחצי. אז כדי למקסם את מקומות האחסון מיקמנו את המיטה על במה בקו אחד עם שולחן הכתיבה, כך שמתחתיה יש המון מגירות ומקומות אחסון.  המדרגות אפילו זזות ומאחוריהן יש כניסה למערה סודית 🙂
חדר שינה לילדים בעיצוב נורדי סקנדינבי

חדר ילדים | צילום: גדעון לוין

 

הטיפ של תמר
“אם יש לכם קיר גדול במטבח, מעל משטח העבודה, אל תדחפו לו ישר קלאפה. חכו שנייה. יכול להיות שחיפוי מגניב של קרמיקה מיוחדת יעשה קסמים בכל החלל, ויספיק רק עוד מדף קטן לכוסות קפה. זכרו – חיפוי עד התקרה ייתן הרגשה של תקרה גבוהה וחלל גדול יותר”.

 

אפשר להיפגש גם….

בפייסבוק
באינסטוש
בבלוג