עושים לבד

DIY | מטבח איקאה לילדים מקבל תפנית נורדית – רומנטית

תגובות |shay|

תחום ה־DIY, ‘עשה זאת בעצמך’, תופס כיום נתח גדול מאוד בתחום עיצוב הפנים. המגמה של חסכנות, של ניצול משאבים עד תום, של מִחזור ושל עצמאות יצירתית מביאה רבים לבצע עבודות עיצוב בעצמם – בין אם עשו זאת בעבר ובין אם זו הפעם הראשונה שבה הם עושים זאת. דוגמה נפלאה לנוכחות של ה־DIY בעולם העיצוב באה ממקום שמעודד זאת מאוד – איקאה, על המוצרים הפשוטים והמשתלמים שלה, ועל פריטי ההרכבה העצמית הרבים שהיא מציעה. מתברר שלאחרונה ישנה תכונה של ממש סביב המוצרים הללו – לוקחים את אותם פריטים פשוטים כפלטפורמה, ומענקים להם אופי חדש באמצעות עיצוב עצמי. Ikea hacking זה נקרא. ואתם הולכים להתאהב.

מטבח איקאה לילדים של המעצבת טאיס גולדנברג

ikea hack מטבח ילדים של איקאה

Ikea hacking למטבח ילדים | צילום: טאיס גולדנברג

ועכשיו, כדי שלא תסתפקו בתאוריה בלבד, הנה תהליך Ikea hacking שביצעה טאיס גולדנברג לפריט שכולם מכירים – מטבח לילדים, שאותו קיבלה אחייניתה ליום ההולדת. “ההורים שלה רצו מאוד לקנות לה מטבח צעצוע”, היא מספרת. “הכרתי את הדגם של איקאה וראיתי בעבר שדרוגים שלו בפינטרסט, אז החלטתי לתת את הפרשנות שלי ל־ikea hack“.

המעצבת מספרת עוד כי מאחורי הרעיון עמד הרצון להפוך את סביבת המטבח לדומה כמה שיותר למטבח בעולם ‘של הגדולים’, ולהראות שמטבח צעצוע לא חייב להיות מפלסטיק ובצבעים צעקניים – הוא יכול להיות מעוצב ומותאם לאווירה הרגועה של הבית.

רשימת המצרכים:

ספריי צבע של טמבור

נייר אריזה מהחנות ‘יולטה’

טפט לוח גיר

שאריות של פלטת עץ שנקנו בנגרייה לטובת הכנת השלט

טוש לבן ללוח גיר ופרחי בד

מצרכים לשדרוג מטבח ילדים של איקאה

רשימת מצרכים פשוטה | צילום: טאיס גולדנברג

וזה בדיוק הזמן לעבור לשלבי העבודה:

1 – צביעה

כל חלקי המטבח נצבעו באפור־זהב. הם הושארו בצד כדי שיתייבשו כהלכה.

צביעת חלקי המטבח באפור זהב

צביעה באפור זהב | צילום: טאיס גולדנברג

2 – הרכבת בסיס המטבח

“הרכבתי את המטבח על משטח קרטון קשיח שחתכתי בהתאם למידות המטבח”, מספרת המעצבת. “הדבקתי את נייר האריזה, שהוא דופן המטבח, בעזרת דבק חם”. לאחר מכן נתלו ה’כלים’ במקומות המיועדים להם.

צילום: טאיס גולדנברג

נייר אריזה המהווה את דופן המטבח | צילום: טאיס גולדנברג

3 – הרכבת החלקים שנצבעו

לאחר תליית הכלים, שנקנו גם הם באיקאה, הורכבו החלקים שנצבעו בשלב הראשון.

כלי המטבח | צילום: טאיס גולדנברג

4 – הקמת הלוח

הטפט (טפט של לוח גיר) הודבק על לוח העץ, “וכתבתי עליו את השם של האחיינית שלי בטוש גיר לבן”, מספרת המעצבת. פרחי בד הוכנסו לצנצנת, והם מקשטים את המדף העליון.

שלט לוח גיר

טפט לוח גיר | צילום: טאיס גולדנברג

פרחי בד לקישוט | צילום: טאיס גולדנברג

כמה זמן ארכה העבודה כולה? כשלוש שעות. בתוך שלוש שעות הפך מטבח ילדים סטנדרטי למשהו מיוחד במינו, שמבטא את אופייה של המעצבת ובעיקר את האופי של הילדה שתזכה ליהנות ממנו. לא פחות חשוב מזה – הוא נראה כמו מטבח שיוּצַר במיוחד לבית שבו הוא נמצא.

תוצאה סופית: מטבח ילדים מיוחד במינו | צילום: טאיס גולדנברג

אין ספק ש Ikea hacking זו הדרך להפוך את המוצרים הסטנדרטיים והגנריים ביותר כיום לפריטים בעלי אופי משלהם, בעלי ניחוח משלהם ובעלי סגנון עיצובי משלהם.

אז קדימה לעבודה!