Uncategorized

INYOO – הדפסים מלאי אופי וממלאי חללים (ולבבות) | זרקור על שרון גולן

תגובות |shay|

ישנם מקרים שבהם פריט אחד המתווסף לחלל משנה את כל האווירה בו, או אפילו הופך למרכז החלל. היום, בזמנים שבהם הדפסים על קנבס או על נייר ייעודי הם דבר נפוץ למדי, יש מי שלוקח את זה צעד אחד קדימה והופך את הדפסי הקנבס ליצירות אומנות של ממש: שרון גולן, שמייצרת בסטודיו שלה הדפסים ייחודיים.

“אני מעצבת פנים בעלת סטודיו זה 12 שנים, יוצרת במהותי”, מספרת גולן. “אחרי שנים של עיצוב דירות בתים ומשרדים נולדINYOO : בערה בי התשוקה לייצר מוצרים שמשלימים חזותית חללים, לאפשר שינוי אווירה ללא שיפוץ ובנייה ארוכי טווח ורבי־משאבים, מוצרים שמשלימים פנימית לבבות, מעוררים השראה ונגישים לכולם. שני התחומים הללו – אומנות, עיצוב ואסתטיקה חיצונית, לצד ההתפתחות הפנימית, הרוחניות וה־well being, שהלכו יחד יד ביד ומשכו את תשומת ליבי מאז ומעולם”.

 

ספרי על המוצר עצמו…

“מדובר בהדפסים בסגנון משולב – אקספרסיבי, אמורפי וגרפי. החיבור שלי לאומנות מופשטת הוא ממקום שמאפשר לצלול עם הדמיון ולא לקבע אותו בפיגורטיביות יתרה. זה עובד הרבה על קונוטציות אישיות, וכל אחד יחווה כך כל יצירה באופן אישי. תהליך היצירה עובד אצלי בפולסים של ציור פיזי, עם חומרים, מכחול, צבעים ועוד. בהמשך, אותן עבודות עוברות עיבוד דיגיטלי. יש בכך שילוב של הצפוי והבלתי צפוי במידה מדויקת ומרגשת, כמו שכיף שקורה בחיים עצמם”.

כיצד מתבצע תהליך ההתאמה של ההדפס לחלל?

“בחירה של יצירות אומנות לסביבה האישית יכולה להיות מאתגרת. היצירות בדרך כלל נבחרות כאשר יש כבר חלל מוגדר ומאובזר, יש כבר ספה, שטיח וכריות… האתגר הוא לחבר את היצירה הנכונה שתתרום לחלל באופן המדויק ביותר, לפעמים תרומם את האווירה ותמשוך את תשומת הלב, ולפעמים תהווה רק עושר טקסטוראלי עם נוכחות מעודנת מאוד. אני נהנית להצטרף לתהליך הבחירה עם לקוחות, להבין מהם מהי האווירה שלה הם שואפים ולחבר את היצירות המתאימות להם במדויק, הן מבחינת גודל והן מבחינת סוג ההדפס על גבי קנבס במראה עשיר טקסטוראלי, או על גבי נייר איכותי במראה גרפי ושטוח יותר, וכמובן גם מבחינת תקציב. בשל הרצון לאפשר שילוב של היצירות בכל תקציב, ישנה אפשרות לקבל את ההדפסים בגדלים המתאימים למסגרות איקאה ספציפיות. הרעיון הוא התאמה אישית, והניסיון שצברתי לאורך השנים משחק תפקיד, כמובן, ביכולת לאתר עבור כל חלל ולקוח את הדבר הנכון. באופן דומה אני נהנית לעבוד עם מעצבות פנים ומלבישות בתים המחפשות הדפס אומנות שאותו ישלבו בחלל שעיצבו. אני בעצם מהווה שותפה לרגע ומכוונת אותן לקבל החלטה מהבטן ומהלב.

כשמעצבת עוברת תהליך שלם של עיצוב חלל מסוים, לעיתים המעורבות הרגשית בשלהי הפרויקט גבוהה כל כך, שפשוט קשה להחליט. אנחנו מדסקסות יחד שאלות שמכוונות להבנה של החזון שלהן, אי־שם בתחילת הפרויקט. תוך כדי שהן מתארות אותו, הן ממקדות את הצורך המדויק. אני נהנית לשאול את השאלות שגם אני אוהבת ששואלים אותי, כדי להתחבר מחדש ללב הפרויקט ולקבל החלטה מעומק הלב והבטן. אני פשוט מבינה כל כך מה עובר עליהן… זה אומנם ‘רק ציור’, אבל יש לכך משמעות גדולה בנראות החלל”.

כיצד נולד העסק?

“עיצוב חלל הוא בעיניי הרבה מעבר למראה החיצוני. יש השפעה של המקום שסביבנו, על התחושה הפנימית. אז העשייה היא סביב כל מה שהוא בתוכנו – IN YOU, ובשינוי קל של האיות התקבלINYOO , שזה כבר ראשי התיבות של שמות ילדיי… כך נולד שם המותג, שדוגל בדרך חיים של דיוק בעשייה, של הימצאות ב־ Flowיצירתי, ובעצם המטרה היא שכל אחד יבחר עבור עצמו, ויברא את האווירה שסביבו ואת חייו”.

עד כמה חשובה לך היצירה עצמה?

“כאימא לשלושה בנים ובעלת סטודיו לעיצוב פנים אני עסוקה מאוד, ומשוועת לרגעי החסד של שקט ויצירה. זה ממלא אותי באופן שאין לו תחליף”.

ספרי על מוצר אהוב שיש סיפור מאחוריו…

“הדפס שאני מתחברת אליו באופן אישי נקראAll and nothing , הכול וכלום. הרבה טקסטורה, וכמעט כולו לבן. הוא נעים עבורי בכך שאינו משתלט על תשומת הלב, אבל מלא בעומק ויתאים עצמו גם לאווירה מינימליסטית על קירות לבנים, וגם על קיר מגוון. זו עבודה שיצרתי בפינת העבודה שלי, כשילדיי היו בסלון עם בייביסיטר, שהזמנתי במיוחד כדי לתת מקום ליצירה. בדיעבד היה משהו מכונן באירוע הזה, שגרם לי להבין את החשיבות ואת הנחיצות שבחיבור למהות הפנימית. זיכרון היום הזה מעורר בי רגש מתוק ומעודד אותי לפנות מקום עבור עצמי”.

שתפי בטיפ עיצובי…

“יש לי שני טיפים: 1. בהלבשת חללים חשוב לשמור על איזון. יש רגע שבו חלל ערום וריק מדי הופך עמוס – זה יכול להיות מוגזם. הקסם מתרחש בנקודה שביניהם; 2. ערבבו עולמות וסגנונות, לתוצאה שאינה ‘גזור והדבק’, אלא יצירה בעלת אופי”.

 

לעיתים מספיק מוצר אחד, פריט עיצובי אחד, כדי לשנות לגמרי את מראה החלל ואת האווירה בו. החכמה היא להתאים את המוצר אל החלל עצמו – ובעזרתה של שרון גולן, מעצבת פנים ואומנית, המשימה הזו תהיה פשוטה למדי.

וכמובן, כדי שלא תצאו בידיים ריקות, אירגנו לכם גם הטבה!!

10% הנחה על כל הדפסי האומנות עד סוף פברואר עם קוד קופון crazynordic

רוצים לראות עוד?

לחצו כאן לעמוד הפייסבוק של INYOO 

לחצו כאן לעמוד האינסטגרם של INYOO

לחצו כאן לאתר של INYOO